חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

השתלת שיניים לסת עליונה ולסת תחתונה

השתלת שיניים לסת עליונה ותחתונה

השתלת שיניים הינה הדרך הטובה ביותר בימינו להשלמת שיניים חסרות בפה. החידושים הטכנולוגיים של השנים האחרונות מאפשרים לכל אחד מכם להתהדר בפה מלא שיניים אסתטיות ותפקודיות לחלוטין, ואין זה משנה אם מדובר על השתלת שיניים בלסת העליונה או התחתונה. הליך השתלת שיניים לסת עליונה אומנם שונה במעט מהליך השתלת שיניים לסת התחתונה, אך אצלנו במרפאת ד"ר הכהן ידעו לבצע זאת עבורכם על הצד הטוב ביותר. הנה הרחבה בנושא זה.

 

השתלת שיניים – איך זה עובד?

טכנולוגיית השתלת השיניים כוללת שימוש בשתלים דנטליים שאותם מבריגים לתוך עצמות הלסת, כשמעליהם מותקנים כתרים אשר עשויים מחומרים שונים (חרסינה, זירקוניה ועוד). השתלים הדנטליים גורמים לצמיחת עצם סביבם, כך שביצוע הליך מוצלח של שיקום הפה אמור להתבטא בשתלים שמקובעים היטב לתוך עצמות הלסת. התוצאה הסופית והנדרשת היא מבנה חזק, שעומד בפני כוחות הלעיסה ומשמש בתור תחליף מלאכותי, איכותי ביותר  לשיניים. לא משנה אם מדובר על ביצוע של השתלת שיניים לסת תחתונה או עליונה, בסוף התהליך על השיניים להיות לא רק חזקות לאורך זמן אלא גם אסתטיות, כך שיתאימו למבנה הפנים של בעליהן, הרצונות והשאיפות שלו.

 

האתגרים העומדים בביצוע השתלות שיניים

לפני שניגע בהבדלים בין השתלת שיניים בלסת העליונה לתחתונה, כדאי מאוד להיות מודעים גם לאתגרים המשותפים בשתי הפרוצדורות. ובכן, הגורם המגביל ביותר של ההשתלה  ושמהווה את האתגר המשמעותי ביותר הוא המוכנות של עצמות הלסת לקלוט את השתלים הדנטליים בצורה חזקה. עצם דקה או קצרה מדי אינה יכולה לאחוז בשתל הדנטלי בצורה מיטבית ולכן בעבר מצב שכזה הותיר רק אפשרות אחת בידי המטופלים והיא שימוש  בשיניים תותבות. אתגר נוסף הוא הגורם האנושי וככל שמדובר בהחלטות שמבוססות על מיעוט מידע, טעויות אנוש של הגורם המבצע בהחלט יכולות להתרחש ולגרום לפגיעה באחוזי ההצלחה של הטיפול. אתגר נוסף הוא הצורך לחסוך בעלויות עבור הלקוחות, כך שלא יעלה הצורך (היקר מאוד) להשתמש ביחס של 1:1 בין שתלים לכתרים.

 

השתלת שיניים לסת עליונה – דרכי הביצוע

הלסת העליונה שלנו הינה מראש דקה יותר מזו התחתונה ואם לא די בכך הרי שעם השנים תהליכי ספיגה שונים גורמים לה להצטמצם עוד יותר, מה שבא לידי ביטוי בחללי סינוסים גדולים ונפחיים יותר מעליה. בשל כך, במקרה של רצון לעבור השתלת שיניים לסת עליונה, פעמים רבות מתגלה באפיון המקדים של מצב הפה כי קיימת תופעה של חוסר חומר בעצם זאת, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בצורה קיצונית ביותר, ככל שמדובר בגיל מתקדם יותר או בחוסר שיניים לאורך תקופה ממושכת. ניתן להתגבר על בעיה זו באמצעות מספר אפשרויות:

  • התאמת שתלים טובה יותר – אם העצם דקה, אפשר להשתמש בשתלים דנטליים שאינם עבים על מנת שלא לשבור אותה. עבור עצם קצרה, ניתן להשתמש בשתלים קצרים, כך שחלילה לא יפרצו את הממברנה שתוחמת בין העצם לחלל הסינוס ויגרמו לנזק.
  • הרמת סינוס – במידה וקיים חוסר עצם בלסת העליונה, ניתן להשלים אותה על ידי הליך זה. אפשרות זו אומנם מייקרת את העלויות אך מהווה הליך מקדים שמכין את עצם הלסת העליונה בצורה המיטבית לקראת ההשתלה. ישנן שתי אפשרויות לביצוע ההליך, בשיטה הסגורה והפתוחה, כאשר זו הסגורה מיועדת למצבי חוסר עצם קלים (ומאפשרת לרוב השתלת שיניים מיידית) ואילו הפתוחה, להשלמה של הרבה יותר חומר עצם, כך שהיא יותר מורכבת יותר, תקופת ההחלמה שלה ממושכת יותר וההשתלה עצמה יכולה להתבצע רק כעבור מספר חודשים.
  • ניצול מיטבי של עצם הלסת – לעיתים ניתן למנוע את הצורך בביצוע הרמה וזאת במידה ומבצעים צילומי CT או צילומים מתקדמים יותר. כך ניתן לאתר מספר נקודות על גבי עצם הלסת שמאופיינות במספיק חומר לקליטת השתלים. כאשר נמצאות נקודות כאלו, ניתן לתכנן את ההשתלה כך שתכלול גם פחות שתלים. שיטה זו קרויה פעמים רבות all on 4/6, כלומר, השתלת סט מלא של שיניים על גבי ארבעה או שישה שתלים בלבד.

יש לציין כי במקרה של מטופלים צעירים או כאלו שאצלם עצמות הלסת הינן בעלי הצפיפות והממדים הנדרשים, אין שום בעיה וניתן לבצע השתלת שיניים לסת עליונה גם תוך יום אחד בלבד, של שן  אחת או יותר.

 

ומה לגבי השתלת שיניים לסת תחתונה?

גם במקרה של רצון לעבור השתלת שיניים לסת תחתונה, ישנם אתגרים רבים. עצם הלסת התחתונה של האדם רגישה ביותר לתהליכים של מחלות חניכיים ובמקרים רבים היא פשוט אינה ארוכה דיו מבחינה מבנית גנטית אצל המטופל, על מנת לאחוז בצורה חזקה את השתלים הדנטליים שאמורים להיות מוברגים  אליה. על כל זאת ועוד, קיים מסלול עצבי שעובר בעצם הלסת התחתונה וכל ניסיון להחדיר שתל דנטלי לאזור זה חייב לקחת בחשבון גם את חישוב מסלול זה על מנת לא לפגוע בו חלילה, מה שעשוי לגרום לשיתוק מלא או חלקי של שרירים שונים בפנים ועצבים תחושתיים.

לכן, לפני כל השתלת שיניים ישנה חובה לבצע בדיקת CT על מנת שרופא השיניים לא רק ידע לאפיין את מצב העצם אלא גם את תוואי ההשתלה, כך שלא תהיה פגיעה בעצבים. במידה והעצם קצרה, ניתן להשתמש בשתלים דנטליים קצרים שיתאימו. יחד עם זאת, חשוב מאוד גם לדעת לנצל את האזורים באזור זה של העצם שכן עשירים בחומר, מה שיאפשר להשתמש גם בשתלים דנטליים ארוכים יותר באזורים שמתחת לסנטר ובקצרים יותר באזורי השיניים הטוחנות.

 

מהי הדרך המומלצת ביותר?

על מנת לעבור השתלת שיניים לסת עליונה או תחתונה ברמה הגבוהה ביותר ולשפר את סיכויי ההשתלה, עליכם להתקשר עם מרפאה כמונו שמתמחה בביצוע השתלת שיניים ממוחשבת. מה כל כך מיוחד בה? לפני כל השתלת שיניים שמתבצעת בשיטה הזאת, חלל הפה של המטופל, העצמות והעצבים, נסרקים על ידי מכשיר מיוחד שמעביר את המידע לתוכנת מחשב. התוכנה מציגה את כל הנתונים בצורה תלת ממדית ובזוויות שונות, כך שהצוות הרפואי יכול לראות בדיוק היכן ממוקמות הנקודות עם מסת העצם הטובה ביותר להשתלה ולהחליט  בצורה חכמה ומושכלת יותר היכן להחדיר את השתלים הדנטליים, באילו זוויות ובאילו שתלים להשתמש. באמצעות שיטה זו ניתן לעיתים למנוע את הצורך בהליך הרמת סינוס מקדים, מה גם שהדבר טומן בחובו פחות תופעות לוואי.

 

יתרונות מרפאת ד"ר הכהן

מאז 2007 שאצלנו במרפאת ד"ר הכהן שמים למטרה לספק את שירותי רפואת השיניים המתקדמים והאיכותיים ביותר. בהתאם לזאת אנחנו מציעים ללקוחותינו עמידה במספר קריטריוני איכות נדרשים:

  • מקצוענות – אצלנו תמצאו את מיטב המומחים, לא רק בתחום השתלות השיניים אלא גם בתחום טיפולי חניכיים, טיפולי השורש ושאר בעיות הפה והשיניים. הדבר מאפשר ביצוע של סיעור מוחות וקבלת כל הטיפולים במקום אחד, מה שמייעל את הטיפול עד מאוד.
  • מכון צילום צמוד – מה שמאפשר לכם לעבור את כל צילומי ההדמיה הנדרשים לפני ההשתלה אצלנו, ללא הפניות למקומות אחרים והתרוצצויות כלשהן. היתרון שבהפעלת מכון צילום צמוד כולל גם את מהלך הטיפול, כך שאם נזדקק לבדיקה מהירה באותו הרגע, נוכל לעשות זאת ללא בעיה.
  • שימוש בחומרים האיכותיים ביותר – קיימים כמה סוגי שתלים וכתרים שניתן ליישם בפה ואצלנו תמצאו כאלו שעשויים מהחומרים האיכותיים ביותר.
  • טיפולים על ידי מיקרוסקופ מיוחד – לא כל מרפאה מציעה את האפשרות הזאת, שמאפשרת לנו לתת לכם טיפול הרבה יותר מדויק ופחות פולשני.
  • שימוש בטכנולוגיית PRF – שיטה שמזרזת את תהליכי ההחלמה של הליכים שלעיתים הכרחיים לפני ביצוע השתלת שיניים.
  • טיפולים ללא כאב – זהו היבט שאנחנו בטוחים שחשוב לרבים מכם. תוכלו לעבור אצלנו השתלות שיניים בשילוב אלחושי מקומי, שימנע מכם את הכאב ואי הנוחות. אנו מציעים לכם זאת גם בסוגי טיפולים נוספים, למשל טיפול שורש, טיפול שיננית ועוד.
  • מסלולי תשלום נוחים – השתלת שיניים לסת עליונה או תחתונה היא אינה דבר זול, בוודאי אם תרצו להשתיל שיניים בשתי הלסתות. לכן אנחנו מציעים לכם פריסת תשלומים נוחה וארוכת טווח, על מנת שסוגיית העלויות לא תמנע מכם לוותר על הטיפול.

מעבר לזאת, אצלנו מקפידים גם על יחס חם ואווירה משפחתית. במהלך הטיפול תוכלו לשמוע את המוזיקה שאתם אוהבים או לצפות בסדרה שמעניינת אתכם, ולאחר ההשתלה תועברו לחדר התאוששות נעים ומאובזר, לנוחיותכם. אז למה אתם מחכים? צרו איתנו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני ונתחיל בתהליך שבסופו תוכלו לחייך ולא להתבייש יותר.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן