חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

שימוש בממברנת PRF בטיפולי שיניים שונים

שימוש בממברנת PRF בטיפולי שיניים שונים
מכל הטיפולים הרפואיים שאנחנו צריכים לקבל מידי פעם, טיפולי שיניים הם כנראה המאיימים מכולם. הסיבה לכך היא שטיפולי שיניים מלווים במקרים רבים בסבל רב למטופל, דבר שגורם ללא מעט אנשים לדחות את הטיפולים או לוותר עליהם בצורה מוחלטת. מצב כזה עלול להוביל לסיבוכים קשים, ולכן כדאי שתכירו שיטה חדשה שבאמצעותה ניתן להפחית משמעותית הסבל שיש בטיפולי שיניים – טיפול PRF. בשורה משמחת לכל מי שסובל מנסיגת חניכיים, עומד בפני הרמת סינוס או התערבות דנטלית אחרת. טכנולוגיה חדשנית המשתמשת בנוזל הפלזמה מאפשרת החלמה מהירה יותר אחרי טיפולי שיניים פולשניים. אנחנו חיים בעידן של התפתחות טכנולוגית מואצת בתחומי החיים השונים, כמו גם בעולם הרפואה. שיטות טיפול חדשניות מאפשרות לרופאים עבודה מדויקת יותר ולמטופלים – תקופות החלמה קצרות יותר. אחד החידושים הטכנולוגיים האלה הוא שימוש ב-PRF (Platelet-Rich Fibrin), מיצוי מרכיבי גדילה והחלמה מהדם, המזרז את תהליכי הריפוי בגוף. לתמציות אלה יש  שימוש נרחב לא רק ברפואת שיניים, אלא בתחומי רפואה אחרים.

מהי תמצית PRF?

מדובר בתרכיז של טסיות דם וגורמי גדילה בצורת ממברנות פיברין שמכינים מהדם של המטופל עצמו, ללא חומרים מלאכותיים. טיפול PRF מסייע בריפוי פצעים, רקמות רקות ורקמות עצם. ברפואת שיניים ניתן לשלב את PRF עם השתלת עצם או לבד. טיפול PRF מתחיל מלקיחת דם המטופל והכנסתו לצנטריפוגה. בתוך הצנטריפוגה הדם נקרש ומופרד לשלוש שכבות. השכבה התחתונה, כדוריות הדם האדומות וגם השכבה העליונה, ריקה מתאים – מסולקות. השכבה האמצעית מכילה את רוב הטסיות והפיברין. את השכבה הזו ניתן לדחוס לתוך קרום או לכל צורה אחרת, בהתאם לצרכים טיפוליים. PRF מרפאת דר הכהן

דרכי שימוש ב-PRF ברפואת שיניים

ניתן להשתמש ב-PRF במגוון רחב של טיפולים דנטליים, להלן מספר דוגמאות לכך:
  • שיקום חניכיים: אצל אנשים שסובלים ממקרה של נסיגת חניכיים טיפול יכול למנוע זיהום באזור ואף ניתוק של החניכיים מהשיניים, דבר שיוצר צורך בטיפולי שיקום נרחבים של רקמות רכות ורקמות העצם. השימוש ב-PRF בתהליך השיקום מזרז את השיקום ואת ההחלמה.
  • הרמת סינוס: טיפול שהוא חלק מביצוע השתלת שיניים. מדובר בטיפול שנועד לעבות את עצם הסינוס לפני החדרת השתל על ידי הרמת רירית הסינוס והכנסה של גרגרי עצם תחתיה. תוך כמה חודשים אחרי הטיפול, גרגרי העצם נקלטת והופכת לחלק מהסינוס. ניתן להוסיף PRF לעצם או להשתמש ב-PRF בלבד, כדי לגרום לעצם להחלים מהר יותר, מה שמקצר את תהליך השתלת השיניים.
  • בניית עצם: אנשים שאיבדו חלקים נרחבים של רקמת עצם וזקוקים להשתלות שיניים, חייבים לפני כן לעבור בניית עצם. גם כאן ניתן להשתמש בתערובת של PRF עם גרגרי עצם, מה שמסייע לקצר את תהליך ההחלמה בצורה מאד משמעותית.
במרפאתם של ד"ר שלומית ויצחק הכהן השימוש ב-PRF נועד בעיקר לניתוחים גדולים, נסיגת חניכיים והשתלת עצם. לקיחת הדם מתבצעת מהוריד, בדיוק כמו בקופת חולים והיא נעשית אך ורק על ידי רופא. הכנת ה-PRF מתבצעת במקום תוך מספר דקות ומקלה מאד על תהליך הריפוי, האיחוי וההחלמה.

טיפולי חניכיים הם מסוג הטיפולים הכי נפוצים. העובדה שמדובר על אזור רגיש עלולה לגרום סבל רב למטופל, במיוחד במהלך ההחלמה של החניכיים מהטיפול. הזרקה של PRF יכול להקל בצורה משמעותית על הכאב ואף להפוך את תהליך ההחלמה מהטיפול להיות מהיר יותר. גם בעקירת שן שימוש בPRF באזור העקירה יפחית משמעותית את הסבל שלכם.

בהשתלת שן, הדבר הכי חשוב הוא הקליטה של השן לאחר ההשתלה. ההשתלה היא לא הדבר המסובך, וכיום באמצעות מכשור מתקדם רופאי השיניים מבצעים אותה בצורה די פשוטה. עם זאת, ההתאקלמות של השן באזור החדש היא האתגר הגדול וגם כאן PRF יכול לסייע בצורה משמעותית. גם בטיפולים בעצמות הלסת שבהם נגרם כאב רב בשל ההזזה של העצמות שימוש בPRF יכול לזרז את ההחלמה ולמנוע סבל מיותר.

כפי שהבנתם, PRF אמנם מאפשר לנו לקבל טיפול שיניים ולסבול הרבה פחות, אולם מדובר על הליך מורכב שגם דורש מכשור מתאים. לא בכל מרפאה ניתן לקבל את הטיפולים הללו וכמובן שלא כל רופא שיניים, גם אם הוא רופא וותיק יכול להעניק טיפול כזה. אם אתם מעוניינים לקבל טיפול PRF לשיניים בררו היטב על המרפאה ועל הרופא שאמור להעניק לכם את הטיפול הזה.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
מידע נוסף בנושא
דילוג לתוכן