השתלת שיניים ממוחשבת – פריצת דרך בעולם השתלות השיניים

השתלת שיניים ממוחשבת

כיום כל אחד ואחת מכם יכולים להשלים את השיניים החסרות בפה באמצעות הליך הקרוי השתלת שיניים ממוחשבת. העיקרון הוא פשוט – שתל דנטלי עשוי מסגסוגת מתכות חזקה במיוחד, מוחדר לתוך עצמות הלסת ומעליו מולבש הכתר. ככל שהשתל הדנטלי מבוצע ברמת דיוק גבוהה יותר, כך עולים אחוזי ההצלחה של הקליטה שלו ושל ההליך כולו. השתלת שיניים מונחית מחשב  משפרת בצורה משמעותית את אחוזי ההצלחה ולה לא מעט יתרונות כפי שמייד תבינו. השתלות שיניים ממוחשבות הן המומחיות שלנו ולהלן הרחבה לגבי אופן הביצוע שלהן.

השתלות שיניים ממוחשבות – פחות טעויות ויותר אחוזי הצלחה

האפשרות לעבור השתלת שיניים קיימת כבר כמה עשורים, אך עד לפני שנים אחדות בידי הרופא המבצע לא היו את כל האמצעים הנדרשים על מנת לתכנן השתלת שיניים באמת מושלמת. זה נכון שגם בהשתלת שיניים רגילה מתבצע תכנון מקדים דקדקני וזאת באמצעות צילומי הדמיית CT שמאפשרים לקבל כמה שיותר מידע על מצב עצמות הלסת של המטופל ומיקום עצבים חשובים, מה שמאפשר לתכנן את ההשתלה, אך בהתאם לממצאים הרופא נסמך בעיקר על ניסיונו לגבי אילו שתלים מתאימים למטופל מבחינת הצורה והאורך שלהם, לאיזה עומק לקדוח אותם ובאיזו זווית. הניסיון של הרופא במצב שכזה הוא פקטור מאוד חשוב אך גם רופאים הם בני אדם ומסוגלים לטעות. השתלות שיניים ממוחשבות מונעות את אותן טעויות, משפרות את דיוק ההשתלה ומעלות את אחוזי ההצלחה בצורה משמעותית, וזאת הודות לשילוב מחשב ובינה מלאכותית בתכנון.

 

השתלת שיניים – תהליך ממוחשב, יעיל יותר, מדויק יותר

אז כיצד בעצם מתבצע התהליך של השתלת שיניים ממוחשבת? ובכן, כמו כל השתלת שיניים, תהליך מקצועי ונכון מתחיל כמובן בתיאום ציפיות שבו נסביר לכם איך השיניים המושתלות יראו ואף נראה לכם הדמיות של לפני ואחרי. בשלב הבא תעברו סדרת הדמיות באמצעות מכשור CT מתקדם שמצלם את חלל הפה באופן תלת ממדי.

התוצאות מתורגמות על ידי תוכנת מחשב (CAM/CAD) אשר מציגה באופן ויזואלי את נתוני הלסתות שלכם, עם אפשרות לעבד את התמונה לתכנון נכון יותר של ההשתלה, תוך אפשרות לביצוע חיתוכים שונים מכל הזוויות וכמובן לקיחת מידות מדויקות לשתלים וביצוע הדמיות לתוצאה הסופית.

צוות הרופאים שמתכנן ומבצע את ההשתלה יכול באותו הרגע לקבוע את זוויות החדרת השתלים, את אורך וצורת השתלים ואת כל מה שנדרש על מנת שהשתל ייקלט בצורה הטובה ביותר בעצמות הפנים. היתרון של השתלות שיניים ממוחשבות בא לידי ביטוי לא רק בשלב התכנון המקדים אלא גם בשלב הביצוע עצמו. המידות שנלקחו בשלב ההדמיה והתכנון מועברות למעבדה דיגיטאלית שלאחר זמן קצר משיבה סד השתלה מיוחד שמיוצר עבורכם באופן אישי. הסד מכיל שרוולים שקובעים את מיקום וזווית החדרת השתלים, מה שמונע טעויות בעת ההשתלה.

יתרונות נוספים של השתלת שיניים ממחושבת

מעבר ליתרונות הברורים של השתלת שיניים ממוחשבת שכוללים תכנון מיטבי של ההשתלה, דיוק רב יותר ומינימום סיכוי לטעויות אנוש במהלך ההשתלה. בוודאי תשמחו לדעת שהשתלה ממוחשבת חוסכת גם פציעות ופגיעות מיותרות בחניכיים במהלך ההשתלה ולעיתים גם את השימוש בתפרים, כך שתקופת ההחלמה שלכם צפויה להיות קצרה יותר משמעותית מאשר השתלת שיניים רגילה. יתרון נוסף הוא ההדמיה המפורטת שעוזרת לרופא המבצע להימנע מפגיעה בעצבים סמוכים, שעוברים לאורך קווי המתאר של הלסתות. למעשה, באמצעות השיטה הממוחשבת ניתן לבצע השתלות שיניים ביום אחד, בין אם מדובר על שן אחת ובין אם על סט מלא של שיניים על מספר שתלים מצומצם. אחוזי ההצלחה של כל סוגי השתלות השיניים שמבוצעים במרפאתנו הינם גבוהים ביותר ויחד עם הפתרון הטכנולוגי בדמות ההשתלה הממוחשבת אנו מסוגלים להבטיח לכם אחוזי הצלחה יוצאי דופן.

בשורה התחתונה, אם אתם מעוניינים לעבור השתלת שיניים שתספק לכם תוצאות מושלמות, עם מקסימום סיכויי הצלחה, מינימום סיבוכים ותופעות לוואי ושתלים שישמשו אתכם שנים רבות בהנאה מרובה  – השתלת שיניים ממוחשבת דרך מרפאתנו היא הדבר שאתם צריכים לבחור בו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן