חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

השתלת חניכיים – מתי זה נדרש? וכיצד מבוצע?

השתלות חניכיים

נסיגת חניכיים מתקדמת עשויה לחשוף את שורשי השיניים שלכם ולהגדיל את הסיכוי לחדירת זיהום לתוכם. במידה ודבר שכזה יתרחש, הזיהום יגרום לתהליך דלקתי חמור ופרוגרסיבי בתוך רקמת החניכיים העמוקה ועד עצם הלסת, תוך כדי סיכון לאובדן השיניים. השתלות חניכיים נועדו להשלים את רקמת החניכיים החסרה, לתמוך בשן בצורה טובה ולמנוע ניידות ואובדן שיניים. אצלנו במרפאת ד"ר הכהן תוכלו לעבור השתלת חניכיים על ידי מומחים ולהציל את השיניים שלכם בזמן. מתי הכרחי לעבור השתלה שכזאת? כיצד היא מבוצעת? ומהן העלויות שכדאי לקחת בחשבון? על כל השאלות הללו תקבלו תשובות מייד. 

 

מתי הדבר נדרש? ומדוע זה כל כך חשוב?

לחניכיים שלנו מספר רב של תפקידים. הן מונעות חיכוך בין השיניים בזמן לעיסת המזון, מבודדות את שורשי השיניים מפני שינויים של חום וקור, אוחזות בשיניים ומשפרות את היציבות שלהן בפה וכמו כן, מהוות קו הגנה ראשוני מפני חיידקים להיכנס לשורשי השיניים ומשם ללסת ולזרם הדם. ברגע שמסיבות כלשהן החניכיים נסוגות בצורה קיצונית עד אשר שורשי השיניים נחשפים, הדבר לא מתבטא רק במראה שאינו אסתטי, אלא גם יכול לגרום לכאבים בעת שינויי טמפרטורה בפה וכמו כן, ישנו סיכוי גבוה לזיהומים שיגמרו בסופו של דבר לאובדן השיניים לגמרי. האפשרות לעבור השתלת חניכיים נועדה למעשה למקרים הקיצוניים בהם אדם מאובחן עם נסיגת חניכיים מתקדמת, כזאת שאינה מגיבה בצורה מספקת לשינוי אורחות החיים, טיפולי שיננית והקצעת שורשים. ההשתלה נועדה להשלים את מקטע החניכיים החסר ולהחזיר את התפקוד הגבוה לרקמה זו סביב השיניים.

 

כיצד מבצעים השתלות חניכיים?

ישנם מספר סוגים של השתלות חניכיים ואצלנו במרפאת ד"ר הכהן מתמחים בכולם. הנה כמה דוגמאות לכך:

  • השתלה חופשית – מתאימה עבור מטופלים עם רקמת חניכיים דקה ביותר. את החניכיים המושתלות משיגים מרקמת החיך העליון תוך חיתוך עדין, דק ושטחי ביותר שלה. 
  • השתלת רקמת חיבור – במקרה זה מקור החניכיים המושתלות הוא גם מהחיך בתקרת הפה אך מרקמה עמוקה ועבה יותר. שיטה זו מתאימה כאשר נדרשת רקמה עבה וגדולה של חניכיים להשתלה. 
  • אלודרם – זהו חומר ביולוגי שלמעשה מהווה עור אנושי שממנו הוצאו כל התאים לשם יצירת רקמת חיבור לשימוש כללי. האלודרם מוצמד לשיניים ונתפר מצידו האחר לחניכיים ומעודד צמיחת חניכיים טבעיות במקום. 

השיטה המתאימה ביותר נבחרת על פי מצב החניכיים של המטופל, האם הן עבות או דקות וכמות החומר שיש להשתיל. במידה ומדובר במטופל שלו רקמת חניכיים עשירה ועבה בסמוך לזו הפגועה, ניתן "למשוך" את החניכיים המושתלות משם ולהימנע מביצוע חתכים בחיך העליון. 

 

השתלת חניכיים לפני ואחרי – עיקרי התהליך

השתלות חניכיים מבוצעות בתנאי הרדמה מקומית, בה המטופל ער אך לא מרגיש דבר. במהלך הניתוח מפריד הרופא את החניכיים מהשיניים ומנקה את הדלקת, פלאק החיידקים, משקעי סידן ורקמות מתות, על מנת לתת לחניכיים אפשרות להירפא ולצמוח מחדש סביב השן בצורה תקינה. לאחר שלב זה הרופא מחבר לחניכיים באמצעות תפרים את שתל החניכיים הנבחר ומצמיד לשיניים. התוצאה הסופית של השתלת חניכיים לפני ואחרי הינה משמעותית ביותר – תוך זמן קצר הרגישות בשיניים נעלמת, החניכיים גדלות בצורה בריאה סביב השן, אין כיסי חניכיים שיכולים להזדהם והשיניים אחוזות היטב ברקמה. אחרי הטיפול ותקופת ההחלמה המראה של השיניים הינו גם הרבה יותר אסתטי.

 

השתלת חניכיים החלמה – למה צריך לצפות?

לאחר מעבר של השתלת חניכיים זמן ההחלמה נחשב למהיר יחסית ובמרבית המקרים לאחר פרק זמן של 14 ימים, המטופל כלל אינו ירגיש שעבר ניתוח בחניכיים. יחד עם זאת, מבחינת האפקט על החניכיים, יעברו מספר שבועות עד שהדבר יתבטא באופן מלא. התהליך כולו מושלם לאחר כ-8 חודשים ואז החניכיים יכסו את כל היקף השיניים ויהיו בריאות וחזקות. כמובן שבמקרה של השתלת חניכיים החלמה מהירה תלויה מאוד גם בהיצמדות להוראות הרופא המטפל. בימים הראשונים שלאחר הניתוח, מומלץ שלא לצרוך מזונות קשים אלא רק מזון מרוסק או גבינות רכות. גם חל איסור על ביצוע פעילות גופנית כלשהי. בנוסף יש להימנע מעישון וצריכת אלכוהול, לקחת בזמן את התרופות שנרשמו (כגון אנטיביוטיקה) ולפנות למרפאה בכל מקרה של נפיחות מוגזמת, כאבים שאינם חולפים לאחר 3 ימים ודימומים שאינם מפסיקים. לאחר פרק זמן של שבוע ניתן לחזור לשגרה מלאה (כולל צחצוח שיניים). 

חשוב לציין כי במקרים מסוימים הרופא המטפל עשוי להמליץ גם על השתלת עצם בחניכיים ולא רק על השתלת חניכיים. אופציה זו מתאימה עבור מטופלים שאצלם החניכיים נסוגו בין היתר גם בגלל תהליכים שספגו את העצם וכמו כן, גם לצרכי הכנה להשתלת שיניים עתידית. במקרה של השתלת חניכיים יחד השתלת עצם חניכיים זמן החלמה עשוי להיות ממושך קצת יותר, אך בכל מקרה לאחר פרק זמן של 14 ימים לערך, יהיה ניתן לחזור לשגרה מלאה של עבודה, ספורט וכו'. 

 

השתלת חניכיים מחיר – כמה זה אמור לעלות?

כשצריך לעבור השתלת חניכיים מחיר הפרוצדורה נקבע לפי לפי כמות החניכיים שיש להשתיל, באיזו רקמה משתמשים (חיך עצמי, אלודרם וכו'), עומק החיתוך שיש לבצע, האם משתילים גם עצם מתחת לחניכיים, האם יש צורך בקיטוע ואיטום שורשים, כריתת חניכיים וכו'. גם סוג שיכוך הכאבים משחק תפקיד מבחינת העלויות, כך שאם המטופל מעוניין בטשטוש עמוק, הדבר מחייב היעזרות ברופא מרדים ומעלה את המחיר. אם אתם מחפשים מרפאה שמציעה השתלת חניכיים באזור השרון או שיננית רעננה במחירים נוחים והוגנים, אך מבלי שהדבר יפגע באיכות הטיפול שתקבלו, אצלנו במרפאת ד"ר הכהן תמצאו בדיוק את מה אתם מחפשים. השתלות חניכיים הן המומחיות שלנו ואנו מציעים לכם אותן בהסדרי תשלום נוחים ובפריסת תשלומים ללא ריבית. תוסיפו לכך אווירה משפחתית ויחס אישי לכל מטופל, ותבינו מדוע אנחנו הבחירה המועדפת על רבים באזור השרון ובכלל.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן