חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

השתלת שיניים ביום אחד – כל מה שחשוב לדעת

השתלת שיניים ביום אחד

האם יש לכם שן שגורמת לכאבים עצומים? חסרות לכם שיניים בפה ואתם מעוניינים להשלים אותן באמצעות השתלת שיניים? או שאולי איבדתם לאחרונה שן, וכעת החיוך שלכם אינו מושלם? האם אתה תוהים מה תוכלו לעשות בנידון?  למזלכם, השתלות שיניים ביום אחד הפכו לפופולריות בעולם האורתודונטי.

אז אם אחד המקרים המצויינים כאן רלוונטיים עבורכם, לבטח תשמחו לדעת שכיום תוכלו לעבור השתלת שיניים ביום אחד ולא לגרור את התהליך תקופה ארוכה מידי.

אם בעבר הדבר חייב הליך ארוך מאוד שנמשך חודשים רבים, אז חשוב שתדעו שכיום החידושים הקיימים בתחום מאפשרים לכם ליהנות משיניים חדשות ובכמות ביקורים מינימלית במרפאה.

ישנן מגוון שיטות שמאפשרות זאת, וכולן זמינות עבורכם אצלנו במרפאה. בכתבה זו אנו מביאים בפניכם סקירת השיטות.

השתלת שיניים ביום אחד – מה היה לפני?

חוסר שיניים בפה מהווה לא רק הפרעה אסתטית אלא גם פגיעה באיכות החיים, וזאת בשל הפגיעה באיכות הלעיסה. לכן, שחשוב לטפל בבעיה כמה שיותר מהר.

בעבר הדרך היחידה להתמודדות עם המצב התאפשרה ע"י הכנת שיניים תותבות שהיו מודבקות על גבי החניכיים וזזות במהלך הדיבור והאכילה ולכן פגעו באיכות חיי המטופל.

טיפול השתלת שיניים משמש אלטרנטיבה לשיטה הישנה הזו, ועם השנים הוא השתכלל והפך להיות יעיל יותר. מה הכוונה?

טיפול השתלת שיניים בהתחלה היה ארוך ובעל שלבים רבים, שכן לא היו בנמצא השתלים והשיטות המתקדמות יותר שנציג בהמשך.

כיום כבר ניתן לעבור השתלת שיניים ביום אחד בלבד.

ישנן מספר שיטות באמצעותן ניתן לעשות זאת והמשותף להן הוא השימוש באלמנטים דמויי בורג ובצורות שונות הקרויות שתלים דנטאליים, אשר מוחדרים לעצמות ומעליהם מותקנים כתרים שנראים כלפי חוץ כשיניים טבעיות.

שתל ביום אחד – המקרים שאפשרו זאת בעבר

עד לפני שנים לא מעטות היו מקרים בהם ניתן היה להשתיל שתל ביום אחד גם באמצעות השיטות הישנות, אך על המטופל היה לעמוד במספר תנאים כדי במטרה להחדיר את השתלים ולהעמיס עליהם את הכתרים הזמניים עוד באותו היום.

על עצם הלסת להיות רחבה, ארוכה וצפופה מספיק במטרה לתמוך בהחדרת השתלים.

יחד עם זאת, במקרים רבים מצב זה לא התקיים, עצמות הלסת שמתחת לחניכיים נספגו בצורה משמעותית ואנשים נאלצו להסתדר עם שיניים תותבות לאורך שנים רבות.

במידה ועומדים בתנאי הסף, ניתן בהחלט לנצל את החלקים הקדמיים והאחוריים של עצמות הלסת ולהשתיל סט מלא של שיניים על גבי ארבעה שתלים בלבד, והכל ביום אחד.

יש לציין כי לרוב מצב זה אינו מתקיים.

השתלת שיניים ביום אחד יתרונות

השתלות שיניים ביום אחד זה טיפול שרק הולך ונעשה יעיל יותר. לפי הסטטיסטיקה, שיעור הצלחת ניתוחים אלו הולך וגדל וההבדל בין שיעור הצלחת השתלות ביום אחד לבין השתלים המסורתיים הוא חסר משמעות סטטיסטית.

מכאן עולה יתרון מרכיב הזמן, שהוא חשוב מאוד ומשפיע על איכות החיים.

יתרונות נוספים הם שמדובר בתהליך ריפוי קל יותר לחניכיים.

סוגי השתלות שיניים ביום אחד

לא כל השתלות השיניים הן אותו הדבר, והן נבדלות האחת מהשנייה במשך זמן ההחלמה.

להלן הסוגי השתלות השיניים השונים:

  • השתלת שיניים ביום אחד עם שן אחת: השתלת שן מלאכותית אחת, המכונה גם "כתר".
  • השתלת שיניים ביום אחד עם קשת מלאה: הלסת מתחלקת למספר חלקים הנקראים "קשתות". אם יש צורך בהחלפת כל או רוב השיניים בקשת אחת, תקבלו השתלת שיניים ביום אחד עם קשת מלאה.

צוות המומחים שלנו במרפאה יידע לעשות את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

השתלות ביום אחד: מקרה מספר 1

עצם הלסת העליונה היא הנחשבת בעייתית יותר בכל הקשור להשתלת שיניים, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על האפשרות לבצע השתלות שיניים ביום אחד.

הסיבה לכך היא, שמדובר על עצם שהיא דקה מלכתחילה, והיא מתקצרת ככל שעוברות השנים, ובקצב מהיר יותר ככל שמאבדים יותר שיניים בפה.

יחד עם זאת, החידושים הטכנולוגיים מאפשרים ביצוע הליך מקדים להשתלת השיניים אשר מכונה הרמת סינוס סגורה, ומהווה השתלת עצם בחניכיים, וזה מאפשר ביצוע השתלת שיניים ביום אחד ובאופן מיידי, החדרת השתלים והעמסת הכתרים הזמניים עוד באותו היום.

מקרה זה מיועד עבור מטופלים עבורם תוספת עצם קטנה מספיקה (כשהחוסר בעצם הוא פחות מ-5 מ"מ) במטרה לעבור את ההשתלה, כאשר העצם המושתלת מוחדרת מכיוון החניכיים כלפי מעלה.

השתלות שיניים ביום אחד אינן מתאימות במצב בו קיים חוסר עצם קיצוני בעצם הלסת העליונה (יותר מ-5 מ"מ), אשר אינו מאפשר את החדרת השתלים.

הסיבה לכך היא שקיים צורך בהליך מקדים מורכב יותר, ולכן עבור הליך זה הרמת סינוס מחירים גבוהים יותר – וזוהי השיטה הפתוחה.

בהליך זה העצם מושתלת דרך פתח מהכיוון האופקי של החניכיים, ורק לאחר תקופת החלמה של מספר חודשים ניתן להחדיר את השתלים ולהעמיס את הכתרים הזמניים ביום אחד בלבד.

השתלת שיניים ביום אחד

שיניים ביום אחד: מקרה מספר 2

המקרה הראשון, בו הוצע הליך מקדים להשתלת השיניים, אינו האופציה היחידה עבור מחוסרי עצם שמעוניינים להשתיל שיניים ביום אחד.

קיימות עוד מספר שיטות מתקדמות נוספות שיכולות לחסוך ביצוע של הליכים מקדימים, ולאפשר בכל זאת השתלת שיניים ביום אחד.

כך למשל, ניתן לעשות זאת באמצעות שימוש בשתלים דנטליים מיוחדים ולא רגילים.

אפשרות נוספת היא השתלת שיניים ממוחשבת המתבצעת לאחר הדמיה עמוקה ומדוקדקת יותר של השיניים באמצעות תוכנת מחשב ייעודית ושימוש בסד מיוחד שמיוצר בהזמנה אישית בהתאם לממצאים.

בשל הדיוק הגבוה, ניתן למצוא נקודות בהן מצב העצם מיטבי לצרכי ההשתלה.

איך תדעו איזו שיטה מתאימה לכם? יש לבצע צילומי הדמיה ואבחון מקצועי של מצב עצמות הלסת שלכם.

התרחקו מהצעות מפתות של מרפאות המציעות מחירים מבלי לבצע בדיקה מעמיקה של מצב הלסת שלכם כיוון שזה דבר שהכרחי לעשות בשביל שיהיה טיפול יעיל.

חשוב לציין כי אצלנו תוכלו לעבור אבחון מדויק ואחריו נוכל לבחור באחת משיטות ההשתלה המתקדמות המתאימה לכם ביותר.

השתלת שיניים ביום אחד המלצות – דבר חשוב מאוד!

בבואכם לברר לגבי השתלת שיניים ביום אחד המלצות חיוביות לגבי המרפאה המיועדת הן דבר חשוב מאוד.

עליכם לקחת בחשבון כי לא כל מרפאה מתמחה בכל השיטות שמאפשרות זאת, וכי רק מומחי השתלות שיניים ידעו כיצד לבצע אותן על הצד הטוב ביותר.

כאשר אתם מתקשרים איתנו עבור ביצוע השתלה ביום אחד, אתם יכולים להיות רגועים.

אצלנו תמצאו את מיטב המומחים הכוללים מומחי השתלות שיניים אך גם מומחים נוספים מתחום רפואת השיניים, דוגמת מומחי חניכיים ומומחי טיפולי שורש, מה שמבטיח שכל ההכנות לטיפולי השתלת השיניים שלכם יהיו אידיאליות ויאפשרו את ביצוע ההשתלה בצורה המהירה והמוצלחת ביותר.

ראוי לציין כי אנו מציעים לכם אצלנו במרפאה שירותי מכון הדמיה וצילום, וזה מקצר עבורכם את הטיפול ומאפשר ביצוע הפרוצדורה עוד באותו היום.

השתלת שיניים ביום אחד השוואת מחירים – כמה זה יעלה?

לא ניתן להתעלם מהעובדה שעבור השתלות שיניים מחירים גבוהים מאוד מוצעים במרפאות השונות, וזה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים עבור כל לסת.

במחירים גבוהים אלו ברור שכדאי מאוד לבצע לפני השתלה ביום אחד השוואת מחירים מקיפה ככל שניתן במטרה להיות בטוחים שאתם מקבלים את התמורה הטובה ביותר לכספכם.

במהלך ההשוואה תגלו שאצלנו תקבלו עבור השתלת שיניים ביום אחד מחיר מאוד משתלם אשר כולל בתוכו את ההיבטים החשובים הבאים:

  • ייעוץ ואבחון מקדימים ומקיפים תוך קביעת תכנית טיפולים בהתאמה אישית וביצוע הדמיה שתראה את התוצאות הצפויות.
  • שימוש בשתלים ובכתרים האיכותיים ביותר, בציוד המשוכלל והמתקדם ביותר כולל שיתוף פעולה עם המעבדות הטובות בארץ.
  • הצעת המחיר כוללת את כל הצילומים הנדרשים ואת כל הטיפולים המקדימים ההכרחיים כדוגמת טיפולי חניכיים.

אנו מציעים הסדרי תשלום נוחים הכוללים אפשרות לפריסת תשלומים ללא ריבית, יחס אישי באווירה משפחתית ונעימה וכמובן, מקצועיות, שירותיות והקפדה על כך שתהיו מרוצים.

אחרי שתבקרו אצלנו, סביר להניח כי תבינו מדוע הבחירה שלכם לעבור השתלה אצלנו היא נכונה.

חשוב לנו שתהיו מרוצים מהתהליך ומהתוצאות, ואנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לבירורים וייעוץ ראשוני.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן