חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

טיפול שיניים בהרדמה כללית

טיפול שיניים בהרדמה כללית

כדי להקל על המטופלים, בטיפולי שיניים משתמשים פעמים רבות בשיטות שונות כדוגמת סדציה וגז צחוק. עם זאת, במקרים מסוימים יש צורך לבצע טיפול שיניים בהרדמה כללית. בסקירה זו נתאר מתי נדרשת הרדמה כללית, מהו התהליך ואילו אמצעים נוקטים לשיפור הבטיחות ואיכות הטיפול. 

באילו מקרים עשוי להידרש טיפול שיניים בהרדמה כללית

  1. טיפולים שכוללים פעולה כירורגית מורכבת – מקובל לבצע הרדמה, למשל לצורך עקירת שן בינה כלואה, ניתוחי פה ולסת, בהשתלות שיניים. ההרדמה כללית מאפשרת לרופא השיניים לבצע את הטיפול בצורה בטוחה וכאשר המטופל ללא תנועה. 
  2. פחד קיצוני מרופא שיניים – הרדמה כללית מסייעת לבצע את הטיפול ללא עלייה ברמת החרדה או הסטרס של המטופלים (שאחרת היו נמנעים מהטיפול ומזניחים את בריאות הפה). 
  3. טיפול בילדים קטנים או במטופלים עם צרכים מיוחדים – הרדמה כללית מאפשרת טיפול במטופלים שלא יכולים לשתף פעולה או לא מסוגלים לשבת בשלווה בזמן הטיפול. 
  4. מטופלים עם טיקים – מכיוון שתנועות לא נשלטות עלולות לגרום לפגיעה במהלך הטיפול, הרדמה כללית מסייעת להשלמת הטיפול ללא הפרעה ובבטחה. 

מה כדאי לדעת על הרדמה כללית בטיפולי שיניים

לפני שמקבלים טיפול שיניים בהרדמה כללית, תתבצע בדיקה ויתבצע תשאול שנועדו להבטיח את בטיחות ההרדמה. הערכה טרום הניתוח כוללת לצד בדיקה דנטלית התייחסות לרגישות לתרופות, שלילת אלרגיות, לעיתים תיעשה בדיקה מקיפה הכללת לקיחת מדדים בבדיקות דם, בדיקות לב ועוד. 

לצורך הרדמה בטוחה, הפעולה מלווה עם רופא מרדים או רופא שיניים בעל הכשרה מיוחדת. לרוב ההרדמה נעשית תוך מתן ורידי. לאורך כל הטיפול, המטופל נמצא במעקב צמוד, מנוטרים רמות חמצן וכיוצא בזה. הרופא המרדים מתאים באופן רציף ומתמשך את רמות חומרי ההרדמה כדי לשמור על המטופל במצב שינה, ללא כאבים, בבטחה ובנוחות. 

שיפור הבטיחות של טיפולי שיניים בהרדמה כללית

חשוב לבחור מרפאה שיניים שבה מקפידים על כל הליכי הטיפול וההרדמה כאחד. כמטופלים, וודאו שאתם מוסרים לרופא את כל המידע הרלוונטי ועונים על שאלותיו בהרחבה. חשוב להעדיף מרפאה שבה פועל צוות המורכב מרופא שיניים מנוסה, בשילוב מרדימים ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות. תקשורת ושיתוף פעולה יעילים בין חברי הצוות משפרים את בטיחות המטופל ותורמים לתוצאות הטיפול.

במרפאה מובילה נעשה שימוש בציוד הרדמה ומכשירי ניטור מודרניים. כך מתאפשר לרופא לזהות כל סטייה מהרמה הנחוצה, ונקיטת מפעולה מידית כנדרש, עד להשלמת הטיפול בצורה בטוחה. רצוי לבדוק מראש כי לרופא השיניים המבצע הרדמה כללית ישנה הסמכה והכשרה מתאימים, לא רק ברפואת שיניים אלא גם בהרדמה. 

ראינו כי טיפולי שיניים בהרדמה כללית מבוצעים במקרים מוגדרים. יחד עם זאת, הם ממלאים תפקיד חיוני בהבטחת נוחות המטופל והקלת הליכים מורכבים. הקפדה על כללי בטיחות קפדניים, ביצוע הערכות מקיפות לפני הניתוח וניסיון עשיר של רופא השיניים, מבטיחים תוצאות טובות ובטיחות מיטבית. במרפאת השיניים של  ד"ר הכהן מתמחים בטיפולי שיניים מכל הסוגים, לרבות טיפולים מורכבים ובהרדמה מלאה. לרשותכם צוות אדיב, מקצועי ואף אפשרות לאבחון ראשוני אונליין.

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן