חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

השתלת שיניים – מה חדש בתחום ואילו שיטות קיימות?

השתלת שיניים ביום אחד

תחום השתלת שיניים בשנים האחרונות עבר שינוי של ממש, פותחו מגוון שיטות חדשות בתחום רפואת השיניים ובתחום השתלים הדנטליים בפרט, הנועדו להקל על המטופל, להפחית את הכאב ולספק תוצאות טובות יותר מבעבר. בשונה משימוש בשיניים תותבות, לשתלים דנטליים רוב יתרונות של שיניים טבעיות, לא רק בפן האסטתי אלא גם בפן התפקודי.

השתלת שיניים היא הליך רפואי שמטרתו להשלים שיניים חסרות, ולמעשה להחליף את השיניים הטבעיות הבעייתיות בשיניים מלאכותיות. הליך זה נעשה באמצעות הברגה של שתלים ללסת במקומות הרצויים, והרכבת כתר דמוי שן שיספק מראה של שיניים אמיתיות לגמרי.

הטיפול אפשרי גם לאנשים מחוסרי עצם, אלו הם כל אותם אנשים אשר בפיהם אין די חומר עצם, לגובה ו/או לרוחב בעצמות הלסת, מה שאומר שלא ניתן להחדיר בהצלחה את השתלים הדנטליים כך שיחזיקו מעמד לאורך זמן. למעשה, החדרת שתל דנטלי לעצם דקה, נמוכה ושברירית עשויה לגרום להרבה יותר נזק מאשר תועלת, תוך גרימת דלקות ולעיתים אף להביא את המטופל להזדקק לטיפול רפואי דחוף. חוסר עצם בלסת שמונע אפשרות לבצע השתלות שיניים אינו מהווה תופעה נדירה אלא שכיחה ביותר. הסיבות למצב זה הינן רבות וכוללות גיל מתקדם, היעדר שיניים לאורך זמן וספיגה מואצת של העצמות מתחת לחניכיים, מחלות חניכיים פעילות ולעיתים גם עקב מבנה אנטומי מולד.

אם אתם סובלים מחוסר עצם בלסת, בוודאי תשמחו לדעת כי אתם יכולים לעבור השתלת שיניים בכל זאת, מאחר ובימינו כבר קיימות שיטות שמאפשרות זאת. האחת היא עיבוי מלאכותי של עצם הלסת בהליך המכונה הרמת סינוס, כך שממדיה והחוזק שלה יהיו אידאליים לצרכי ההשתלה. האפשרות השנייה היא לבצע את הפרוצדורה בדיוק מקסימלי באמצעות השתלת שיניים ממוחשבת, מה שמאפשר להחדיר את השתלים במקומות בהם יש די עצם, בזוויות הנכונות תוך שימוש בשתלים המתאימים ביותר – ארוכים, קצרים, דקים, עבים ובצורות שונות.

הליך מקדים שמאפשר לבצע השתלת שיניים

עצם הלסת העליונה הינה מועדת לפורענות מבחינת כל מה שקשור לממדים שלה שמאפשרים ביצוע השתלות שיניים. היא נספגת במהירות עם השנים והיא גם ככה דקה מאוד. התמונה הקלינית שנראית בצילומי CT שיניים אצל מטופלים מחוסרי עצם היא לסת דקה לעומת חללי הסינוס שמעליה, שנראים גדולים ונפחיים. על מנת להגדיל את מסת העצם לאורך ו/או לגובה עשוי הרופא המטפל להמליץ על תהליך העיבוי המלאכותי אותו הזכרנו בפסקה הקודמת.

כאשר חסרה מסה מינימלית של עצם (פחות מ-5 מ"מ), ההליך יתבצע בשיטה הסגורה בה הרופא מחדיר את חומרי עיבוי העצם דרך פתח בחניכיים מכיוון השיניים כלפי מעלה. הליך זה נחשב קל יחסית ופשוט לביצוע ובמקרים רבים ניתן לבצע את השתלת השיניים עוד באותו היום. המצב היותר בעייתי, בו חסרה מסת עצם רבה בעצם הלסת העליונה (יותר מ-5 מ"מ), מחייב הליך יותר מורכב בגישה של הרמת סינוס פתוחה, בו הרופא מחדיר את חומרי ההשתלה דרך פתח בחניכיים מהכיוון האופקי, מה שמחייב משך החלמה יותר ממושך.

טיפולי ההשתלה הנפוצים – השתלה שיניים וכתרים

ישנם סוגים רבים של השתלות שיניים, כאשר לכל מטופל יותאם טיפול פרטנית על ידי רופא. סוגי ההשתלה הנפוצים הם:

  • :'Root form'שיטת השתלה נפוצה ביותר, לפיה מוברג שתל לעצם הלסת שמדמה שורש של שן. טיפול זה מתאים לבעלי עצם לסת רחבה ועמוקה, שתאפשר קליטה מיטבית של השתל.
  • Plate form": שיטה זו מתאימה לבעלי לסת צרה יותר, שמצריכה הברגת שתל ארוך ושטוח לעצם הלסת.
  • השתלה מיידית: במסגרת הטיפול מתבצעים זה לאחר זה: עקירה של השן, הברגה של השתל והרכבת כתר זמני. כלומר כל השלבים מתבצעים בבת אחת, באופן שמקצר את תקופת ההחלמה ומספק תוצאה מיידית. חשוב לציין שהשתלה זו לא מתאימה לכל מטופל.
  • All on 6 / 4: במסגרת טיפול זה ניתן להשתיל בבת אחת 4 או 6 שיניים. ההליך כולל: עקירת השיניים, הברגה של השתלים, והרכבת כתרים. הליך זה מספק תוצאות מיידיות (עקירה השתלה שיניים בן רגע), אם כי לא מתאים לכל מטופל ולכן יש להתייעץ עם רופא בנוגע לכדאיות הטיפול.

למי מתאימה השתלת שיניים?

השתלת שיניים נחוצה במקרים של אובדן שיניים. ישנן סיבות רבות לאובדן שיניים שהעיקריות ביניהן הן: מחלות חניכיים, תאונה או חבלה, טיפולי שורש כושלים, צמיחת שיניים בעייתיות ועוד. בשל הקושי לנהל אורח חיים רגיל בהיעדר שיניים, רבים שסובלים מאובדן שיניים יפנו לאחת משיטות ההשתלה. על כל מטופל שמעוניין בכך, להתייעץ עם רופא שיאבחן את צרכיו ויפנה לטיפול מתאים.

השתלת שיניים באמצעות מחשב – לשיפור סיכויי ההצלחה

אחת מהאפשרויות המתקדמות ביותר בתחום השתלות השיניים כוללת שימוש במערכת משולבת של מכשיר הדמיה תלת ממדית, מעבד רב עוצמה, תוכנה ייעודית וסד מיוחד שמיוצר בהזמנה אישית. שיטה זו למעשה מאפשרת את ביצוע ההשתלה בצורה מדויקת ביותר, ללא טעויות, עם מציאת הנקודות המתאימות ביותר שמכילות די עצם, מה שיכול למנוע צורך בהליך הרמת סינוס מקדים.

התהליך כולל צילום תלת ממדי של חלל הפה ועצמות הלסת של המטופל והנתונים מוזרמים לתוכנת מחשב ייעודית שמנתחת אותם ומציגה את עצמות הלסת בפריסה תלת ממדית, בעומקים והזוויות הרצויות. באמצעות המידע הוויזואלי קובע הרופא המטפל אילו שתלים נדרשים למשימה, היכן למקום אותם ואת זוויות ההחדרה המתאימות ביותר. יחד עם המטופל ניתן גם לקבוע את המראה הסופי של תוצאות ההשתלה (באמצעות הדמיה) כך שאין הפתעות מיותרות לאחר מעשה.

בשלב הבא, על בסיס הנתונים שנקבעו, מוזמן סד מיוחד לשיניים אשר מיוצר על ידי מעבדה מתקדמת והוא מונח על גבי החניכיים בזמן ההשתלה. הסד כולל חורים במיקום ובזוויות הרצויות, דרכם מחדיר הרופא את השתלים. השימוש בסד מונע טעויות אנוש מיותרות ומגדיל משמעותית את אחוזי הצלחת הטיפול, עם פחות דימומים ופחות תופעות לוואי.

השתלת בזמן קצר

אם הגעתם למצב שבו עצמות הלסת שלכם מתאימות להשתלה, לא רק שתוכלו לעבור השתלת שיניים אלא גם לצאת עם שיניים חדשות עוד באותו היום בהליך מזורז. אנחנו מדברים על השתלת שיניים ביום אחד, אשר יכולה להתבצע ביחס יחסית שווה של שתלים-שיניים (כאשר לא חסרות שיניים רבות בפה) או בשיטת All-on-4 כאשר נדרש להשלים סט מלא של שיניים ומשתמשים רק בארבעה שתלים בלבד עבור כל לסת לשם חיסכון בעלויות. במהלך הפרוצדורה אנו גם משתמשים במיקרוסקופ דנטלי מיוחד, שמסייע גם כן לביצוע השתלות שיניים בצורה מהירה ויעילה יותר, לעיתים ללא צורך בחיתוך החניכיים, עם פחות דימומים וסיכוי גבוה יותר לקליטת השתלים והחלמה מהירה. 

תופעות לוואי והחלמה

השתלת שיניים נחשבת להליך בטוח, שלא כרוך בתופעות לוואי משמעותיות. הסיכונים הכרוכים בהשתלה הם בעיקר, זיהום כתוצאה מהניתוח או תגובה אלרגית לחומר ההרדמה; שאלו למעשה תופעות לוואי אפשריות בניתוחים רבים. כמו כן, ישנו סיכוי קלוש לפגיעה קלה בעצבים. באשר לזמן ההחלמה מהשתלת שיניים; כבר לאחר ימים ספורים האזור יחלים ויתפוגגו כאבים, נפיחויות, רגישות באזור וכדומה. על כן, החזרה לשגרה לרוב מהירה מאוד. בהמשך לכך, היקלטות השתל והתאחותו עם העצם, עשויה לארוך מספר חודשים (בפרט במקרה של השתלה מיידית), אם כי הדבר לרוב לא משפיע בפועל על חיי היומיום.

לסיכום, השתלת שיניים היא פתרון מודרני ויעיל לאלו הסובלים מאובדן שיניים, ומעוניינים בחלל פה אסתטי ובשיניים מסודרות ומלאות. אז אם אתם מעוניינים בהשתלת שיניים שתשפר את איכות החיים ותעשה ביעילות ובמקצועיות, פנו למרפאת השיניים של ד"ר הכהן, המתמחה בהשתלות שיניים.

מה עוד חשוב לדעת? 

במידה ויוחלט כי עליכם לעבור הליך עיבוי מלאכותי של עצם הלסת, שהוא הליך מקדים, עליכם לקחת בחשבון כי הדבר ייקר במעט את העלות של השתלת השיניים שלכם, כמו גם במקרה ויוחלט כי עליכם לעבור טיפולים מקדימים הכרחיים אחרים דוגמת טיפול בבעיות חניכיים. לעומת זאת, במקרה של השתלת שיניים באמצעות מחשב הדבר יכול למנוע את הצורך הזה. 

בכל מקרה, כאשר תבצעו סקר שוק לגבי השתלת שיניים מחירים יקרים מאוד יוצעו לכם במרפאות השונות, אך מהר מאוד תגלו כי אצלנו במרפאה תמצאו גם הסדרי תשלומים נוחים עם פריסת תשלומים ארוכה ללא ריבית, במטרה לאפשר לכל אחד מכם להשלים את השיניים החסרות בפיו. 

כמובן שבמקרה של טיפול, עלות הטיפול היא לא דבר היחיד שאמור לעניין אתכם ולכן חשוב שתכירו עוד מספר קריטריוני איכות שתמצאו אצלנו:

  • אנו מקפידים להשתמש בשתלים ובכתרים הטובים בעולם ובציוד המשוכלל והמתקדם בישראל, מה שמבטיח לכם את התוצאות הטובות ביותר. הדבר יורגש היטב גם במראה הסופי וגם בפונקציונאליות של השיניים החדשות שלכם.
  • צוות המרפאה שלנו מורכב ממיטב המומחים אשר עובדים בשיתוף פעולה מלא ביניהם – מומחי השתלות ושיקום הפה, רופאי שיניים, מומחי מחלות חניכיים ומומחי טיפולי שורש, כך שתוכלו לעבור את כל הטיפולים המקדימים הנדרשים במקום אחד.
  • אנו עובדים מול המעבדות המובילות בארץ ואף מתפעלים מכון צילום מתקדם אצלנו במרפאה, מה שמקצר עבורכם את הטיפולים ומונע מכם לבזבז זמן על נסיעות ברחבי הארץ.
  • אנו יודעים עד כמה השתלת שיניים יכולה להיות דבר מפחיד לרבים מכם ועל כן מקפידים על יחס אישי, משפחתי וחם לכל מטופל שלנו, עם 100 אחוזי הקשבה ותשובת לב.
  • טיפול ללא כאב – אנו משלבים בהשתלות השיניים שלנו אלחוש מקומי שמונע תחושות כאב או תחושות אי נוחות כלשהן, עם אפשרות לצפייה בטלוויזיה ובסרטים או האזנה למוזיקה תוך כדי הטיפול. גם חדר התאוששות מפנק יחכה לכם בגמר הטיפול.

 מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים בדרך להשתלת השיניים המוצלחת שלכם.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן