חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

יישור שיניים ללא גשר

יישור שיניים ללא גשר

כאשר אנו חושבים על טיפול יישור שיניים, מיד עולות במחשבותינו קונוטציות לא נעימות של מראה סמכי המתכת, שנחשפים בכל חיוך ובכל פעם שאנו רוצים להוציא מילה מהפה. ואכן, חסרונות רבים ניתן לייחס לשימוש בגשרים לצרכי יישור שיניים. אחד מהם הוא תופעת ההימנעות, ובמילים אחרות, וויתור על המראה הכה נחשק של שיניים ישרות וסימטריות, בשל החשש מהמראה הלא אסתטי שילווה אותנו לאורך חודשי הטיפול הרבים בדרך לשם. ובכן, מה אם נספר לכם שכיום ניתן לבצע יישור שיניים מבלי להשתמש בגשר בכלל? סקרנים לדעת יותר? הישארו עימנו וקראו על אחד הטיפולים החדשניים ביותר שאנו מציעים לכם מרפאה שלנו – יישור שיניים ללא גשר.

החסרונות של יישור שיניים באמצעות גשר

השיטה הוותיקה ביותר ליישור שיניים, כוללת כאמור שימוש בגשרים. הגשר הפשוט ביותר הינו כזה שעשוי ממתכת והוא מורכב מסמכים (במראה של "קוביות") שמודבקים לשיניים ומחוברים אלו לאלו על ידי חוט מתכת שמפעיל את הלחץ על השיניים, בעקבות מתיחתן של גומיות זעירות. הלחץ המופעל נקבע על ידי עוצמת המתיחה של הגומיות ובהתאם לכך השיניים מתיישרות עם הזמן. היתרון של השיטה הוא היכולת לבצע יישור גם של שיניים עקומות מאוד ואף מסובבות, אך מבחינות רבות מדובר בגזירה קשה מאוד עבור המטופל – אי נוחות שנגרמת בעקבות הפעלת הכוח על השיניים, חוסר יכולת לשלוף את המתקן לצרכי ניקוי, הופעת כתמים על השיניים ובנוסף, מראה הסמכים הבולט לעין ושלא ניתן להסתרה. ככל שמדובר במצב של יישור שיניים למבוגרים, שיטה זו בעייתית מבחינה אישית וחברתית ולכן טיפול יישור שיניים ללא גשר מהווה פתרון מושלם עבורם.

יישור שיניים ללא גשר – הכירו את הקשתיות השקופות הנשלפות

לאורך השנים פותחו מספר שיטות שנועדו לפצות לפחות על החיסרון האסתטי של גשרי המתכת. בהתחלה היו אלו הגשרים הפנימיים שמפעילים את הכוח על השיניים מחלקן האחורי ולאחר מכן גשרי החרסינה, שאמנם מודבקים על החלק החיצוני של השיניים אך כמעט שאינם נראים. כעת פותחה השיטה החדשנית ביותר שמאפשרת לכל אחד ואחת מכם לעבור יישור שיניים די מהיר, בלתי נראה וכזה שמפצה על כל החסרונות הנוספים של יישור השיניים באמצעות גשרים. שיטה זו קרויה יישור שיניים אינויזליין ובמילים אחרות, יישר שיניים "בלתי נראה". בשיטה זו יישור השיניים מתבצע על ידי שימוש בקשתיות שקופות שמיוצרות באופן מדויק עבור פיו של המטופל, כאשר מבנה הקשתית הוא זה שמפעיל את הלחץ הרצוי על השיניים וגורם להן להתיישר. כל שיש לעשות הוא להגיע אל המרפאה, לעבור סדרה של צילומי הדמיה ולאחר זמן מה לקבל את מספר הקשתיות הנדרש לצרכי היישור. 

יישור שיניים ללא גשר אלא באמצעות קשתיות שקופות, מאפשר לטפל במגוון בעיות. הטענה שאומרת שהשיטה אינה מתאימה לטיפול בבעיות מורכבות של יישור שיניים אינה נכונה – אין הכרח להשתמש בגשרים ואמצעים קבועים אחרים על מנת ליישר שיניים! השיטה מתאימה הן לצרכים אסתטיים והן לשיפור תפקוד השיניים והלעיסה, טיפול בשיניים צפופות או רווחים בשיניים, בעיות של המנשך ושיניים מעט מסובבות. למעשה, השימוש בקשתיות לצרכי יישור שיניים הינו כה פשוט וידידותי, כך שהוא יכול להוות פתרון קצר טווח גם לצרכי טיפול ממוקד, כמו הצורך ליישר את השיניים לפני אירוע חשוב כגון חתונה.

היתרונות הנוספים של יישור שיניים באמצעות קשתיות  

היעדר הצורך להשתמש בגשר ליישור שיניים פותח עולם ומלואו עבור מטופלים שלא היו מוכנים עד עתה לטפל בשיניים העקומות שלהם בשל החשש האסתטי של סמכי המתכת. מעבר לפתרון הבעיה האסתטית של הטיפול, יישור שיניים ללא גשר ובאמצעות קשתיות, מספק לכם עוד מספר יתרונות לא מבוטלים:

  • הקשתיות ניתנות להסרה – למעשה, ניתן להסיר את הקשתיות מתי שמעוניינים בכך, לפני מפגש עם עמיתים לעבודה, חברים או אירועים מיוחדים ולהחזיר אותן לפה מתי שרוצים. את הקשתיות ניתן להסיר גם לפני השינה לצרכי תחזוקה וניקיון, לאכול בלעדיהן ולהשיבן לפה מייד לאחר מכן.
  • ללא חשש מהכתמת השיניים ועששת – גשרים מהווים מתקן שאותו לא ניתן להסיר לצרכי דאגה להיגיינת השיניים. דבר זה מעלה את הסיכוי להופעת כתמים ועששת סביב הסמכים. באמצעות שיטת האיינוויזליין ניתן ליישר את השיניים מבלי לפגוע בהן או בהיגיינה שלהן. מסירים את הקשתיות, מנקים את השיניים ומחזירים אותן לפה. פשוט וקל!
  • שימוש בתצלומי הדמיה – את הקשתיות מכינים במעבדה מיוחדת לאחר שחלל הפה נסרק באמצעות ציוד מיוחד. סריקה זו מאפשרת ליצור גם הדמיה של המראה הסופי של השיניים לאחר השימוש בקשתיות, כך שניתן להתאים את התוצאה הסופית למטופל על פי העדפותיו האישיות המדויקות.

יישור שיניים ללא גשר – מה עוד חשוב לדעת?

יישור שיניים קבוע באמצעות גשר אינו דורש את שיתוף הפעולה של המטופל, שכן הוא לא ניתן להסרה. יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות לעומת זאת, כן מאפשר את הסרת הקשתיות על ידי המטופל ולכן מתאים אך ורק למי מכם שהינו בעל היכולת והמשמעת העצמית להשתמש בקשתיות לאורך רוב שעות היום. בנוסף, יש להיות מודעים לכך כי עלות הטיפול הינה מעט יותר יקרה מאשר יישור שיניים רגיל (אך ההבדל זניח) וכמו כן, במידה ומדובר במצב מורכב, תהליך היישור עשוי לקחת יותר זמן מאשר השימוש בגשר. יחד עם זאת, ניתן להימנע ממשך טיפול ארוך מדי, כל עוד תקפידו להשתמש בקשתית לאורך רוב שעות היום. 

ההכנות לקראת השימוש בקשתיות אינן מורכבות או ממושכות מידי. ראשית כל, יש לוודא שמצב השיניים והחניכיים שלכם הינו כשורה, ובמידה ולא, תוכלו לבצע אצלנו במרפאה את כל הטיפולים הנדרשים (סתימות, טיפולי שורש וכו') ובמידה וישנה דלקת חניכיים פעילה, גם בה נוכל לטפל בהקדם. לאחר מכן, יילקחו המידות לקשתיות שלכם, יבוצעו צילומי הדמיה ולאחר אישור שלכם, ישלח כל המידע למעבדה ייעודית בחו"ל על מנת לייצר את הקשתיות. ביום הרכבת הקשתיות תגיעו אלינו להדרכה קצרה אצל הרופא המטפל. הוא יסביר לכם כיצד להשתמש בקשתיות, מה מותר ומה אסור לעשות (למשל, לא כדאי לשתות איתן קפה ומשקאות מכתימים אחרים), מתי להרכיב ומתי להסיר אותן, ויקבע לכם מועד הגעה לביקורת לבדיקת קצב ההתקדמות של יישור השיניים שלכם.  

מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ בלתי מחייבת. מחכים לשיחתכם.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן