שיקום הפה והשתלות תחת מיקרוסקופ

שיקום הפה והשתלות תחת מיקרוסקופ

בואו להכיר את השיטה המהפכנית ששמה סוף לניתוחים פולשניים ומיותרים באזור פה ולסת. באמצעות מיקרוסקופ דנטלי ניתן לבצע פעולות כירורגיות בצורה נקודתית, ללא גרימת כאבים או תופעות לוואי מסוכנות

מאז שמיקרוסקופ טיפולי-כירורגי נכנס לתחום רפואת השיניים, התחיל העידן החדש ששם סוף לניתוחים פולשניים וכואבים שהסבו אי נוחות רבה למטופל וגרמו לסיבוכים וסיכונים רבים. מאחר וחלל הפה הוא אזור מאד מוגבל בגודלו, כדי להצליח לטפל בו כמה שיותר מדויק, הרופא חייב לראות את כל הפרטים בצורה מוגדלת וברורה.

מהו מיקרוסקופ דנטלי?

מיקרוסקופ דנטלי, או בשמו האחר, מיקרוסקופ לטיפולי שיניים הוא מכשיר רפואי המאפשר לרופא לצפות באזור הרצוי ומגדיל את התמונה פי 35. בטח ראיתם אחד כזה בסדרות על בתי חולים למיניהן. פעם השתמשו במיקרוסקופים כאלה רק לניתוחים נוירולוגיים מורכבים, ניתוחי עיניים וניתוחי אף אוזן גרון, אך לפני מספר עשורים ברפואה זכו להבין את היתרון של השימוש במכשיר גם בטיפולי שיניים.

יתרונות המיקרוסקופ

לשימוש במיקרוסקופ יש לא מעט יתרונות – הן מבחינת הטיפול עצמו והן מבחינת התוצאה. ברגע שהכירורג מקבל גישה טובה יותר למקום הטיפול ורואה אותו בבירור יותר, התוצאה טובה הרבה יותר גם מבחינה תפקודית וגם מבחינה אסתטית. העבודה עם מיקרוסקופ דורשת מיומנות רבה ואנחנו שמחים לגלות כי במרפאה שלנו אנחנו משתמשים במיקרוסקופ דנטלי על בסיס יום יומי, כדי לספק למטופלים שלנו את הטיפול הטוב ביותר. שימוש במיקרוסקופ מונע טיפול יתר שלא כצורך וכך המטופל גם חוסך בהוצאות. השימוש במיקרוסקופ מקנה לרופא המטפל שליטה מלאה במהלך הטיפול.

  • טיפול מדויק יותר – הגדלת התמונה של האזור מאפשר לרופא לראות טוב יותר את המקום שהוא מנתח ולהבחין בפרטים הקטנים ומפחית את הצורך בטיפולים מיותרים.
  • ביצוע פרוצדורות מורכבות בשיטה זעיר פולשנית – זה מפחית את הכאב אחרי הניתוח ומקצר באופן משמעותי את תהליך ההחלמה.

איזה סוגי טיפולים עושים באמצעות המיקרוסקופ הדנטלי?

  • טיפולי שורש (אנדודנטיה) – בגלל ששורשי השיניים ממוקמים בתעלות צרות מאד, קיים אתגר אמיתי לנקות את התעלות האלה בקפידה. המיקרוסקופ מאפשר להגדיל את האזור ולראות את התעלות טוב יותר, מה שמגדיל את סיכויי ההצלחה של הטיפול.
  • כירורגיה אנדודנטלית (קיטום חוד השן) – מדובר בטיפול כירורגי-זעיר שמבוצע דרך חתך קטן בחניכיים. מטרת הטיפול – לנקות בחוד שורש בשיניים שעברו בעבר טיפול שורש ועדיין נשאר זיהום סביבן. במהלך הטיפול קוטמים את קצה השורש, מנקים את האזור, מסלקים את הדלקת מסביב וסותמים את חוד השורש. תהליך כה מורכב הופך להרבה יותר פשוט אם במהלכו משתמשים במיקרוסקופ דנטלי.
  • ניתוחי חניכיים (ניתוחים פרידונטליים) – ביניהם השתלות חניכיים, השתלות עצם, ניתוחים שיקומיים וטיפולים מורכבים אחרים. באמצעות מיקרוסקופ דנטלי ניתן לבצע את הפעולות האלה בצורה מדויקת וצפויה מראש.
  • השתלות שיניים – באמצעות המיקרוסקופ ניתן לבצע השתלות בצורה יעילה הרבה יותר, במקרים רבים כלל ללא חתכים, כך שתהליך הריפוי קצר יותר. בנוסף, ניתן להכין את המקום בצורה טובה יותר בשביל השתל וכך להגדיל את סיכויי ההיקלטות של השתל.
  • טיפולי שיניים אסתטיים – גם בתחום זה יש הצלחה רבה בשימוש במיקרוסקופ דנטלי. קודם כל, מדובר ברמת דיוק גבוהה הרבה יותר ולכן גם התוצאה הסופית יפה יותר. בזכות המיקרוסקופ ניתן לטפל גם בשיניים אחוריות בצורה מדויקת יותר, ואילו את השיניים הקדמיות להכין לציפויי השיניים, תוך הימנעות מנזקים מיותרים.

במרפאתם של ד"ר שלומית ויצחק הכהן, מיקרוסקופ דנטלי מסייע במגוון טיפולים – החל מהשתלת השיניים ועד תהליכי שיקום ואסתטיקה אחרים. השימוש במיקרוסקופ משתלב בתוכנית הטיפולים האישית הנבנית עבור כל מטופל בהתאם לצרכים והדרישות שלו ומצבו הרפואי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן