חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

הרמת סינוס: המידע המלא למטופל

ניתוח הרמת סינוס

במהלך השתלת שיניים, מחדירים שתלים דנטליים לתוך עצמות הלסת, והן צריכות להיות מספיק חזקות ובמימדים המתאימים במטרה להחזיק בהן.

מעל לעצמות הלסת, מותקנים כתרים המהווים תחליף לכותרי השיניים הטבעיות.

תהליך זה עשוי להיות מעט יותר מורכב במקרה בו עצמות הלסת אינן במימדים הרצויים. תופעה זו נפוצה בעיקר בעצם הלסת העליונה, שלעיתים רבות דורשת תוספת עצם בתהליך שקרוי הרמת סינוס.

סוג מסוים של הליך זה קרוי הרמת סינוס סגורה ומייד תקבלו את כל המידע לגביו ולגבי ההליך של הרמת סינוס פתוחה, הנחשב למורכב.

כמו כן, נדבר על נושאים נוספים כמו מחיר הרמת סינוס וההחלמה ממנו.

מה זה הרמת סינוס?

סינוסים הם מבנים אנטומיים הקיימים אצל כל אחד מאיתנו, והם נראים כחללים בתוך עצמות הפנים שלנו. חלק מהם ממוקמים מעל עצם הלסת, כך שהקשר שלהם אל השיניים והשתלתן נובע עקב קירבה אנטומית זו.

כיוון שההשתלה מתבססת על החדרת שתלים לעצם הלסת המכילה את הסינוסים, במקרים בהם אין מספיק עצם שתאחז בהם, מבצעים הליך מקדים שקרוי הרמת סינוס.

הליך זה מאפשר את החדרה בצורה בטוחה ויעילה בעצם הלסת העליונה. רק עצם לסת חזקה, עבה וארוכה דיו תוכל לקלוט אותם בצורה חזקה וללא סיבוכים מיותרים.

ההליך מיועד להגדלת האורך ו/או הרוחב של עצם הלסת העליונה על חשבון הנפח של הסינוסים והוא יספק לכם שנים רבות של חיוך מלא בשיניים חדשות ומתפקדות לחלוטין.

את העצם ניתן להגדיל באמצעות עצם ממקור עצמי, שימוש בעצמות מרוסקות או חומרים אי-אורגניים.

באילו מקרים עצם הלסת העליונה בעייתית ואינה מסיבית?

הסיבות לכך רבות וכוללות מבנה גנטי של עצמות לסת דקות, גיל מבוגר, אורח חיים, ספיגת עצם כתוצאה מחוסר שיניים ממושך, עקירת שיניים, טראומה לשיניים או פגיעה בעצם הלסת כתוצאה מטיפולים כירורגיים אחרים (הסרת גידול למשל), כימותרפיה ועוד.

טרם ביצוע השתלת שיניים, הרופא המטפל מבצע צילומי הדמיה של הלסת שלכם (CT לסתות) על מנת להתרשם מגודלה, צפיפות העצם שבה, האורך והרוחב שלה.

הדבר הכרחי מאחר וקיימות מידות מינימליות המאפשרות את ביצוע ההחדרה לתוך עצמות הלסת, כך שהן אכן יצליחו לאחוז בהם בצורה חזקה.

עצם הלסת (בעיקר זו העליונה) הינה דקה וצרה יחסית, ועם השנים היא מצטמקת עוד יותר.

במטרה לבצע הרמת סינוס בלסת, משתמשים בחומרים שונים המעודדים צמיחת עצם במקום, כאשר מעליהם מתקינים ממברנה (רקמה סינטטית) שתוחמת אותם במקומם.

החומרים הנפוצים ביותר לשימוש הם עצמות בקר כתושות ומינרלים עשויי סידן.

חומרים אלו מעבים את עצם הלסת ומגרים תאים בוני עצם לפעול ולבנות עצם חדשה במקומם תוך מספר חודשים.

מקור העצם עשוי להיות גם מתוך הגוף עצמו, כשאת העצם לוקחים ממקום מרוחק (למשל, עצם הירך) או מאזורים בלסת עצמה שעשירים במסת עצם בריאה וחזקה.

מדוע כל כך חשוב לבצע ניתוח הרמת סינוס?

הרמה של הסינוס הוא פעולת כירורגית הכרחית. במידה ומצב עצם הלסת שלכם אינו אידיאלי ורופא השיניים יוותר על התהליך, הדבר עלול לגרום למספר סיבוכים:

 • שתל דנטלי לא יציב: בדיוק כמו שהחדרה של בורג לקיר דק מדי ותליית תמונה גדולה מדי על גביו תגרום לבורג ליפול, כך הדבר גם במקרה זה כאשר הוא מוחדר לעצם שאינה מספיק חזקה ומאסיבית.
 • פגיעה בסינוסים: במידה והעצם אינה מספיק ארוכה, השתל עשוי לצאת מהצד השני של העצם בעת ההחדרה, וזה עלול לגרום להתפתחויות של דלקות קשות. במידה והוא נשאב לתוך חלל הסינוסים, הדבר יחייב ביצוע ניתוח דחוף.
 • קריסת עצם: עצם שאינה חזקה מספיק עשויה להיסדק ולקרוס כאשר מנסים להחדיר לתוכה שתל דנטלי. מצב זה עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך, שלא יאפשר את המשך ביצוע התהליך.

כפי שכבר אמרנו קודם לכן, מצב עצם הלסת מאופיין באמצעות ביצוע צילום CT לסתות. במידה והרופא מזהה כי עצם הלסת אכן אינה ארוכה או רחבה מספיק, הוא ימליץ על הרמת סינוס, מה שיכול להתבצע בשתי שיטות: פתוחה וסגורה (הרחבה בהמשך).

ניתוח הרמת סינוס: כיצד הדבר נעשה?

במהלך ניתוח הרמת סינוס ניתן להשתמש במספר חומרים על מנת להגדיל את ממדי עצם הלסת של המטופל:

 • עצם ממקור עצמי: העצם יכולה להילקח מאזור הירך של המטופל או לחלופין, ממקום אחר בלסת שבו העצם הינה נפחית וגדולה יותר.
 • עצמות בקר מרוסקות: החומר הנפוץ ביותר לצרכי הרמה של הסינוס, וזאת בשל מחירו הנמוך והזמינות המיידית בה ניתן להשיגו.
 • חומרים אנאורגניים: דוגמת מלחי סידן שונים שמהווים תחליף לעצמות טבעיות.

החומרים המושתלים מספקים פתרון כפול בכל מה שקשור לעיבוי והארכה של עצם הלסת. מצד אחד התוספת שלהם מהווה הגדלה נדרשת של מימדי העצם, וכמו כן, נוכחותם מעודדת יצירת עצם חדשה וטבעית במקום, כך שהעצם הופכת לחזקה וצפופה יותר.

הרמת סינוס פתוחה: כל מה שצריך לדעת על הפרוצדורה

כאשר מדובר במטופל עם עצם לסת דקה במיוחד (מתחת ל-5 מ"מ), שזהו למעשה חוסר עצם קיצוני במיוחד, הדבר מחייב ביצוע פרוצדורה מורכבת של הרמה פתוחה, וזאת כיוון שלא ניתן להחדיר את השתלים הדנטליים ביעילות מבלי להגדיל את הסיכון לסיבוכים.

הרמת סינוס פתוחה קיבלה את שמה בשל העובדה שיש לפתוח פתח די גדול בצידי החניכיים על מנת להגיע אל חלל הסינוס שמעל העצמות, ולהתחיל לבנות עצם לכיוון מעלה (ואם יש צורך, אז גם להרחיב אותה).

על מנת שבכל זאת תהיה אפשרות לבצע השתלה יציבה וחזקה, יש לדאוג להשלמת החוסר בעצם הלסת באמצעות הליך כירורגי.

בדיוק כפי שלא נקדח בורג גדול בתור קיר דק ושברירי, כך אין שום טעם ואף מסוכן לנסות לקדוח כאשר לא קיים די חומר בעצמות הלסת של המטופל.

מצב זה הינו שכיח בשתי הלסתות, אך הרבה יותר שכיח בלסת העליונה, ובמיוחד באזור שמעל השיניים האחוריות.

הפתרון הוא ניתוח הרמת סינוס שיכול להתבצע באחת מבין שתי השיטות הבאות: פתוחה או סגורה.

במהלך הליך ההרמה ניתן לעבות את עצם הלסת כך שניתן יהיה לבצע את ההחדרה, ובאמצעות כך לאפשר לאינספור אנשים לזכות בשיניים חדשות.

כיצד מבוצעת הרמת סינוס פתוחה?

הכניסה אל חלל הסינוס מתבצעת ע"י יצירת "חלון" בצד החיצוני והצדדי של הלסת במטרה לאפשר מקסימום יכולת לעבות אותה לכיוון הסינוסים.

לשם כך, יש לחתוך את החניכיים ולתפור אותן בסיום הטיפול. ההליך יכול להתבצע בהרדמה מקומית, אך גם במלאה, ובמהלכו פותח הרופא את הפתח דרכו הוא מגדיל את מימדי עצם הלסת למידות הרצויות, תוך שהוא נזהר שלא לפגוע במבנים אנטומיים בחלל הסינוסים ומערות האף.

הגדלת מימדי הלסת מתבצעת על ידי השתלת עצם שהמקור שלה יכול להיות מעצם אחרת בגוף של המטופל, תערובת של עצמות בקר מרוסקות או תערובת מלחי סידן.

הפעולה נמשכת עד שעתיים ולאחר מכן מועבר המטופל לחדר התאוששות.

ניתוח הרמת סינוס

הרמת סינוס סגורה: המקרה הפשוט יותר, כשקיים חוסר עצם של פחות מ-5 מ"מ

המקרה של הרמה סגורה מתאים כאשר ממצאי צילומי ההדמיה מראים כי עצם הלסת יכולה לקלוט שתלים דנטליים במידה, ומוסיפים לה תוספת קטנה יחסית של 3-2 מ"מ של חומר עצם כיוון שקיים חוסר עצם של פחות מ-5 מ"מ.

שיטה זו קיבלה את שמה כיוון שאין צורך לפתוח את החניכיים מעבר לפתח אחד מתוך חלל הפה, דרכו מבצעים את ההחדרה לתוך העצם.

דרך פתח זה, שקוטרו עד 5 מ"מ בלבד, מחדיר הרופא המטפל את חומרי העיבוי וההארכה של העצם כלפי מעלה (דרך מעבר השיניים בחניכיים), לכיוון הסינוסים ועד להגעה למימדים הרצויים.

עיבוי העצם מתאפשר רק לאחר שהרופא מצליח להרים את שכבת הרירית של הסינוסים כלפי מעלה, וזאת באמצעות מגוון מכשירים כדוגמת בלון, מקדחים מיקרו-כירורגיים, כלים אוסטאוטומים ועוד.

יתרונות שיטה זו כוללים פחות סיבוכים ותופעות לוואי, תקופת החלמה מהירה יחסית, ולעיתים היא גם מאפשרת את ביצוע ההחדרה באופן מיידי.

במידה וקיים חוסר עצם קיצוני יותר בעצם הלסת (גדול מ-5 מ"מ), לא תתאפשר ההרמה הסגורה, הנחשבת מוגבלת מבחינת כמויות חומרי ההשתלה אותן ניתן להחדיר דרך הפתח האנכי.

במצבים אלו יש לבצע את השיטה הפתוחה, בה הכניסה לאזור הסינוסים מתבצעת דרך צד החניכיים.

הרמת סינוס פתוחה מול הרמת סינוס סגורה: מה ההבדלים?

מה ההבדל בין הרמת סינוס פתוחה לסגורה? ובכן, הרמה סגורה, לעומת פתוחה, נעשית דרך חתך מהכיוון האנכי של עצם הלסת (מתוך חלל הפה), ולמעשה מדובר באותה הנקודה דרכה יחדיר הרופא את השתל הדנטלי.

משום שלא פותחים את החניכיים באותה צורה של ההרמה הפתוחה, השיטה קרויה הרמת סינוס סגורה.

כפי שכבר אמרנו, הליך זה מתאים כאשר קיים חוסר מינימלי בעצם הלסת של פחות מ-5 מ"מ, ההתאוששות ממנו קלה ומהירה יותר ולמעשה מיד ניתן לבצע את המשך ההליך.

הרמת סינוס פתוחה היא המקרה המורכב יותר, והיא מתבצעת במצב חוסר של יותר מ-5 מ"מ של עצם, ולכן נדרשת תוספת גדולה יותר.

בשיטה זו לא ניתן לעבות את העצם מאותה הזווית והמיקום של ההרמה הסגורה, והרופא המבצע יוצר פתח מהצד של החניכיים במטרה להגיע ישירות אל חלל הסינוס ולעבות אותו משם.

האם לבצע הרמת סינוס פתוחה או הרמת סינוס סגורה?

התשובה לשאלה האם מתאימה למטופל כלשהו הרמה סגורה או פתוחה תלויה בממצאים שמתקבלים בעקבות צילומי ההדמיה. כאשר מתגלה כי קיים חוסר עצם גדול מ-5 מ"מ, אין די חומר על מנת לתמוך גם בשתל הדנטלי הקטן ביותר ולכן דבר זה מהווה אינדיקציה להרמת הסינוס הפתוחה.

בנוסף, הרופא המטפל מתחשב בגורמים נוספים כדוגמת מצב עצם הלסת העליונה בשאר חלקיה, המצב הבריאותי של המטופל, נוכחות או היעדר שיניים סמוכות ועוד.

הרמת סינוס סיבוכים

ניתוח זה טומן בחובו מספר סיבוכים אפשריים. יחד עם זאת, תכנון נכון של הפרוצדורה וביצוע מדויק מורידים את הסיכויים להופעת הסיבוכים.

לאחר הרמת סינוס סיבוכים אפשריים עלולים להיות זיהומים, סינוסיטיס (דלקת של הסינוסים) כרונית או אקוטית ולעיתים גם דימום מוגבר.

מה לגבי תופעות לוואי? ובכן, במקרה של הרמת סינוס תופעות לוואי כמעט ולא קיימות אך במידה וכן, הן עשויות לכלול נפיחות באזור החניכיים, בצקת מתחת לעיניים, דימומים קלים ולעיתים מאוד נדירות גם כאבים חזקים, אך תופעות אלו יחלפו תוך מספר שעות עד מספר ימים בלבד.

מניעת תופעות הלוואי נשענת בעיקר על טיפול בבעיות חניכיים לפני ההליך. כמו כן, נטילת תרופות אנטיביוטיות למניעת חדירות מזהמים חיידקיים לאזור הסינוסים.

הרמת סינוס פתוחה סיבוכים: קיימים אך נדירים

לא קיים הליך כירורגי שחף לחלוטין מסיבוכים, וגם במקרה של הרמת סינוס פתוחה סיבוכים יכולים להתרחש, אך הדבר נדיר מאוד. הנה מספר דוגמאות לסוגי סיבוכים:

 • דימומים מוגברים: עלולים להופיע בשתי השיטות ולהימשך מספר שעות עד ימים. אחד הסיבוכים הוא פציעת הרקמה שעוטפת את הסינוסים ודימום מוגבר שאותו יש לתקן בהמשך.
 • זיהומים: מאחר והליך זה כולל חדירה לאזור הסינוסים, חיידקים יכולים לנצל את ההזדמנות ולגרום לזיהומים שונים, אקוטיים או כרוניים בסינוסים. על מנת למנוע זאת, עשוי הרופא המטפל להורות למטופל להתחיל טיפול אנטיביוטי מניעתי טרם הטיפול.
 • ניקוב קרום הסינוס: תופעה שיכולה להתרחש במהלך ביצוע ההליך עצמו ולגרום להפסקתו.
 • נמק: סיבוך שנגרם כאשר החומרים המושתלים אינם מביאים ליצירת עצם סביבם, והם "נחנקים" מפאת היעדר אספקת דם למקום.

מחיר הרמת סינוס

ייתכן שיהיה צורך להשתיל עצם. לא תמיד מדובר בהכרח, אך יש לקחת בחשבון שהלסת העליונה של האדם ידועה בתור עצם בעייתית יחסית, וזאת בעיקר כשמדובר בגילים מבוגרים.

עצם זו נחשבת לדקה וצרה יחסית והיא הולכת ונספגת עם הגיל, כך שהמסה שלה קטנה עם הזמן.

קצב הספיגה מהיר יותר ככל שמזדקנים והדבר תלוי גם בגורמים נוספים כמו המצב הבריאותי, מצב החניכיים וכמות השיניים בפה – ככל שיש פחות שיניים בפה, במרבית המקרים הדבר אומר שקצב הספיגה מואץ.

במידה ונדרשת הרמת סינוס מחיר נוסף יידרש לביצוע ההליך כיוון שמדובר בהליך מקדים שלעיתים הכרחי. עכשיו, נציג בפניכם את נושא המחיר של שני סוגי הרמות הסינוס.

חשוב להדגיש כי עבור הליך הרמת סינוסים מחירים יכולים להשתנות בין מטופל למטופל, וזאת גם בהתאם לגורמים נוספים. כך למשל, המחיר יכול להתייקר אם מעוניינים להעמיס את השתל הדנטלי עוד לפני שהעצם המלאכותית מוחלפת ע"י הגוף בעצם טבעית, מה שיכול להתאפשר במקרה של הרמה סגורה.

כמו כן, לעיתים עולה הצורך בביצוע טיפולים נוספים טרם ההרמה כדוגמת טיפולי חניכיים ועקירת שיניים, ודבר זה יגרום להוצאה כספית נוספת.

הרמת סינוס סגורה מחיר: האפשרות הזולה

במקרה של צורך בביצוע הרמת סינוס מחיר הפרוצדורה ישתנה בהתאם לסוג ההרמה שתצטרכו לעבור – סגורה או פתוחה.

כפי שכבר אמרנו, כאשר מצב הלסת שלכם יחייב תוספת קטנה של עצם (כשקיים חוסר עצם קטן מ-5 מ"מ), הרופא המטפל ימליץ לכם על הרמה סגורה. ניתוח זה כולל השתלה של עצם (ממקור עצמי, ממקור אבקת עצמות בקר או סידן אנאורגני), כאשר הכניסה לאזור הסינוסים מתבצעת מהחלק התחתון של החניכיים, בדיוק מהנקודה דרכה מתבצעת ההחדרה לעצמות.

עבור הרמת סינוס סגורה מחיר נמוך יותר יגבה מכם לעומת הרמה פתוחה, וזאת מאחר ומדובר בהליך פשוט ומהיר יחסית, שלעיתים רבות מיד לאחר ביצועו ניתן לבצע גם את ההשתלה עצמה.

הרמת סינוס פתוחה מחיר: האפשרות היותר יקרה

אם אתם תוהים בנוגע לשאלה העוסקת בנושא של מחיר הרמת סינוס, חשוב שתדעו כי הרמה פתוחה יקרה יותר, וזאת בשל העובדה שמדובר בטיפול מורכב יותר, וכמו כן, ישנם גורמים נוספים המשפיעים כדוגמת הליכים וטיפולים מקדימים ונלווים.

כאן, בניגוד למקרה הקודם, כשמדובר על הרמת סינוס מחיר גבוה יחסית, וזאת בגלל שבמקרים אלו, במידה ומצב עצם הלסת העליונה מחייב תוספת גדולה יותר של עצם (כשקיים חוסר עצם גדול מ-5 מ"מ), לא ניתן לבצע זאת באמצעות ההרמה הסגורה.

הרמה פתוחה היא הליך כירורגי מעט יותר מסובך ומורכב מאשר ההרמה הסגורה, וזאת בשל הכניסה לאזור הסינוסים מהזווית האופקית של החניכיים.

עליכם לקחת בחשבון כי הדבר גם מאריך את לוחות הזמנים של הטיפול אותו תעברו. 

הרמת סינוס מחיר: למה כדאי לשים לב?

בבואכם לברר לגבי ניתוח הרמת סינוס מחיר הוא לא הקריטריון המרכזי שאמור לעזור לכם להחליט עם איזו מרפאה להתקשר.

למעשה, במקרים של ניתוחי הרמת סינוס מחירים שונים ייגבו במרפאות השונות, וזאת בהתאם למוניטין המקצועי שלהן.

לכן, הרבה לפני שתבררו על המחיר, וודאו שמדובר במרפאה שידועה בניסיון הרב שלה בכל הקשור לפרוצדורות אלו, וזאת על מנת שתוכלו להיות בטוחים שההכנה שלכם תתבצע במקצועיות ובדייקנות ושלא תצטרכו לעבור את ההליכים בשנית. 

ישנם מספר דברים נוספים אליהם כדאי לשים לב כאשר מקבלים מחירון ממרפאה מסויימת. ראשית כל, על מנת שלא יהיו בלבולים למיניהם שיגרמו לכם להסתבך כספית, וודאו האם הצעת המחיר שקיבלתם היא אך ורק עבור הליך הרמת הסינוס המקדים, או שהיא כוללת את כל התהליך בשבילו נדרשתם לבצע את הרמת הסינוס.

מעבר לזאת, מחיר הרמת סינוס צריך לכלול בתוכו גם צילומי הדמייה נדרשים, טיפולי חניכיים למיניהם (אצל רבים הדבר הכרחי) והכנות שונות לקראת הניתוח.

וודאו גם את העניין הזה על מנת שלא תופתעו במידה ויידרש מכם תשלום נוסף. אם אתם סובלים מחרדה דנטלית או מרפלקס הקאה מוגבר, אולי תרצו לברר גם ביצוע של הניתוח תחת תנאי הרדמה מלאה או טשטוש עמוק, ובמקרה זה עבור פרוצדורה זו מחיר יקר יותר, ולכן חשוב לברר מראש לגבי אפשרויות התשלום השונות. 

הרמת סינוס סגורה החלמה: די קצרה

בכל הקשור לנושא הרמת סינוס החלמה משתנה בין שני סוגי ההרמה. לעומת הרמה פתוחה, במקרה של הרמה סגורה החלמה קצרה מאוד צפויה לכם. הסיבה לכך היא שמדובר בהליך פשוט בהרבה, מאחר והכניסה לאזור הסינוסים מתבצעת מאותו המקום דרכו מבצעים את ההשתלה. התהליך נמשך כשעה, ובמהלכו מעבה הרופא המטפל את עצם הלסת העליונה כלפי מעלה, דרך פתח קטן מתחת לחניכיים. דרך פתח זה גם קודח הרופא המטפל את השתלים לתוך עצם הלסת, פעמים רבות עוד באותו היום ומיד לאחר הרמת הסינוס.

ניתן לומר כי התחושה לאחר ההליך דומה לטיפולי שיניים אחרים, כך שאם תקשיבו להוראות הרופא, תיקחו את התרופות האנטיביוטיות בזמן, תימנעו מביצוע פעילות ספורטיבית שיכולה לגרום לכם לחבלה בחניכיים, מעישון ואף מלעיסה על האזור המטופל לתקופה מסויימת, תזרזו את תהליך ההחלמה שלכן.

לעיתים עשוי הרופא המטפל לרשום לכם גם תרופות נוגדות גודש באף במטרה להקל עליכם את תסמיני ההחלמה, הכאבים והנפיחות.

לאורך תקופת ההחלמה אתם עשויים להרגיש מעט כאבים, נפיחות ורגישות באזור החניכיים, ממש כמו לאחר טיפול שורש.

הרמת סינוס פתוחה החלמה: הוראות והנחיות מיוחדות

הרמה פתוחה מהווה פעולה כירורגית מורכבת ומסובכת יותר מאשר הסגורה, ובהתאם לכך גם ההחלמה ממנה ארוכה וממושכת יותר, ויכולה להימשך מספר חודשים.

במהלך זמן זה, העצם המושתלת תיספג ותוחלף ברקמת עצם שהתפתחה במקום והגדילה את מסת עצם הלסת למימדים הרצויים.

לאורך כל התקופה עובר המטופל סדרה של בדיקות הדמיה אשר נועדו לבדוק את הצלחת ההליך ולבחור את המועד הטוב ביותר להמשך.

על מנת שאכן כך יהיה ותקופת ההחלמה תעבור בהצלחה, יש להיצמד להוראות הרופא שיכולות לכלול:

 • טיפול אנטיביוטי: ייתכן כי יידרש לבצעו מיד לאחר הטיפול במטרה למנוע זיהומים
 • טיפות אף: במטרה למנוע הצטברות של גודש באזור הסינוסים
 • הנחיות היגיינה: יש לשמור על היגיינת הפה, לצחצח שיניים בצורה טובה, לשטוף עם מי פה ולהימנע מעישון
 • קינוח אף: יש להימנע מכך במשך חודש לפחות במטרה להפחית את הסיכון לדימומים חוזרים ונשנים

הוראות נוספות לאחר הרמה פתוחה יכולות לכלול בנוסף גם שימוש בתרופות נוגדות כאבים לפי הצורך, הימנעות מביצוע פעילות ספורטיבית שיכולה לפגוע בחניכיים (למשל, ספורט אקסטרים בשל חשש לחבלות), פרק זמן בו אסור לצלול או לטוס (מפאת החשש משינוי לחצים באזור הסינוסים שיכול לגרום לדימומים) ועוד.

יש לציין כי במידה והרופא נדרש לפתוח פתח גדול יחסית בחניכיים, ייתכן והוא יבחר להשתמש בתפרים שאינם נמסים.

במקרה זה יש לוודא כי התפרים נשארים שלמים לאורך כל התקופה (עד לביקורת) ולהסיר אותם בזמן. כיוון שניתוח זה מחייב תקופת החלמה של מספר חודשים, לא ניתן לבצע את ההשתלה עוד באותו היום.

לאחר הרמת סינוס פתוחה החלמה טובה ומלאה הינה חשובה ביותר על מנת שבהמשך הדרך, מספר חודשים לאחר מכן, החומרים שהושתלו יגרמו לצמיחת רקמת עצם טבעית במקומם ותוכל להתבצע השתלת שיניים חזקה ויציבה.

הרמות סינוס בשיטות חדשניות

בשנים האחרונות ישנו דגש רב על פיתוח אפשרויות חדשות שימנעו את הצורך בפעולות כירורגיות מקדימות שנועדו להכין את עצם הלסת בצורה טובה לקליטת השתלים הדנטליים.

הסיבה לכך היא, שגם הרמות סינוס שיתבצעו אצל המרפאות המובילות עשויות להסתבך, להיכשל ולכלול תופעות לוואי לא רצויות.

בכל מקרה, הדבר מייקר את הטיפול, ובמקרים רבים אף מעכב את ההשתלה עצמה לפרק זמן של חצי שנה לפחות עד להתפתחות עצם לסת די חזקה, עבה וארוכה במקום.

החדשנות בנושא זה באה לידי ביטוי באמצעות שימוש במקדחים מיוחדים, שתוך כדי פעולתם בעצם הלסת גורמים להרמה שלה תוך דחיסת החומר שלה לצדדים, ובכך מגבירה את רמת הצפיפות והחוזק שלה.

במילים אחרות, טכנולוגיה זו יכולה לעזור למטופלים רבים להימנע מביצוע פרוצדורה פולשנית, יקרה וגוזלת זמן כמו זו, ובאמצעות כך לעבור את ההשתלה באופן מהיר, יעיל ובטוח לחלוטין.

חשוב לדעת גם כי בימינו קיימות אפשרויות דוגמת השתלת שיניים ממוחשבת, שפעמים רבות מאפשרות להימנע מביצוע ניתוח הרמת סינוס.

כל זאת נעשה תוך ניצול מיטבי של עצם הלסת, מבלי שיהיה צורך בתפרים או סיכוי כלשהו לפגיעה בחניכיים.

המלצות להקלה על תהליך ההחלמה

כפי שכבר הבהרנו, לאחר הרמת סינוס החלמה קצרה יחסית, אך הוא יתקצר עוד יותר ככל שתקפידו לשמור על הוראות הרופא מיד לאחר ביצוע ההליך.

כמובן שכל מקרה לגופו, אך במרבית המקרים תתבקשו לשמור על ההנחיות הבאות:

 • להיצמד לטיפול התרופתי: עשוי להיות מגוון ולכלול תרופות נוגדות כאב ודלקת, אנטיביוטיקה, מי פה לחיטוי, תרופות למניעת גודש בחלל האף והסינוסים ועוד
 • לקרר את המקום: באמצעות סד קרח מיוחד שיכין עבורכם הרופא לקירור המקום לאחר הניתוח, וזאת למניעת נפיחויות והתפתחות דלקת במקום
 • להימנע מעישון ואלכוהול: יש להימנע מעישון וצריכת אלכוהול לפחות 24 שעות מסיום הניתוח
 • לשמור על ראש מורם בזמן שכיבה: להקפיד להטות את הראש לזווית של 45 מעלות בזמן השינה למשך שבוע לפחות
 • מניעת הפעלת לחץ על הסינוסים: להימנע מספר שבועות עד חודש מביצוע פעילויות היכולות להפעיל לחץ על הסינוסים, כגון צלילה, טיפוס לגובה ועוד
 • ללעוס ולאכול נכון: לצרוך מזונות רכים בלבד לאורך 24 שעות מסיום הניתוח. לאחר מכן, יש להימנע מלעיסה על אזור זה עד להחלמה מלאה
 • להגיע לביקורת: עליכם להגיע במועד לביקורת אצל הרופא שיכולה לכלול את הסרת התפרים, לאחר שבוע עד שבועיים מיום הניתוח, אלא אם הרופא השתמש בתפרים שנמסים מעצמם

בנוסף לכך, ככל שתשמרו טוב יותר על היגיינת הפה, כך ההחלמה שלכם תתקצר כיוון שיווצר חלון הזדמנויות מצומצם יותר להתפתחות זיהומים במקום. למעשה, במקרה של הרמת סינוס החלמה מהירה היא מקרה קלאסי בו הצלחת הטיפול תלויה לא רק במקצועיות הרופא המטפל אלא גם בשיתוף הפעולה שלכם.

במידה ותשתפו פעולה, השתלים שייקלטו מיידית בהרמה הסגורה או חודשים לאחר מכן בהרמה הפתוחה יהיו חזקים מאוד ויעניקו לכם את האפשרות ליהנות משיניים אסתטיות ותפקודיות לאורך שנים רבות.

הרמת סינוס מחירים

 עלולות להיות גם תופעות לוואי

ההחלמה אינה מגבילה מאוד ואינה אמורה לגרום לשינויים מרחיקי לכת בשגרת החיים שלכם.

יחד עם זאת, בין אם מדובר בהרמה סגורה ובין אם בפתוחה, זמן ההחלמה עשוי לכלול תופעות לוואי שחשוב שתדעו עליהן מראש:

 • דימום: נפוץ יותר בהרמה הפתוחה ופחות בסגורה. הדימום יכול להתגבר בזמן שמפעילים לחץ על הסינוסים כמו בזמן עיטוש
 • כאבים: יכולים להיות מורגשים בזמן ההתאוששות מייד לאחר הניתוח ולהתפתח גם בימים שלאחר מכן. ניתן לטפל בכך באמצעות תרופות
 • נפיחות: האזור בו מטפלים בניתוח הרמת סינוס הינו רגיש ביותר ונוטה להתנפח לאחר פגיעה בו. הנפיחות באה לידי ביטוי ברקמת החניכיים וגם בחלקים שמעליה, מסביב לאף ואפילו מתחת לעיניים. נפיחות זו אמורה לחלוף תוך מספר ימים

לרוב, תופעות הלוואי אינן קיימות או שהן חולפות במהירות. עדיין, לאחר ניתוח הרמהרמה של הסינוס, החלמה שכוללת הופעה של תופעות לוואי יכולה לרמוז לעיתים על סיבוכים שונים כתוצאה מהניתוח, ולכן יש לדווח במקרה והכאבים אינם מרפים ו/או שהדימומים והנפיחויות אינן חולפות תוך מספר ימים.

בנוסף לסיבוכים אותם ציינו קודם לכן, יכולה להיות גם פגיעה בשיניים סמוכות, ובמקרים נדירים, יכול להיות מצב שקרוי פיסטולה אורו-אנטראלית (OAF) בו נוזלים מהפה מוצאים דרך לפרוץ ולצאת דרך האף.

הרמת סינוס: סיכום

כאשר אנשים מגיעים אלינו לברר לגבי ניתוח הרמת סינוס מחיר הוא לא הדבר היחיד שמדאיג אותם אלא גם הפחד לעבור פרוצדורה כל כך מורכבת. לא משנה על איזו פרוצדורה נמליץ לכם, אצלנו תוכלו לעבור את הניתוח בשתי השיטות, כמו גם את שאר טיפולי השיניים הנדרשים.

אצלנו במרפאה תמצאו את כל המומחים הרלוונטיים וזה כולל מומחי שיקום הפה, רופאי שיניים, מומחים למחלות חניכיים ומומחים לטיפולי שורש, כך שתקבלו את המעטפת הטובה ביותר מבלי שתצטרכו להתרוצץ בין המרפאות השונות.

בנוסף לכך, אנו מפעילים מכון הדמייה במקום ומקפידים לעבוד עם הציוד המשוכלל והמתקדם בישראל ומול המעבדות הטובות בארץ.

כל אלו יבטיחו לכם טיפול מקצועי ומדוייק שיסתיים בהצלחה ולא יגרור מכם הוצאות כספיות נוספות.

תוכלו למצוא אצלנו גם טיפולים ללא כאב באמצעות אלחוש מיוחד, אפשרויות בידור במהלך הטיפול (צפייה בסרטים או שמיעת מוזיקה), ואפילו חדר התאוששות נעים ומאובזר.

בקיצור, אצלנו תקבלו תמורה מלאה לכסף שלכם, אז אם אתם מחפשים רופא שיניים ברעננה, הגעתם למקום הנכון.

יתרון ההתקשרות איתנו הוא בכך שמלבד הצעה של מחירים נוחים, אנו גם מספקים לכם אפשרויות תשלום נוחות וגם על יחס אישי ומשפחתי.

אנו מציעים הסדרי תשלום נוחים ופריסת תשלומים ללא ריבית, במטרה לאפשר לכל אחד מכם לטפל בשיניים שלו בראש שקט. 

חושבים שצריכים לבצע ניתוח הרמה של הסינוס? מוזמנים לגשת לעמוד צור קשר קבלת פרטים נוספים.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>

כיום קיימות שתי טכניקות להרמת סינוס – פתוחה או סגורה, הנעשות בהתאם למצב הבריאותי של
המטופל. הטכניקה הסגורה נחשבת לקלה יותר ופחות פולשנית ותבוצע במקרים שלמטופל יש חסר
קטן באופן יחסי בעצם. במהלכה, יוצרים פתח מינורי דרך הלסת, באזור בו חסרה השן ודרכו דוחפים
את העצם החליפית הישר לתוך הסינוס. היתרון הוא שניתן לבצע כבר תוך כדי הטיפול יצירת פתח
והשתלת השתל ישירות ובכך למנוע ביקור נוסף.
השיטה הפתוחה מורכבת יותר ותבוצע במטופלים אשר סובלים מחסר משמעותי בעצם. רופא
השיניים יוצר פתח חיצוני בלסת העליונה בכדי לאפשר גישה נוחה לסינוס והחדרת השתל החליפי
לחלל הסינוס. מכיוון שהמחסור בעצם גדול, חובה להמתין כשישה חודשים לקליטת העצם, במהלכה
הגוף ייצר תאי עצם חדשים ובכך יחליף את העצם המלאכותית. רק בתום תקופת זו, ניתן לבצע את
ההשתלה של השתל הדנטלי.

הניתוח אורך כחצי שעה ומבוצע תחת הרדמה מקומית, כך שבמהלכו המטופל לא מרגיש כאבים.
חשוב לדעת כי ההתאוששות מההרדמה ומהפרוצדורה הניתוחית של הרמת סינוס, עלולה להיות
מלווה בכאבים ועל כן יש להצטייד במשככי כאבים מהרופא במידת הצורך.
ברוב המקרים, כלל תופעות הלוואי חולפות לאחר שבעה עד עשרה ימים מביצוע הניתוח. ביום
הראשון לאחר הניתוח עלולים להופיע דימומים מהאף ובהתאם רצוי לשכב ולהניח צמר גפן בעדינות
תוך הפעלת לחץ מינורי על הנחיר. ייתכן כי יופיעו גם שטפי דם וההמלצה הרפואית היא הנחת קרח
למשך 15 דקות בכל פעם. ישנם מצבים בהם תופיע בצקת באזור ואם היא נמשכת מעל שלושה ימים
יחד עם חום גובה, יש לפנות לרופא השיניים.

ביממה הראשונה לאחר הניתוח מומלץ לאכול מזון בעל מרקם רך בלבד ולא חם, על מנת להקל על
העומס והלחץ באזור. בנוסף, יש להימנע מצחצוח שיניים ושיעול או התעטשות עד כמה שאפשר.
בשבועיים הבאים חשוב להימנע מאלכוהול, עישון, פעילות גופנית והטיית הראש כלפי מטה. בחודש
הראשון יש להימנע מקינוחי אף וכל פעולה הכוללת נשיפה כמו ניפוח בלון, צלילה וכדומה. מעבר
לכך, ייתכן כי המטופל יקבל טיפול אנטיביוטי בכדי למנוע זיהומים וטיפות אף בכדי שלא יצטבר גוש
בסינוסים.

המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן