חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

השתלת עצם לאחר עקירה

השתלת עצם לאחר עקירת שיניים

השתלת עצם לאחר עקירה
לפעמים צריך לעקור שן. למי מאיתנו זה לא קרה? מדובר בתהליך שהוא אמנם יעיל ונפוץ אך אם לא בקיאים בהשלכות שלו על המטופל, עלול להיגרם נזק משמעותי. אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

למה שנצטרך לעבור השתלת עצם לאחר עקירה?

לאחר ביצוע עקירה בחלל הפה, נותר שקע הקרוי בשפה המקצועית "מכתשית" באזור בו הייתה השן. בהמשך נוצר קריש דם במכתשית וקריש זה מהווה יסודות לבנייתה של עצם חדשה. אמנם הגוף נרפא באופן טבעי אך במקביל מתחולל תהליך בעייתי של ספיגת העצם באזור בו נעקרה השן. פעמים רבות כדי להשלים את החסר נרצה לבצע השתלה לאחר ביצוע עקירה, אבל תהליך ספיגת העצם מצמצם את גודל העצם גם לגובה וגם לרוחב ועשוי להפריע ואף להכשיל פרוצדורה של השתלה במקום בו חסרה שן.

ומה הפיתרון?

מיד לאחר העקירה, ניתן ואף מומלץ לעבור השתלת עצם במכתשית ובכך מונעים את התהליך הטבעי של ספיגת העצם. כך אנחנו שומרים על המכתשית- העצם מוחדרת אל אזור העקירה ולאחר תקופת החלמה קיים בסיס חזק וגדול דיו כדי לקלוט שתל. אם בחרנו בהשתלת עצם לאחר עקירה, גם סייענו ושמרנו על העצם הקיימת וגם במקרה הצורך בהמשך יהיה ניתן לבצע הליך של השתלת שיניים ושיקום.

סוגי השתלת עצם לאחר עקירה

ישנן שתי אפשרויות עיקריות לסוגי עצמים אותם נהוג לשתול לאחר עקירה: חומר עצמי וחומר חיצוני

חומר עצמי

בזכות טכנולוגיית PRF (Platelet Rich Fibrin) המתקדמת ניתן לזרז את בניית העצם מחדש. לוקחים דגימת דם מהמטופל וממנה מפיקים באמצעות מכשור מיוחד רשת פיברין מלאה בטסיות ובתאי דם לבנים שתפקידם ייצור גורמי גדילה. החדרת הפיברין לאזור המנותח יכולה לסייע להאיץ את צמיחת העצם ולקדם את תהליך הריפוי של הרקמות. בשיטה זו ההחלמה היא מהירה, ההליך נעשה ללא התערבות כירורגית מורכבת ואין סיכוי שהמטופל ידחה את העצם או השתל. מאחר והפיברין נלקח מהמטופל עצמו, השיטה נחשבת שיטה שנעשה בה שימוש בחומר עצמי.

חומר חיצוני

ניתן לשתול עצם מלאכותית שיוצרה במפעל או עצם שמקורה בגוויה, חיה או תרומה. כך או כך, מקור העצם הנשתל הוא חיצוני ולא נלקח מהמטופל עצמו. היתרון הוא שניתן למצוא עצמים מסוג זה בכמות שאיננה מוגבלת, שכן אין גבול לכמות העצמים שניתן להכין בצורה מלאכותית.
לסיכום, במקרה של שתילת עצם לאחר עקירה- "עדיף להקדים תרופה למכה". אם לא תתבצע השתלת עצם ישר לאחר עקירה, העצם הקיימת תיספג ותצטמצם ובכך יפגע או אף יכשל הליך ההשתלה והשיקום שיבוא לאחר מכן. כדאי ומומלץ לשתול את העצם ישר לאחר העקירה ובכך למנוע את הבעיה מראש- הליך בניית עצם שנספגה הוא מורכב הרבה יותר. תשמרו על בריאות השיניים שלכם ותקבעו תור עוד היום!

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן