חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

צחצוח שיניים נכון: כך תעשו זאת

צחצוח שיניים נכון - 2

פעולת צחצוח השיניים היא יומיומית, שגרתית, ומהווה חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד מאיתנו. האם אתם בטוחים שאתם מצחצחים נכון את השיניים? האם אתם בטוחים שהשיניים שלכם, עם תום הצחצוח אכן נקיות, ואין שיירי מזון שמצליחים לחמוק מהמברשת שלכם? האם קו החיבור בין החניכיים לבין השיניים מקבל את היחס הראוי לו? מתברר שיש מה ללמוד על צחצוח שיניים נכון. כדי שנשפר את הצחצוח ונמנע תופעות כמו נסיגת חניכיים וכדומה, עלינו לבצע צחצוח נכון ויעיל, והדבר דורש למידה ומחשבה בשילוב עם זמן וסבלנות, אך בסופו של דבר אנו אלו המרוויחים מכך. אין כמו שיניים טבעיות, בריאות ושלמות.

הרגלים טובים לשמירה על שיניים בריאות

באופן כללי צחצוח שיניים נכון הינו הרגל חשוב. כמו שניתן להתרגל ולהרגיל גם את הילד להתקלח היטב, לשרוך נעליים כראוי ולאכול בנימוס, אפשר גם להתרגל לצחצח שיניים. אם כי כאן אנו נדרשים למידה רבה של סבלנות. כי הצחצוח היסודי והרצוי אולי גובה מספר דקות ודורש שימת לב. אבל בסופו של דבר ההרגל הזה, אם נצליח לסגל אותו לעצמנו ולילדים שלנו, ישפר את איכות החיים שלנו, ויאפשר לנו לשמור על השיניים שלנו בריאות, יפות ושלמות לאורך שנים. ראוי לציין, כי מרפאות שיניים רבות מציעות שירותים כדוגמת הלבנת שיניים, וזאת בנוסף לטיפולים מורכבים יותר.

איך מבצעים צחצוח שיניים נכון?

כדי לצחצח נכון את השיניים, יש לאחוז את מברשת השיניים בזווית של 45 מעלות מול החניכיים, ולהבריש את קו החיבור בין החניכיים לבין השיניים. כמו כן, יש לבצע תנועה של העלאה והורדה של המברשת במטרה לצחצח היטב את השיניים. נוסף על כך, יש לצחצח את החלק העליון של השיניים. יש לזכור כי צחצוח שיניים נכון לילדים וגם למבוגרים לא יהיה אגרסיבי ולא יכלול תנועות חזקות. הצחצוח צריך להיות עדין מספיק במטרה למנוע נזקים או דלקות חניכיים. כל זה נכון גם בתקופות טיפולים אורתודנטיים כמו אינוויזליין וכדומה.

צחצוח שיניים לילדים: איך עושים את זה?

לפני הכול, יש לדעת שהפעולה של צחצוח שיניים לילדים אינה אפשרית לכל ילד בכל גיל. כן, בהיות הילד פעוט הוא צריך את עזרת ההורה בביצוע צחצוח שיניים נכון ויסודי, ולא רק ימרח משחת שיניים בצורה שטחית על גבי השיניים ואולי גם סביב הפה… ככל שהזמן חולף הפעוט רוכש מיומנויות נוספות וגם יכולות חדשות, ואולי מסוגל ללמוד גם לצחצח שיניים בכוחות עצמו. בשלב הזה עלינו ללמד אותו איך עושים את זה, כי תחזוקת השיניים חשובה מאוד בחיים הבוגרים במטרה לשמור על בריאות השיניים, ובאופן כללי, חשוב להסביר לילד ולפתח את רמת המודעות שלו לנושא בריאות השיניים. כך למשל, אם בעתיד יצטרך לבצע השתלת שיניים, הוא ידע כי בניגוד לדעה הרווחת בציבור, לא כדאי יהיה לדחות את ביצוע התהליך הזה.

צחצוח שיניים נכון לילדים

חשוב להקנות לילדים הרגלי צחצוח בריאים

האם צריך לבצע צחצוח שיניים לתינוקות?

כן. אם תשאלו מאיזה שלב יש להקפיד על צחצוח שיניים לתינוקות, התשובה לשאלה זו היא שכדאי להתרגל ולהרגיל את הילדים לצחצח שיניים כבר מעת בקיעת השן הראשונה. אמנם את השן הזו לא נצחצח במברשת ומשחת שיניים, אלא בפיסת צמר גפן רכה, אך כן נתרגל להתייחס אליה לאחר הרחצה. ככל שהתינוק גדל, כך נוכל לשכלל את הצחצוח, להצטייד במברשת שיניים רכה ומתאימה לגודל הפה של התינוק, ולצחצח לו את השיניים שבפיו. חשוב לדעת שפעולת צחצוח שיניים נכון צריכה להיות נעימה ומהנה לילד. כך נטמיע בו באופן חיובי הרגל חשוב זה, והוא ילמד שאת השיניים צריך לטפח בצחצוח יומיומי יסודי.

מברשת השיניים שלכם עבור צחצוח שיניים נכון

כדי לאפשר צחצוח שיניים נכון חשוב להיות מצויידים במברשת שיניים מתאימה וטובה. המברשת צריכה להיות רכה, במיוחד עבור ילדים ותינוקות, אבל לא רק. השיניים והחניכיים שלנו אינן מצריכות פעולות צחצוח קשות, אלו עלולות להזיק ולא להועיל. את המברשת יש להחליף לפי ההמלצות אחת למספר חודשים. ניתן למצוא מברשות שיניים ברמות קושי שונות. כמו כן ניתן לבצע צחצוח שיניים נכון ואפקטיבי בעזרת מברשות שיניים חשמליות. אלו מצליחות במקרים רבים להגיע לפינות נסתרות ולהשלים את הצחצוח בצורה יסודית יותר.

לסיכום, צחצוח שיניים נכון חשוב מאוד לתחזוקה ושמירה על שיניים בריאות, ומומלץ להטמיע את הרגלי הצחצוח גם לילדים.

 

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן