חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא אחד מטיפולי רפואת השיניים הקוסמטיים הפופולריים ביותר. טיפול הלבנת שיניים מהווה דרך מהירה ולא פולשנית, והיא מתבצעת במחיר סביר ובמטרה להעצים את החיוך. טיפולי הלבנה זמינים והם רלוונטיים לגברים ולנשים כאחד. המחירים סבירים וניתן לעשות זאת בצורת פגישה פיזית עם הרופא באמצעות ערכות הלבנה לשימוש ביתי. כמעט כל מי שבוחר בפתרון הלבנה לשיניים רואה שיפור בינוני עד מהותי בבהירות ולובן החיוך שלו. עם זאת, זה לא פתרון קבוע לשינוי צבע ודורש תחזוקה. בכתבה זו אנו מסבירים מספר דברים חשובים בנושא הלבנת שיניים.

 

מדוע לרובנו יש צורך בטיפול הלבנת שיניים?

לשיניים שלנו מספר שכבות כאשר זו החיצונית ביותר, הקרויה בשם אמייל, חשופה כל העת לגורמים וחומרים שעשויים לשנות את צבעה המקורי, מלבן לצבעים עכורים יותר. מבין גורמים אלו ניתן לציין בעיקר חשיפה למאכלים ומשקאות מכתימים (יין, תבלינים שונים, סוגי תה, קפה ועוד) ועישון, כך שפני השטח של האמייל משנים את צבעם. חלק מהחומרים אף מצליחים להגיע לשכבות עמוקות יותר של האמייל כך שטיפולי שיניים שכיחים כגון אלו שמתבצעים על ידי השיננית פשוט אינם מצליחים להחזיר את השן לצבעה הלבן ונדרשת הלבנת שיניים מקצועית במרפאה.

במהלך פעולת ההלבנה מתבצע שימוש בחומרים מחמצנים ("מי חמצן") שפועלים על שכבת האמייל ומחדשים את המראה שלה תוך שינוי צבע משמעותי לגווני הלבן השונים. עוצמת ההלבנה, קרי, עד כמה השיניים שלכם יהיו לבנות בסיום הטיפול, תלויה במספר גורמים ביניהם צבע שכבת הדנטין שמתחת לאמייל, ריכוז החומר המחמצן שיושם על גבי שכבת האמייל ומשך זמן הפעולה שהוקצב לכך.

 

הלבנות שיניים במרפאה באמצעות מנורת הלבנה

ישנן שתי שיטות לביצוע הלבנות שיניים – זו שמתבצעת בקליניקה על ידי רופאים וזו שמתוכננת ומודרכת על ידי רופאים אך מבוצעת בבית. כאשר מדובר על השיטה הראשונה שמבוצעת בקליניקה, מבוצעות ראשית כל מספר בדיקות שנועדו להכין את השיניים שלכם  בצורה הטובה ביותר לתהליך ההלבנה. מוסרים נזקי עששת, החניכיים מטופלות ומבוצעות מספר הדמיות על מנת לתאם ציפיות לגבי נראות התוצאה הסופית ועד כמה להלבין את השיניים. בהתאם לכל השיקולים, בוחר הרופא המטפל את מי החמצן בריכוז המתאים ביותר ומורח אותם בצורת  ג'ל על גבי השיניים המיועדות להלבנה.

במצב זה, מי החמצן נמצאים בצורה שאינה פעילה, מה שישתנה במהירות לאחר שתפגע בהן מנורת הלבנה מיוחדת שמפעילה אותם. הרופא למעשה בוחן את פני השטח של השן בהגדלה באמצעות ציוד אלקטרוני, בזמן שהאור שמפיצה מנורה עובר על שכבת האמייל ומלבין אותה וכך נמנעת פגיעה בחניכיים. ההלבנה בשיטה זו מבוקרת מאוד ולכן נחשבת לבטוחה, שכן הסיכוי להתפתחות תופעות לוואי מאוד נמוך. יתרון נוסף של השיטה הוא מהירות ההלבנה כך שניתן לנצל זאת לפני אירועים מיוחדים על מנת להשיג את האפקט הרצוי. תוך שעה עד שעתיים מרגע תחילת הטיפול השיניים מלבינות והופכות לאסתטיות ומרשימות. במידת הצורך ניתן לחזור על הפעולה תוך שבוע.

 

הלבנת שיניים ביתית באמצעות סד

השיטה השנייה שמהווה אלטרנטיבה להלבנת השיניים בקליניקה מבוצעת באמצעות שיטת הסד הביתי. מידת ההלבנה בשיטה זו זהה לזאת שמוצעת במרפאה ולמרות מה שמקובל לחשוב היא דווקא מחזיקה יותר זמן משיטת ההלבנה שמבוצעת על ידי רופא. הדבר היחידי שיש לקחת בחשבון כשמבצעים הלבנת שיניים ביתית זה שלוקח יותר זמן להשיג את רמת ההלבנה הרצויה ולכן שיטה זו מתאימה לצורך שאינו דחוף. השיטה מתאימה גם למי שרוצה לחסוך מעט בעלויות. כיצד עובדת השיטה? ובכן, הרופא המטפל יכין לכם סד שקוף מסיליקון שבתוכו תצטרכו למרוח את החומר המלבין באמצעות מזרק מיוחד ולהלביש אותו על גבי השיניים למשך הזמן הרצוי, בדרך כלל בין שעה עד שלוש שעות ביום.

לאחר מספר ימים עד שבוע עליכם לחזור אל הרופא על מנת לבדוק את קצב ההתקדמות של ההלבנה ויקבע לכם תור לביקור נוסף, עד להגעה לתוצאה הרצויה. משך הטיפול הינו עד 3 שבועות והוא מתאים למי שמצב החניכיים שלו טוב עד מצוין. כאשר קיימת מחלת חניכיים פעילה ברקע, מומלץ בכל זאת לעבור את הטיפול בקליניקה ולמנוע שהייה ממושכת של החומר המחמצן על גבי החניכיים תוך גירוי שלהם וגרימת נזק נוסף.

 

הלבנת שיניים – מחיר הפרוצדורה

עבור הלבנת שיניים מחיר הפרוצדורה זהה, בין אם מדובר בשיטת ההלבנה במרפאה באמצעות מנורת הלבנה ובין אם בשיטת ההלבנה באמצעות הסד הביתי. המחיר יכול להשתנות בהתאם למספר השיניים שרוצים להלבין ולמורכבות העבודה, שכן פעמים רבות נדרשת עבודה הכנה לפני ההלבנה, מה שמייקר את העלויות, כגון טיפול בדלקות ועששת, טיפול במחלות חניכיים וכו'.

בכל מקרה, אצלנו תמצאו את המחירים המשתלמים ביותר עבור הלבנות שיניים והם יכללו בתוכם גם את עלות ההדמיה, שתמחיש לכם כיצד יראה שינוי גוון הצבע הצפוי.

 

מידע חשוב נוסף שיש לדעת על הבהרת שיניים

ישנם עוד כמה דברים שעליכם לדעת על פרוצדורת הבהרת שיניים:

  • ההלבנה לא נשארת לתמיד – את השיניים ניתן להלבין אך לא ניתן לשמור עליהן לבנות לאורך זמן רב מידי, כך שתצטרכו לחזור על התהליך אחת למספר חודשים עד שנים, בהתאם לגנטיקה שלכם (הרכב וצורת האמייל) ובעיקר אורח החיים שלכם, עד כמה תשמרו על היגיינת השיניים ותימנעו מחומרים שגורמים לשינוי צבע השיניים.
  • רק הלבנות שיניים מקצועיות באמת עוזרות – בימינו ניתן למצוא אינספור משחות שיניים שכביכול מסוגלות להלבין ולהבהיר את השיניים. אותן משחות אולי מסוגלות "לגרד" כתמים ולכלוכים אחרים מהשיניים ובכך להבהיר אותן ברמה מסוימת, אך את הלובן הבוהק שאתם רוצים להשיג, תוכלו להשיג רק באמצעות הלבנה מקצועית אצל רופא השיניים. בכל מקרה, עליכם להימנע משיטות סבתא למיניהן דוגמת סודה לשתייה, שיכולות לפגוע קשות באמייל ובחניכיים שלכם.
  • אפשרות ציפוי השיניים – ישנם מקרים שבהם כתמים השתרשו חזק ועמוק בתוך מבנה השן ובשלבי ההתפתחות שלהן, כגון המקרה של שימוש באנטיביוטיקה מסוג טטרציקלין בתקופת הילדות. כאשר בכך מדובר, יש לשקול טיפולים אסתטי אחר לצרכי שיפור מראה השיניים, כגון ציפוי שיניים בחרסינה, מה שגם כן תוכלו לעבור אצלנו. ציפוי שיניים יומלץ גם כאשר מדובר במטופלים עם שכבת דנטין צהובה מאוד (השכבה שמתחת לאמייל) שצבעה נחשף בצורה משמעותית עקב שחיקת אמייל ובמקרים של שיניים שאיבדו את צבען לאחר חבלה או טיפולי שורש.

 

למי אסור לעבור הלבנת שיניים? ומה מרגישים לאחר הטיפול?

לפני שניפגש בקליניקה לייעוץ המלא, חשוב לנו להדגיש שטיפולי הלבנת השיניים אינם מיועדים לנשים בהריון, למי שיש לו סתימות בשיניים הקדמיות וגם לא למטופלים מתחת לגיל 18. בנוסף, ישנן מספר תופעות שעלולות להתרחש לאחר הלבנות שיניים וחשוב שתהיו מוכנים לכך. התופעה השכיחה ביותר היא רגישות כלשהי בשיניים, בעיקר לחום ולקור. במידה ומדובר בהלבנת שיניים בקליניקה, התחושות הללו אמורות לעבור לאחר פרק זמן קצר של בין יומיים לשלושה ימים. מי שמשתמש בשיטת ההלבנה הביתית יפסיק להרגיש גירוי בשיניים לאחר מספר ימים של שימוש בסד.

אם צצה אצלכם בעיה נוספת כגון התפתחות כאבים, דימום מהחניכיים או אי נוחות משמעותית, תמיד תוכלו לפנות אלינו לבירור וקבלת טיפול מהיר ויעיל. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים בדרך להפיכת השיניים שלכם ללבנות מתמיד. ראוי לציין כי אנו עושים גם טיפולים מורכבים יותר, ומציעים עבור טיפולים אלו כדוגמת הרמת סינוס במחירים ותנאי תשלום נוחים.

 

כיצד פועלת הבהרת שיניים מתקדמת?

הלבנת שיניים היא תהליך נפוץ שמתקיים במרפאתנו באופן קבוע.

כדי לזכות בחיוך אסתטי ובגוון שן בהיר יותר, מניח רופא השיניים על השן חומרים פעילים שיוצרים למעשה אפקט הבהרה שמשנה את גוון השן ומלבין אותה.

את ההבהרה מבצעים באמצעות מי חמצן בריכוזים שונים, כאשר ככל שהריכוז גבוה יותר כך הגוון שיווצר יהיה קרוב יותר ללובן השן הטבעי.

טיפים למי שחושב על הלבנת שיניים:

  • רק רופא שיניים יכול לבצע את ההלבנה
  • כדאי לבצע ניקוי אבנית יסודי לפני ההלבנה
  • ניתן לבצע את ההלבנה בבית בעזרת תבניות סיליקון אישיות (שמכינים במרפאה) או ניתן לבצע את הטיפול במרפאה.
  • לא ניתן להבהיר שחזורים שקיימים בפה

חולמים על חיוך לבן וזוהר?

צוות המרפאה יעזור לכם להפוך את החלום למציאות!

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
מידע נוסף בנושא
דילוג לתוכן