חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

ניתוח חניכיים – מתי זה נדרש? וכיצד מבוצע?

ניתוח חניכיים – מתי זה נדרש? וכיצד מבוצע?

כאשר טיפולים שמרניים אינם מצליחים לייצב את מצב החניכיים עקב דלקת, נסיגה חמורה או דימומים, נותרת האפשרות של ביצוע ניתוח חניכיים.

הליך זה מאפשר לרופא המטפל להגיע לעומקי הרקמה, לנקות את האזור ולאפשר להן להיצמד בחזרה לשיניים.

אצלנו במרפאת ד"ר הכהן תוכלו לעבור ניתוחי חניכיים מתקדמים על ידי מומחים ומייד תקבלו את כל המידע על כך.

באילו מקרים נדרש ניתוח חניכיים?

אחוז ניכר מהאוכלוסייה הבוגרת סובל ממחלות חניכיים בדרגות חומרה כאלו ואחרות, מה שבא לידי ביטוי בתסמינים שונים כגון ריח רע מהפה, חניכיים נפוחות, דימום, נסיגת חניכיים טיפול מהיר נדרש במקרים האלו.

ככל שמדובר בבעיה קלה, ניתן לטפל בה באמצעות טיפולי שיננית, אנטיביוטיקה או הקצעת שורשים, שנחשבת לטיפול שאינו ניתוחי.

אלא שכאשר מצב החניכיים אינו משתפר ומתרחשת פגיעה חמורה בהן, אין מנוס מלבד ביצוע של פעולה כירורגית.

כיצד מבצעים ומהי מטרתו?

המטרה של הליך כזה היא סילוק כל החיידקים, הדלקת והמשקעים שלה מרקמת החניכיים העמוקה, מה שיאפשר להן להיצמד בחזרה לשיניים בצורה טובה ובריאה.

כאשר החניכיים בריאות הן מתחדשות ביתר קלות ונמנעות תופעות לא רצויות של אובדן שיניים.

ניתוחי חניכיים כוללים מספר שלבים:

 • הרופא מרדים את האיזור בצורה מקומית, בדיוק כפי שמבוצע בטיפולי שיניים שכיחים או בהקצעת שורשים.
 • לאחר מכן החניכיים מופרדות מהשיניים והרופא מגיע עד לרקמות העמוקות ביותר, היכן שמתרחשת הדלקת שגורמת לבעיה.
 • תהליך ניקוי החניכיים כולל שימוש בנוזלים מחטאים ואנטיביוטיים ובמידת הצורך גם סילוק של רקמות מתות.
 • במידת הצורך הרופא המטפל יכול לבצע גם השתלת חניכיים על מנת שלא ייווצרו כיסים בעת הסגירה.
 • כמו כן, ישנה האפשרות להשתיל עצם בחניכיים כאשר חלה ספיגה משמעותית של עצם הלסת ויש חשש ליציבות השן, או כהכנה להשתלה דנטלית בעתיד.

בסיום הניתוח החתך נתפר והמטופל משוחרר לתקופת ההחלמה.

החלמה במספר שלבים

החניכיים הינן רקמה בעלת יכולת ריפוי והתחדשות מהירים ועל כן ניתן לומר כי לאחר ניתוח חניכיים זמן החלמה אמור להיות קצר מאוד, במידה ולא מתרחשים סיבוכים.

יחד עם זאת, עדיין מדובר הליך כירורגי מורכב ולכן לאחר ניתוח חניכיים החלמה מלאה תתרחש רק עם מקפידים על השלבים הבאים:

 • בשעות הראשונות שלאחר ההליך ייתכנו כאבים ודימומים מהחניכיים – זהו מצב נורמלי לחלוטין וניתן ליטול משככי כאבים בהתאם להוראות הרופא. בנוסף יש לצרוך מזונות רכים ולשתות נוזלים בטמפרטורות החדר ואין לעשן לפחות 24 שעות מסיום הניתוח.
 • בימים הראשונים מביצוע הניתוח עדיין ייתכנו דימומים, אותם ניתן לעצור עם פד גאזה, אך במידה ומדובר בדימומים חזקים במיוחד שאינם מפסיקים, יש ליצור קשר עם הרופא המטפל, וכך גם במידה ולאחר 3 ימים הכאבים נמשכים או שמופיעים תסמינים דוגמת חום גוף גבוה ונפיחות שאינה יורדת.
 • את צחצוח השיניים יש לבצע בתיאום עם הרופא לאחר 3 ימים מהניתוח. בנוסף יש להימנע מביצוע פעילות גופנית לאורך השבוע שלאחר הניתוח, בשל החשש מנפילה ופגיעה בחניכיים.
 • את התפרים מקובל להוציא שבוע לאחר הניתוח אך במידת האפשר משתמש הרופא בתפרים שנמסים מעצמם. בכל מקרה, חשוב מאוד להגיע לביקורת לאחר הניתוח במועדים שנקבעו, על מנת לאפיין את התקדמות הריפוי וקצב התחדשות החניכיים.

ניתוח חניכיים כואב – אך אין שום סיבה לפחד

רבים חושבים כי ניתוח חניכיים כואב, אך האמת היא שאין לכם שום סיבה לפחד, מאחר ובדיוק כמו טיפולי שיניים אחרים (עקירות, טיפולי שורש וכו') האזור המנותח מורדם.

יתרה מזאת, אם אתם סובלים מחרדה דנטלית תוכלו לעבור את הניתוח גם בטשטוש עמוק יותר, או לבקש מאיתנו אמצעים מיוחדים שיעזרו לכם לעבור את הניתוח בצורה יותר נעימה, למשל באמצעות צפייה בסרט או בתוכנית טלוויזיה אהובה או שמיעה של מוזיקה לפי בחירתכם.

הכאבים המיוחסים, קשורים רק לתקופת ההחלמה (שכאמור, קצרה מאוד) ולאחר מכן הם אמורים להיעלם מעצמם, עם ספיגת הנפיחות וריפוי הרקמה.

בכאבים אלו ניתן לטפל על ידי תרופות שכיחות שאותן ניתן לרכוש בבית המרקחת גם ללא מרשם.

ניתוח חניכיים מחיר – דבר שתלוי בסוג הניתוח

אז כמה עולה ניתוח חניכיים? ובכן, אם יוחלט שאתם צריכים ניתוח חניכיים מחיר הפרוצדורה יקבע בהתאם לפעולות השונות שהרופא המבצע יחליט שצריך לבצע.

ישנן כמה שיטות לביצוע ההליך ואצלנו במרפאת ד"ר הכהן יודעים לבצע את כולם:

 • ניתוח חניכיים רגנרטיבי – ניתוח זה כולל את הסרת הדלקת לצרכי שיקום הפה והחניכיים ולעיתים גם השתלת חניכיים.
 • ניתוח שכולל גם השתלת עצם בחניכיים – סוג ניתוח זה מעט יותר יקר, אך לעיתים הוא בלתי נמנע.
 • כריתת רקמה – הליך כירורגי שבמהלכו מוסרת רקמת חניכיים שאותה לא ניתן לנקות ולשקם.
 • ניתוח אפיסקטומי – בשיטה זו, מלבד הטיפול ברקמה, מבוצעת גם הסרה של קצה השורש של השן או השיניים הבעייתיות ולאחר מכן איטום, בכדי למנוע מזיהום להגיע בחזרה אל רקמת החניכיים העמוקה ולפגוע גם ברקמת העצם.

בנוסף, לכל ניתוח חניכיים מחירים שנקבעים גם על פי גודל החלק בפה שאמור להיות מנותח.

במקרים בהם נדרש לטפל באיזור קטן, המחיר יהיה זול יותר מאשר פרוצדורה שאמורה להתבצע על רבע פה, חצי פה או בכל החניכיים של המטופל.

בכל מקרה, אצל רופא שיניים ברעננה במרפאת ד"ר הכהן תמצאו מחירים נוחים והוגנים ואף אפשרות לפריסת תשלומים נוחה ללא ריבית, כל זאת מתוך מטרה לאפשר לכל אחד ואחת מכם לעבור ניתוח חניכיים מקצועי במקרה הצורך.

מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ ראשונית.

ניתוח נסיגת חניכיים לפני ואחרי

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן