חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

יישור שיניים – למי מתאים? ומהו התהליך?

יישור שיניים

למעשה, מרבית האנשים אינם נולדים עם שיניים מושלמות בפה כך שהם לא מרוצים מהמראה שלהן. השיניים יכולות להיות עקומות אך גם צפופות, מסובבות וכאלו שעולות אלו על אלו. לא משנה באיזו בעיה מדובר, ברגע ששיני החלב מתחלפות לשיניים קבועות, ניתן להפעיל מספר טכניקות על מנת שהשיניים יתיישרו בצורה ובכיוון הרצויים. הבחירה בין טכניקת טיפול כזאת או אחרת אמורה להיקבע רק לאחר ביצוע אבחון מקדים וצילומי שיניים מקדימים, שבהם יתגלה האם מדובר במפגע אסתטי בלבד או גם תפקודי. בהתאם לזאת תיבחר תוכנית טיפולים מותאמת אישית, כשאצלנו תקבלו בנוסף גם אפשרות להדמיות שיאפשרו לכם לדעת כיצד תיראה התוצאה הסופית.

יישור שיניים לילדים – עקרונות הטיפול

ילדים נחשבים לאוכלוסיית היעד העיקרית בעולם טיפולי יישור השיניים ולמעשה המספרים מראים כי קרוב ל-40% מילדי ישראל ישלחו על ידי הוריהם לעבור את הפרוצדורה. ניתן לבצע טיפולי יישור שיניים לילדים מגיל 10 וזאת לאחר שכל שיני החלב שלהם הוחלפו בשיניים קבועות (ניתן במקרים מסוימים להתחיל גם לפני כן).

מטרת הטיפול היא לגרום לשיניים לצמוח או להתיישר לכיוון הרצוי ובכך לטפל בבעיות קיימות ועתידיות, אסתטיות או ו/או פונקציונליות. ככל שמתחילים את הטיפול כמה שיותר מוקדם, כך התוצאות יהיו טובות ומהירות יותר. חשוב מאוד לוודא כי שיטת הטיפול אכן מתאימה לילד (התקן קבוע או נשלף), שהוא אכן בעל היכולת לדאוג להיגיינת השיניים שלו ושאין איזושהי בעיה חברתית שעשויה להשפיע על הצלחת הטיפול. 

יישור שיניים – לא רק לילדים ונוער

אם בעבר טיפולי אורתודונטיה היו מקובלים בעיקר בקרב ילדים צעירים ובני נוער, כיום יישור שיניים מתאפשר גם בגיל מבוגר וזאת הודות לטכנולוגיה שרק משתכללת והופכת את התהליך להרבה יותר פשוט ויעיל. במילים אחרות, לעולם לא מאוחר מידי ליישר את השיניים ולשפר את תפקוד הפה והמראה האסתטי.

היתרון של טיפולי יישור שיניים אצל אנשים בוגרים הוא בכך שבניגוד לטיפול יישור שיניים לילדים, מבוגרים הינם בעלי המשמעת העצמית הרצויה בכדי להתמיד בטיפולים שמחייבים התעסקות יום יומית עם ההתקן הנבחר. כלומר, אם במקרה של יישור שיניים לילדים ההמלצה היא להשתמש בתקנים קבועים, טיפולים אורתודונטיים למבוגרים יתבצעו על פי רוב על ידי שימוש בהתקנים נשלפים. בכל מקרה, בשתי האוכלוסיות מועדפות האפשרויות שכוללות שימוש בפתרונות כמה שפחות נראים לעין.

יישור שיניים נסתר – יש כזה דבר!

לאורך שנים, רבים נמנעו מטיפולים אורתודונטיים (בעיקר ילדים), רק בשל העובדה שהאפשרות היחידה לבצע אותם כללה שימוש בגשר שיניים בולט מאוד. אותו אלמנט היה עשוי מסמכים קובייתיים ממתכת והולבש על החלק החיצוני של השיניים, במטרה להפעיל עליהן כוח באמצעות גומיות ולגרום להן להתיישר. הם התביישו נורא להסתובב איתו ולא רצו שידעו שהם עוברים את הטיפולים הללו. כיום כבר קיימות אפשרויות הרבה יותר ידידותיות כגון יישור באמצעות סמכים בלתי נראים.

בשיטה זו, הגשר מותקן על גבי חלקן החיצוני של השיניים אך הוא אינו עשוי ממתכת אלא מחרסינה לבנה או תוצרי סיליקון שקופים. מדובר בהתקן קבוע שאותו מסירים רק במרפאת השיניים ולכן יש להקפיד על היגיינת הפה וצחצוח נכון של השיניים על מנת להימנע מהופעת כתמים בלתי הפיכים על השיניים והתפתחות עששת. קיימת גם גרסה משופרת ומשודרגת של שיטת הסמכים הבלתי נראים והיא ה- Self-Ligating braces. בגרסה זו הסמכים עצמם כמעט ואינם נראים, החוט שמחבר ביניהם עשוי טיטניום בהירה ואין צורך בגומיות כלל וכלל.

יישור שיניים ללא סמכים מברזל

עוד שיטה שמאפשרות ליישר את השיניים בצורה שקופה היא בשיטת אינויזליין, אין צורך בסמכים או גומיות אלא משתמשים בקשתיות שקופות שניתן לשלוף מתי שרוצים לצרכי צחצוח, ניקיון ובזמן אכילה והיא מהווה כיום את השיטה המובילה בתחום האורתודונטיה.

הקשתיות מיוצרות במעבדות מיוחדות בחו"ל וזאת לאחר ביצוע צילום בצורה תלת ממדית של חלל הפה של המטופל. הקשתיות למעשה מיוצרות בהתאמה אישית מושלמת והמטופל מקבל לידיו כמה מהן.

כל קשתית עוברת שימוש כשבוע ואז מוחלפת באחרת. הקשתיות מורכבות על גבי השיניים, מפעילות עליהן את הכוח הרצוי ומביאות ליישור הדרגתי שלהן. מי שעברו יישור שיניים בשיטה הזו מעידים על כך שהקשתיות כמעט ואינן מורגשות ולא נראות בעין ושניתן להסיר אותן בקלות מתי שרוצים. השימוש בקשתיות מתאים במיוחד עבור בני נוער ומבוגרים שהינם בעלי המשמעת העצמית להשתמש בהן. במידה ואין משמעת עצמית הכף מוטית לכיוון הפתרונות שאינם נשלפים. יתרון חשוב מאוד של שיטת האינוויזילין הוא בכך שהיא כוללת הדמיה של לפני ואחרי ואפשר לדעת במדויק כמה זמן יהיה הטיפול ואיך זה יראה בסוף.

פנימי או חיצוני – מה עדיף?

עוד אפשרות שכדאי שתכירו היא של יישור שיניים פנימי, שקרוי גם יישור לינגואלי. שיטה זו  כוללת גשר אשר מותקן על החלק הפנימי של השיניים ולכן הוא אינו נראה כלפי חוץ. היתרון האסתטי ברור (הסמכים אינם נראים שכן הם ממוקמים מאחורי השיניים) אך החיסרון הוא שהפעלת הכוח אינה חזקה כמו במקרה של הסמכים החיצוניים, מה גם שמשך הטיפול מתארך וכמו כן, המשתמש עשוי שלא לשים לב להתפתחות עששת וכתמים כפי שהיה שם לב לו היו מותקנים לו סמכים בחלקים החיצוני של השיניים. בפועל, היישור הלינגואלי פנימי מתאים למקרים קלים של שיניים עקומות אצל מבוגרים ופחות מתאים לילדים.

יישור שיניים בזמן קצר

כאשר אתם מתקשרים עם מרפאת שיניים איכותית כמונו, תוכלו להיות בטוחים שיוצעו לכם כל שיטות היישור המתקדמות ביותר, מה שיתבטא גם באפשרות להשיג תוצאות בזמן קצר. אך חשוב לדעת כי בכל מקרה, חשוב לא למהר מדי. תהליך איכותי צריך להתבצע באופן הדרגתי, תוך הפעלת לחץ מתון על השיניים ומבלי להזיק להן, לשורשים, ללסת ולחניכיים.

יחד עם זאת, השיטות החדשניות של ימינו יאפשר לכם יישור שיניים מהיר מאוד לעומת העבר. השיטה הראשונה היא כמובן האינוויזליין – באמצעות אחת או שתי קשתיות שקופות, בהתאם למצב השיניים שלכם. השיטה השנייה היא ה- Self-Ligating braces שלא רק שפועלת בזמן קצר, אלא גם חוסכת עקירות, אסתטית ביותר לשימוש וכמו כן, מאופיינת גם בהרבה פחות כאבים מאשר בשימוש בשיטה שנחשבות מסוריות יותר (סמכים חיצונים או גשר לינגואלי).

יישור ביום אחד – האם הדבר אפשרי?

בוודאי גם אתם נתקלים מעת לעת בפרסומים שונים שמבטיחים לכם לעבור טיפולי יישור שיניים ביום אחד בלבד, בהקבלה לתהליכים הדנטאליים של הלבנת שיניים או השתלת שיניים ביום אחד. ובכן, חשוב להבהיר שלא באמת ניתן ליישר שיניים תוך יום אחד באמצעות השיטות הקיימות בימינו, ושהכוונה בעצם היא לטיפול שבו מיישמים ציפויים על גבי השיניים ולא באמת מיישרים אותן. התהליך מתבצע באמצעות שיוף של השיניים והדבקת ציפויי חרסינה על גביהן והתוצאות נראות נהדר.

יישור שיניים מחירים – טווחים ודגשים חשובים

כיום טיפולים ליישור שיניים וגם בהליכים כמו הרמת סינוס המחיר נקבע לפי סוג הטיפול הנדרש וכמובן גם המורכבות שלו, מוצעים בטווח רחב, שנע של בין 6,000 ל- 25,000 שקלים לטיפול. המחירים נקבעים על פי מספר גורמים וביניהם מורכבות הטיפול, משך הטיפול, סוג האמצעי ליישור השיניים ומוניטין הרופא המטפל.

מרפאה כמונו שהולכת לקראת לקוחותיה תציע לכם את כל סוגי הטיפולים במחירים נוחים והוגנים, עם אפשרות להסדרי תשלום נוחים ופריסת תשלומים ללא ריבית.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן