יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף

אם תמיד חלמתם ליישר את השיניים שלכם אבל נמנעתם בשל החשש להסתובב עם גשר בולט, בוודאי תשמחו לדעת שכיום כבר ניתן לעבור יישור שיניים שקוף כך שאף אחד לא ידע מלבדכם על התהליך. אצלנו במרפאה תוכלו לעבור זאת בצורה מקצועית על ידי הצוות ולשפר את המראה שלכם באופן ניכר. הנה כל מה שצריך לדעת על הפרוצדורה החדשנית הזאת.

 

החסרונות של יישור שיניים שאינו שקוף

הצורך בביצוע יישור שיניים שקוף ודיסקרטי הינו מובן מאליו. אחד הדברים שגורמים לרבים פשוט לוותר על יישור השיניים שלהם, הוא חוסר הרצון להתהלך בציבור עם גשר בולט שכולל סמכים עשויי מתכת שכולם רואים ולא ניתן להתעלם ממנו. הדבר חשוב לאורך כל תקופת החיים אך במיוחד החל מגיל ההתבגרות ואילך. חסרונות נוספים של יישור שיניים בולט עם גשר הוא העובדה שרבים מתקשים לאכול ולשתות איתו, הוא מפריע להם בדיבור וגם לא ניתן להתאמן איתו ללא חשש שמה ישבר או יפצע את הפה מבפנים. השיטות החדשניות שנציג בפניכם מייד פותחו על מנת לענות על כל החסרונות הללו, כך שלא תצטרכו לוותר על התענוג של לחייך בפה מלא שיניים ישרות ואסתטיות, בדיוק כמו שתמיד חלמתם.

 

יישור שיניים שקוף – אילו שיטות קיימות?

בשנים האחרונות פותחו מספר שיטות שמאפשרות יישור שיניים דיסקרטי שאינו נראה, אשר נועדו להחליף את השימוש בגשר עם סמכי מתכת. השיטה הראשונה, שאומנם אינה מוגדרת בתור יישור שיניים שקוף אך היא בלתי נראית, היא שימוש בסמכים עשויי מתכת, אך מהחלק הפנימי של השיניים, כך שהם אינם נראים כלפי חוץ.

למרות היתרון האסתטי, עדיין יש כאלה שלא מצליחים להסתגל לתחושת הסמכים מאחורי השיניים והמגע שלהם עם הלשון. חיסרון זה האיץ את פיתוחן של שתי שיטות אחרות שמוגדרות כיישור שיניים שקוף ובלתי נראה והביקוש אליהן רב במיוחד אצלנו במרפאה:

• יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים – בשיטה זו הגשר אומנם עדיין קיים מהחלק החיצוני של השיניים, אך הסמכים והחוט שמחבר ביניהם הינם שקופים לחלוטין או בצבע לבן שכמעט ואינו נראה לעין. אצלנו במרפאה עובדים עם גשרים שקופים בשיטת Self-Ligating, בהם הסמכים ננעלים מעצמם על גבי השיניים ואוחזים את החוט ללא צורך בגומיות כלל וכלל. השיטה לא רק שמשפרת את הדיסקרטיות של הטיפול אלא אף תורמת לקיצור משך הזמן שלו. יחד עם זאת, מדובר בשימוש בגשר לכל עניין ודבר, פתרון קבוע שאינו מאפשר לנקות את השיניים היטב ולעיתים מפריע בדיבור.

• שימוש בקשתיות שקופות (Invisalign) – שיטה זו קרויה יישור שיניים ללא גשר והיא כוללת ייצור סדרה של קשתיות שקופות בהתאמה אישית למטופל, כאשר כל אחת מורכבת על הפה לתקופה שנקבעת על ידי הרופא המטפל (בהתאם לקצב ההתקדמות) וניתנת לשליפה כאשר עולה הצורך בכך. הקשתיות הן שקופות לחלוטין, ניתנות לשליפה בקלות ואינן כוללות סמכים, חוטים וגומיות כלל. באמצעות הקשתיות השקופות ניתן לטפל במקרים קלים עד מורכבים של שיניים עקומות, צפופות, מסובבות, עם רווחים גדולים או בעיות במשנן, בכל גיל ומבלי שאף אחד ידע. עבור בני נוער ניתן להתאים סדרה של קשתיות מאוד דקות כך שהן כמעט ואינן ניתנות לזיהוי. משך הטיפול בשיטה זו נע בין מספר חודשים לעד שנה וחצי, כך שניתן לבחור בה גם לצרכי יישור שיניים מהיר וגם בתור הליך ארוך וממושך יותר שכולל טיפול ביותר שיניים או במצבים הרבה יותר מורכבים.

הבחירה בין אינויזליין לבין שימוש בסמכים שקופים נשענת על מספר שיקולים, ביניהם משך הטיפול, האם המטופל משתף פעולה או לא, דרגת החומרה של הבעיה האורתודנטית בשיניים ושיקולי עלות.

 

יישור שיניים לפני ואחרי – האם היישור יתאים לכם?

באמצעות הטיפולים השונים תוכלו ליישר את השיניים שלכם בדרגות כאלו ואחרות והמראה החדש שלהן יהיה בלתי ניתן לשינוי. אחד היתרונות של יישור שיניים בשיטת Invisalign (אך ניתן ליישום לפני כל טיפולי יישורי השיניים ברמה כזו או אחרת) הוא הידיעה כיצד תיראו לאחר שהטיפול יסתיים, עם יכולת בחירה בין האפשרויות השונות של רמות היישור והצורה. היכולת לבצע הדמיה של יישור שיניים שקוף לפני ואחרי בשיטת האינויזליין נובעת מכך שאת הקשתיות מייצרים בעקבות מידע מקדים שמופק לאחר סריקת הפה באמצעות סורק תלת מימד מיוחד. נתונים אלו עוזרים לא רק לייצר את הקשתיות אלא גם מאפשרים להעביר אותם לתוכנה שמבצעת הדמיה מדוייקת של מראה השיניים לפני הטיפול במהלכו ובסיומו. בהתאם לבחירתכם, כך מיוצרות הקשתיות שאמורות להביא לשינוי המיוחל.

 

יישור שיניים למבוגרים – כי גם להם חשובה הדיסקרטיות!

מקובל לחשוב שרק לצעירים ובני נוער חשוב לעבור יישור שיניים שקוף ודיסקרטי, אך למעשה גם למבוגרים הדבר חשוב, ויותר ויותר מהם מעוניינים לעבור את הטיפולים השונים בשנים האחרונות. יישור שיניים למבוגרים מומלץ במיוחד הוא בשיטת האינויזליין, וזאת בזכות היכולת להסיר את הקשתיות כאשר עולה הצורך בכך.

יחד עם זאת, חשוב מאוד לציין כי תחילת הטיפול אינה זוכה להקלות – טרם השימוש בגשרים שקופים או קשתיות שקופות נשלפות, על השיניים להיות בריאות וכך גם לגבי החניכיים. מבוגרים שלהם מחלת חניכיים פעילה או מוקדי עששת בפיהם חייבים לטפל בכך על מנת שפעולת היישור תתבצע על הצד הטוב ביותר ולא תגרום לנזק. אצלנו תוכלו לעבור גם את הטיפולים המקדימים הללו.

 

היתרונות הנוספים של יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות

אז הבנתם שבתחום טיפולי יישור השיניים, טיפול באמצעות קשתיות שקופות הוא גולת הכותרת של התחום, בזכות המראה האסתטי והבלתי נראה. אך מעבר לזאת, לטיפול שכזה יש עוד מספר יתרונות מובהקים לעומת טיפולים בשיטות אחרות:
• יכולת שליפה של הקשתיות – הדבר מתאפשר ללא בעיה ואף מומלץ לצרכי ניקיון השיניים. כמובן שלא מומלץ להסיר את הקשתיות למשך שעות ארוכות או לדלג על ימים שלמים, על מנת שלא להאט את קצב היישור.
• חוסר הפרעה לדיבור – הקשתיות השקופות הינן דקות מאוד ולכן אינן גורמות להפרעות בדיבור. ייתכן שייקח לכם מספר ימים להתרגל לתחושה שלהן בפה אך לאחר מכן, אף אחד לא יידע שאתם מיישרים את שיניכם.
• יכולת לבצע כל פעולה – תוכלו לאכול ולשתות עם הקשתיות בנוחות ואף לבצע פעילות ספורטיבית ולישון איתן ללא הפרעה. אך לא מומלץ לצורך מזונות ומשקאות שיכולים להכתים את הקשתיות (למשל, תה, קפה, יין) או לעשן כאשר הקשתיות בפה (גם זה יכול להכתים אותן ולפגוע ברמת השקיפות שלהן).

 

יישור שיניים שקוף – מחיר הפרוצדורה

במקרה של יישור שיניים שקוף, מחיר הפרוצדורה אינו יקר יותר מידי לעומת פרוצדורות אחרות בעולם רפואת השיניים. השתלת שיניים למשל או ציפוי שיניים בחרסינה, עשויים לעלות עשרות אלפי שקלים ולעומתם היישור השקוף, עשוי לעלות פחות. על כל זאת ועוד, הסדרי תשלום נוחים ואפשרות לפריסת תשלומים ללא ריבית, שזה מה שאנחנו מציעים לכל לקוחותינו במרפאה, מאפשרים לכל אחד ואחת מכם לעבור טיפול יישור שיניים שקוף ללא דאגה ובעיה.

 

מחירים הם לא הדבר היחידי שקובע

אולי מצאתם מרפאות שמציעות לכם עבור יישור שינים שקוף מחירים נמוכים יותר שנראים לכם הרבה יותר משתלמים, אך חשוב שתבררו מה בדיוק הם כוללים. לעיתים רבות יש צורך בביצוע הליכים מקדימים אשר מייקרים את המחיר (למשל, צורך בטיפולי שיננית, טיפולי חניכיים וטיפולי שורש) וגם לא תמיד המחיר שמוצע לכם כולל את בדיקות ההדמיה.

אצלנו תוכלו לעבור את כל הטיפולים הללו בו במקום במרפאה במחירים משתלמים, על ידי צוות גדול ומקצועי ומבלי שתצטרכו לרוץ ממרפאה למרפאה. זהו יתרון חשוב שלא כל מרפאה מציעה. כאשר תתעניינו לגבי יישור שיניים שקוף, חוות דעת מקדימה היא גם דבר חשוב, על מנת שתדעו אם הטיפול בכלל מתאים ויכול לעזור לכם. אצלנו תוכלו לקבל ייעוץ ולדעת בדיוק לקראת מה אתם הולכים.

 

המלצות הן דבר חשוב

רבים סבורים שבגלל שמדובר באופציה שקופה ובלתי נראית, ניתן להקל ראש בבחירת הגורם שיבצע את הטיפול, אך האמת רחוקה מכך. כאשר מעוניינים לעבור יישור שיניים מהיר ושקוף, המלצות הן דבר חשוב מאוד. מדובר בשיטות חדשניות ומתקדמות מאוד, שלא כל מרפאה באמת מתמחה בהן באופן מושלם. אם תבצעו חיפוש קצר ברחבי הרשת תוכלו למצוא אינספור המלצות של מטופלים שעברו אצלנו טיפול יישור שיניים שקוף ועוד מגוון טיפולים אחרים, ומאז לא מפסיקים לחייך בפה מלא שיניים ישרות ואסתטיות ולהמליץ עלינו בכל מקום. מוזמנים ליצור איתנו קשר ולהצטרף גם אתם למעגל הלקוחות המרוצים.

דילוג לתוכן