חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

הליך השתלות שיניים ממוחשבות

הליך השתלות שיניים ממוחשבות

שיניים חסרות בפה עלולות לפגוע קשות באיכות החיים, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בריאותית. מהפכת המחשוב שנכנסה לתחום בשנים האחרונות מאפשרת לבצע השתלת שיניים מלאה ביום אחד בלבד! מהו הליך השתלות שיניים ממוחשבות, למה צריך לשים לב בתהליך ומה הסיכונים הכרוכים בו?

השתלות דנטליות נחשבות לטיפול אפקטיבי ביותר לבעיות של חוסר שיניים. מדובר בטיפול בעל אחוזי הצלחה גבוהים, אך חשוב מאד לקחת בחשבון גורמים שונים, כגון מבנה הלסת, ייצוב השתלים על פני החניכיים ואת התוצאה הרצויה. להשתלות שיניים ממוחשבות, טכנולוגיה חדשה שהתפתחה בשנים אחרונות יש יתרון מובהק – באמצעותה ניתן להגיע לתוצאות טובות עוד יותר.

מי זקוק להשתלת שיניים?

אנשים שמסיבה כלשהי חסרות להם שיניים או קיימת פגיעה בשלמותה של הלסת, למשל אחרי תאונה, נפילה או טראומה אחרת. חוסר שיניים מפריע לא רק בפן האסתטי, אלא גם בפן הבריאותי, מאחור ועלול להיגרם נזק גם לשיניים סמוכות או תיווצר ספיגת עצם שרק תחמיר את הבעיה. שלמות השיניים חשובה גם למערכת העיכול וטחינה מספקת של מזון לפני הגעתו לקיבה. כמו כן, ככל שמחכים יותר זמן, כך יותר רקמת עצם הולכת לאיבוד וייתכן ויהיה צורך בהליך הרמת סינוס, תהליכים מורכבים שאמנם ישימים, אך יאריכו את תקופת ההחלמה וייקרו את התהליך.

הכנה להשתלת שיניים ממוחשבת

ההכנה לקראת ביצוע השתלת שיניים ממוחשבת מתחילה מפגישת ייעוץ אישית עם הרופא המטפל. מטרות הפגישה:

  • בחינת ההתאמה לתהליך
  • תיאום ציפיות
  • שאלות ותשובות

חשוב מאד לעדכן את הרופא בכל פרטי ההיסטוריה הרפואית, למשל אם המטופל סובל מסכרת או בעיות קרישה.

אם הכל ברור ואין התוויות נגד, עוברים לשלב הבא:

  • הכנת מודל המדמה את הלסתות של המטופל עם מיקומם הרצוי של השתלים – כולל הדמיה של השתלים בתוכנה מיוחדת המודדת את אורכם
  • הכנת סד עם שרוולים מנחים במקומות בהם צריך למקם את השתלים החדשים

ההשתלה

ההשתלה עצמה מתבצעת בהרדמה מקומית (כמו במקרה של סתימה). לאחר שהאזור מורדם, מחדירים את השתלים. על השתלים הרופא ימקם גשרים זמניים אותם ניתן להסיר אחרי מספר חודשים, לקראת התקנת שיניים קבועות.

תקופת ההתאוששות וההחלמה

לרוב מדובר בתהליך שמתבצע בהרדמה מקומית ולא כרוך בכאבים, אך במקרים חריגים ייתכן ויופיעו חוסר נוחות וכאב, במקרה זה מומלץ להיוועץ ברופא המטפל. היתרון הגדול בהשתלת שיניים ממוחשבת הוא התכנון מראש המאפשר לרופא לדייק בעבודתו, לעבוד ללא צורך בחתכים או תפרים, מה שמקצר את התהליך ואת תקופת ההחלמה.

יתרונות השתלת שיניים ממוחשבת

  • דיוק רב
  • צמצום סיכונים
  • היעדר חתכים ותפרים
  • החלמה קלה ומהירה
  • מגוון פתרונות שיקומיים רחב יותר בהשוואה לשיטת השתלת השיניים הקלאסי

סיבוכים אפשריים

מאחר והסיבוך העיקרי בהשתלת שיניים הוא כישלון או אי קליטה של השתל, תכנון מדויק וביצוע מוקפד לצד השימוש בסוגי שתל איכותיים מצמצמים מאד את הסיבוכים ומגדילים באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה. סיבוך נוסף הוא פגיעה לא מתוכננת במבנים אנטומיים סמוכים כמו הסינוסים או עצבי הפנים, אך גם כאן, כמו קודם, התכנון המדויק מצמצם את הסיכוי לתרחיש זה באופן משמעותי מאד.

מרפאת שיניים של ד"ר שלומית ויצחק הכהן מטפלת במגוון בעיות שיניים רפואיות ושיקומיות ברמה הגבוהה והמתקדמת ביותר. לשניהם ניסיון עשיר של שנים בתחום ההשתלות ויישור השיניים ותחומי אסתטיקה דנטלית אחרים. כאן במרפאה יעשו הכל כדי שהטיפול שלכם יעבור בצורה חלקה, ללא סיבוכים או כאבים. ד"ר שלומית ויצחק הכהן דוגלים בגישה האישית והתאמה של סוג ואופן טיפול לדרישות וצרכים של המטופל. כמו כן, במרפאה יש מכשיר CT מיוחד, המאפשר לבצע את כל הצילומים במקום בלי לבקש מהמטופל להגיע למכון צילום חיצוני ובכך מקל עליו.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
מידע נוסף בנושא
דילוג לתוכן