הרמת סינוס סגורה – המידע למטופל

הרמת סינוס סגורה

במהלך השתלת שיניים מחדירים שתלים דנטליים לתוך עצמות הלסת, כשמעליהם מותקנים כתרים שמהווים תחליף לכותרי השיניים הטבעיות. תהליך זה עשוי להיות מעט יותר מורכב כאשר עצמות הלסת אינן בעלות הממדים הרצויים על מנת לאחוז בשתל הדנטלי בחוזקה. תופעה זו נפוצה ביותר בכל מה שקשור לעצם הלסת העליונה, שלעיתים רבות דורשת תוספת של עצם טרם ההשתלה בתהליך שקרוי הרמת סינוס. סוג מסוים של הליך זה קרוי הרמת סינוס סגורה ומייד תקבלו את כל המידע לגביו.

 

מה זה בדיוק הרמת סינוס?

טרם ביצוע השתלת שיניים, הרופא המטפל מבצע צילומי הדמיה של הלסת שלכם (CT לסתות) על מנת להתרשם מגודלה, צפיפות העצם בה, האורך והרוחב שלה. הדבר הכרחי מאחר וקיימות מידות מינימאליות שמאפשרות את החדרת השתלים לתוך עצמות הלסת, כך שהן אכן יצליחו לאחוז בשתלים בצורה חזקה. מה עושים במידה ומתגלה כי מימדי עצמות הלסת אינם עומדים בדרישות הסף להחדרת שתלים דנטליים? לשם כך מיועד ההליך הניתוחי שקרוי הרמת סינוס.

הסינוסים הינם חללים שממוקמים מעל עצמות הלסת והם נראים נפחיים יותר ויותר ככל שחסר יותר חומר בעצמות הלסת. הרמת סינוס מיועדת להגדלת האורך ו\או הרוחב של עצם הלסת העליונה על חשבון הנפח של הסינוסים ומכן שם ההליך, הרמת סינוס. את העצם ניתן להגדיל על ידי השתלת עצם ממקור עצמי, שימוש בעצמות בקשר מרוסקות או חומרים אי-אורגניים.

הרמת סינוס סגורה

כשקיים חוסר עצם קטן מ-5 מ"מ

קיימות 2 שיטות של הרמת סינוס שניתן לבצע – הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס בשיטה הפתוחה. לשתי שיטות הרמת סינוס מחירים שונים. המקרה של הרמה סגורה מתאים כאשר ממצאי צילומי ההדמיה מראים כי עצם הלסת יכולה לקלוט שתלים דנטליים במידה ומוסיפים לה תוספת קטנה יחסית של 2 עד 3 מ"מ של חומר עצם, מה שאומר שקיים חוסר עצם קטן מ-5 מ"מ. שיטה זו קיבלה את שמה מאחר ואין צורך לפתוח את החניכיים מעבר לפתח אחד מתוך חלל הפה, שדרכו גם ככה מבצעים את החדרת השתל הדנטלי לתוך העצם. דרך פתח זה, שקוטרו עד 5 מ"מ בלבד, מחדיר הרופא המטפל את חומרי העיבוי וההארכה של העצם, כלפי מעלה לכיוון הסינוסים עד להגעה לממדים הרצויים. בשלב זה ניתן כבר להחדיר גם את השתל הדנטלי מבלי להמתין זמן נוסף.

במידה וקיים חוסר עצם קיצוני יותר בעצם הלסת (גדול מ-5 מ"מ), לא תתאפשר ההרמה הסגורה, שמוגבלת מבחינת כמויות חומרי ההשתלה שניתן להחדיר דרך הפתח האנכי. במצבים שכאלו יש לבצע את השיטה השנייה שקרויה הרמת סינוס פתוחה, בה הכניסה לאזור הסינוסים מתבצעת דרך צד החניכיים. זהו הליך הרבה יותר מורכב שמחייב תקופת החלמה של מספר חודשים ורק לאחריהם ניתן יהיה לבצע את ההשתלה.

 

הרמת סינוס סגורה החלמה – קצרה ולא נוראית בכלל

לעומת הרמת סינוס בשיטה הפתוחה, במקרה של הרמת סינוס סגורה החלמה קצרה מאוד צפויה לכם. הסיבה לכך היא שמדובר בהליך פשוט בהרבה, מאחר והכניסה לאזור הסינוסים מתבצעת מאותו המקום דרכו מבצעים את ההשתלה. ניתן לומר כי התחושה לאחר ההליך דומה לטיפולי שיניים אחרים, כך שאם תקשיבו להוראות הרופא, תיקחו את התרופות האנטיביוטיות בזמן, תימנעו מביצוע פעילות ספורטיבית שיכולה לגרום לכם לחבלה בחניכיים, מעישון ואף מלעיסה על האזור המטופל לתקופה מסויימת, תזרזו את תהליך ההחלמה שלכם. לעיתים עשוי הרופא המטפל לרשום לכם גם תרופות נוגדות גודש באף, על מנת להקל עליכם את תסמיני ההחלמה, הכאבים והנפיחות.

 

הרמת סינוס סגורה מחיר – הרבה יותר זול מהרמה פתוחה

אם אתם צריכים לעבור הרמת סינוס סגורה מחיר השתלת השיניים שלכם יתייקר במידה מסויימת, אך עדיין מדובר באפשרות יותר זולה מאשר הרמת סינוס פתוחה שנחשבת למורכבת יותר ולכן גם יקרה יותר. המחיר המדוייק של הפרוצדורה תלוי בכמה עצם יש להשתיל ובמורכבות הטיפול. אצלנו תוכלו לעבור הרמת סינוס סגורה או פתוחה, כמו גם את שאר טיפולי השיניים הנדרשים לכם, תוך אפשרות לקבלת הסדרי תשלום נוחים ופריסת תשלומים ללא ריבית. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

דילוג לתוכן