יישור שיניים ללא גשר

יישור שיניים ללא גשר

כאשר אנו חושבים על טיפול יישור שיניים, מיד עולות במחשבותינו קונוטציות לא נעימות של מראה סמכי המתכת, שנחשפים בכל חיוך ובכל פעם שאנו רוצים להוציא מילה מהפה. ואכן, חסרונות רבים ניתן לייחס לשימוש בגשרים לצרכי יישור שיניים. אחד מהם הוא תופעת ההימנעות, ובמילים אחרות, וויתור על המראה הכה נחשק של שיניים ישרות וסימטריות, בשל החשש מהמראה הלא אסתטי שילווה אותנו לאורך חודשי הטיפול הרבים בדרך לשם. ובכן, מה אם נספר לכם שכיום ניתן לבצע יישור שיניים מבלי להשתמש בגשר בכלל? סקרנים לדעת יותר? הישארו עימנו וקראו על אחד הטיפולים החדשניים ביותר שאנו מציעים לכם מרפאה שלנו – יישור שיניים ללא גשר.

 

החסרונות של יישור שיניים באמצעות גשר

השיטה הוותיקה ביותר ליישור שיניים, כוללת כאמור שימוש בגשרים. הגשר הפשוט ביותר הינו כזה שעשוי ממתכת והוא מורכב מסמכים (במראה של "קוביות") שמודבקים לשיניים ומחוברים אלו לאלו על ידי חוט מתכת שמפעיל את הלחץ על השיניים, בעקבות מתיחתן של גומיות זעירות. הלחץ המופעל נקבע על ידי עוצמת המתיחה של הגומיות ובהתאם לכך השיניים מתיישרות עם הזמן. היתרון של השיטה הוא היכולת לבצע יישור גם של שיניים עקומות מאוד ואף מסובבות, אך מבחינות רבות מדובר בגזירה קשה מאוד עבור המטופל – אי נוחות שנגרמת בעקבות הפעלת הכוח על השיניים, חוסר יכולת לשלוף את המתקן לצרכי ניקוי, הופעת כתמים על השיניים ובנוסף, מראה הסמכים הבולט לעין ושלא ניתן להסתרה. ככל שמדובר במצב של יישור שיניים למבוגרים, שיטה זו בעייתית מבחינה אישית וחברתית ולכן טיפול יישור שיניים ללא גשר מהווה פתרון מושלם עבורם.

 

יישור שיניים ללא גשר – הכירו את הקשתיות השקופות הנשלפות

לאורך השנים פותחו מספר שיטות שנועדו לפצות לפחות על החיסרון האסתטי של גשרי המתכת. בהתחלה היו אלו הגשרים הפנימיים שמפעילים את הכוח על השיניים מחלקן האחורי ולאחר מכן גשרי החרסינה, שאמנם מודבקים על החלק החיצוני של השיניים אך כמעט שאינם נראים. כעת פותחה השיטה החדשנית ביותר שמאפשרת לכל אחד ואחת מכם לעבור יישור שיניים די מהיר, בלתי נראה וכזה שמפצה על כל החסרונות הנוספים של יישור השיניים באמצעות גשרים. שיטה זו קרויה יישור שיניים אינויזליין ובמילים אחרות, יישר שיניים "בלתי נראה". בשיטה זו יישור השיניים מתבצע על ידי שימוש בקשתיות שקופות שמיוצרות באופן מדויק עבור פיו של המטופל, כאשר מבנה הקשתית הוא זה שמפעיל את הלחץ הרצוי על השיניים וגורם להן להתיישר. כל שיש לעשות הוא להגיע אל המרפאה, לעבור סדרה של צילומי הדמיה ולאחר זמן מה לקבל את מספר הקשתיות הנדרש לצרכי היישור. 

יישור שיניים ללא גשר אלא באמצעות קשתיות שקופות, מאפשר לטפל במגוון בעיות. הטענה שאומרת שהשיטה אינה מתאימה לטיפול בבעיות מורכבות של יישור שיניים אינה נכונה – אין הכרח להשתמש בגשרים ואמצעים קבועים אחרים על מנת ליישר שיניים! השיטה מתאימה הן לצרכים אסתטיים והן לשיפור תפקוד השיניים והלעיסה, טיפול בשיניים צפופות או רווחים בשיניים, בעיות של המנשך ושיניים מעט מסובבות. למעשה, השימוש בקשתיות לצרכי יישור שיניים הינו כה פשוט וידידותי, כך שהוא יכול להוות פתרון קצר טווח גם לצרכי טיפול ממוקד, כמו הצורך ליישר את השיניים לפני אירוע חשוב כגון חתונה.

 

היתרונות הנוספים של יישור שיניים באמצעות קשתיות  

היעדר הצורך להשתמש בגשר ליישור שיניים פותח עולם ומלואו עבור מטופלים שלא היו מוכנים עד עתה לטפל בשיניים העקומות שלהם בשל החשש האסתטי של סמכי המתכת. מעבר לפתרון הבעיה האסתטית של הטיפול, יישור שיניים ללא גשר ובאמצעות קשתיות, מספק לכם עוד מספר יתרונות לא מבוטלים:

  • הקשתיות ניתנות להסרה – למעשה, ניתן להסיר את הקשתיות מתי שמעוניינים בכך, לפני מפגש עם עמיתים לעבודה, חברים או אירועים מיוחדים ולהחזיר אותן לפה מתי שרוצים. את הקשתיות ניתן להסיר גם לפני השינה לצרכי תחזוקה וניקיון, לאכול בלעדיהן ולהשיבן לפה מייד לאחר מכן.

 

  • ללא חשש מהכתמת השיניים ועששת – גשרים מהווים מתקן שאותו לא ניתן להסיר לצרכי דאגה להיגיינת השיניים. דבר זה מעלה את הסיכוי להופעת כתמים ועששת סביב הסמכים. באמצעות שיטת האיינוויזליין ניתן ליישר את השיניים מבלי לפגוע בהן או בהיגיינה שלהן. מסירים את הקשתיות, מנקים את השיניים ומחזירים אותן לפה. פשוט וקל!

 

  • שימוש בתצלומי הדמיה – את הקשתיות מכינים במעבדה מיוחדת לאחר שחלל הפה נסרק באמצעות ציוד מיוחד. סריקה זו מאפשרת ליצור גם הדמיה של המראה הסופי של השיניים לאחר השימוש בקשתיות, כך שניתן להתאים את התוצאה הסופית למטופל על פי העדפותיו האישיות המדויקות.

 

יישור שיניים ללא גשר – מה עוד חשוב לדעת?

יישור שיניים קבוע באמצעות גשר אינו דורש את שיתוף הפעולה של המטופל, שכן הוא לא ניתן להסרה. יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות לעומת זאת, כן מאפשר את הסרת הקשתיות על ידי המטופל ולכן מתאים אך ורק למי מכם שהינו בעל היכולת והמשמעת העצמית להשתמש בקשתיות לאורך רוב שעות היום. בנוסף, יש להיות מודעים לכך כי עלות הטיפול הינה מעט יותר יקרה מאשר יישור שיניים רגיל (אך ההבדל זניח) וכמו כן, במידה ומדובר במצב מורכב, תהליך היישור עשוי לקחת יותר זמן מאשר השימוש בגשר. יחד עם זאת, ניתן להימנע ממשך טיפול ארוך מדי, כל עוד תקפידו להשתמש בקשתית לאורך רוב שעות היום. 

ההכנות לקראת השימוש בקשתיות אינן מורכבות או ממושכות מידי. ראשית כל, יש לוודא שמצב השיניים והחניכיים שלכם הינו כשורה, ובמידה ולא, תוכלו לבצע אצלנו במרפאה את כל הטיפולים הנדרשים (סתימות, טיפולי שורש וכו') ובמידה וישנה דלקת חניכיים פעילה, גם בה נוכל לטפל בהקדם. לאחר מכן, יילקחו המידות לקשתיות שלכם, יבוצעו צילומי הדמיה ולאחר אישור שלכם, ישלח כל המידע למעבדה ייעודית בחו"ל על מנת לייצר את הקשתיות. ביום הרכבת הקשתיות תגיעו אלינו להדרכה קצרה אצל הרופא המטפל. הוא יסביר לכם כיצד להשתמש בקשתיות, מה מותר ומה אסור לעשות (למשל, לא כדאי לשתות איתן קפה ומשקאות מכתימים אחרים), מתי להרכיב ומתי להסיר אותן, ויקבע לכם מועד הגעה לביקורת לבדיקת קצב ההתקדמות של יישור השיניים שלכם.  

מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ בלתי מחייבת. מחכים לשיחתכם.

דילוג לתוכן