חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

כאב אחרי עקירה: למה אתם צריכים לצפות?

כאב אחרי עקירה

עקירת שיניים מהווה את אחד מטיפולי השיניים שנתפסים כמאיימים ביותר, בין היתר בגלל הפחד מהופעת כאבים לאחר הטיפול. האם באמת מרגישים כאב אחרי עקירה? האם קיימים הבדלים בכאבים בין סוגי העקירה השונים ומתי יש לפנות לרופא המטפל? ריכזנו עבורכם את כל התשובות.

כמה זמן תרגישו כאב אחרי עקירת שן

הדבר היחידי שמעניין מטופלים שאמורים לעבור עקירה הוא עד כמה הדבר יכאב להם. אתה שאלה לכמה זמן תרגישו כאב אחרי עקירה אנו שומעים בתכיפות, ולכן הדבר הראשון שאנחנו עושים הוא להרגיע את המטופלים ואומרים להם שאת העקירה עצמה כמעט ולא מרגישים, מאחר והדבר מבוצע בהרדמה מקומית. ניתן להרגיש תחושת לחץ בזמן שהרופא מפעיל כוח על מנת לשלוף את השן החוצה. אם יופיעו כאבים הם יתרחשו רק לאחר כמה שעות, כשהשפעת ההרדמה תתפוגג. עוצמת הכאבים ואורכם תלויים במורכבות העקירה, האם מדובר בעקירה רגילה או כירורגית, בעקירה של שן קדמית שקל להגיע אליה או בעקירה של שן בינה או שן טוחנת. בכל מקרה, כאב אחרי עקירה הוא בהחלט נסבל, כל עוד הפרוצדורה בוצעה בצורה מקצועית ומקבלים את כל ההוראות כיצד להתנהל בימים שלאחר מכן.

כאב אחרי עקירה רגילה: ייתכן, אבל לא נורא

ישנן סיבות רבות שגורמות לצורך לעקור שן – עששת מתקדמת, מחלת חניכיים, זיהום משמעותי בשורשי השיניים והלסת, נזקים של שיני בינה לשיניים סמוכות ולעיתים גם כהכנה לפני יישור שיניים שקוף או עם סמכים. כאמור, העקירה עצמה מבוצעת בהרדמה מקומית ולכן אינה כואבת, אך לאחר שפגה השפעת ההרדמה, כאב אחרי עקירה בהחלט יכול להופיע. ככל שמדובר בעקירות רגילות ושאינן מורכבות, הפציעה שנגרמת לחניכיים יחד עם הנפיחות שבאזור לאחר העקירה, יכולות לכאוב במשך עד 36 שעות לאחר העקירה. יחד עם זאת, כאב אחרי עקירה רגילה הוא בהחלט נסבל וגם מגיב היטב לתרופות שכיחות כנגד כאבים.

כאב אחרי עקירה כירורגית: לא צריך להפחיד אתכם

עקירה כירורגית הינה מקרה מורכב בהשוואה לעקירה רגילה. היא מתבקשת כאשר לרופא אין דרך להוציא את השן באמצעים הרגילים, כגון במקרה של הרס נרחב של כותרת השן (ואז אין לו די חומר שן לאחוז בו) או כאשר מדובר בשן כלואה. עקירה כירורגית למעשה מחייבת את הרופא ליצור פתח גדול יותר על מנת להגיע אל השן, מה שיכול להסתכם בפגיעה גדולה יותר ברקמת החניכיים ולעיתים אף בעצם הלסת. מסיבה זו, כאב אחרי עקירה כירורגית הינו דבר שכיח, אך כזה שבדרך כלל חולף עד שבוע מיום הטיפול, כשניתן להיעזר במשככים המיועדים למקרה של כאב אחרי עקירה לשם הקלה. ישנם מטופלים שיחוו גם כאבים שבוע אחרי עקירה כירורגית ולעיתים אף מספר שבועות אחריה. כאשר מדובר בכאב שנמשך מעל 10 ימים, יש לפנות אל הרופא המטפל, אך על פי רוב מדובר בתופעה שתחלוף מעצמה ללא התערבות נוספת.

האם תמיד חשים כאב לאחר עקירת שן בינה?

שיני בינה הן השיניים שצומחות בקצוות של הלסת, לעיתים אף בגילאים מאוחרים ביותר (מעל גיל 18). הצורך בעקירה של שיני בינה יכול לנבוע בעיקר מזיהום סביב שיניים אלו (זהו דבר שכיח בשל הקושי לשמור עליהן נקיות), שן שצומחת עקומה ומפריעה למטופל או שן שהורסת את השן הטוחנת שסמוכה לה. בשל המיקום של השיניים הללו, כאב לאחר עקירת שן בינה נחשב למעט יותר חזק בהשוואה לשיניים רגילות, אך בפועל הוא מאוד דומה ואמור להימשך משך זמן של עד 48 שעות ולא יותר.

כאב אחרי עקירת שן בינה יכול להיות חזק יותר ככל שמדובר בהליך מורכב יותר, כמו במקרה של עקירה כירורגית של שן בינה (כאשר מדובר בשן כלואה, כזאת עם נזק לכותרת וכו'), ואז הכאב יכול להמשך כשבוע ויותר. הדבר נכון גם לגבי כאבים לאחר עקירת שן טוחנת, מאחר וגם שיניים אלו נמצאות בחלק האחורי של הפה. בכל מקרה, גם בכל הקשור לעקירת השיניים הללו, משככים המיועדים למקרה של כאב לאחר עקירה יוכלו לסייע לאורך התקופה.

מרפאת ד"ר הכהן: תעביר לכם את הטיפול במהירות וללא כאב

עדיין חוששים? דעו לכם כי גם לאחר טיפולים מורכבים יותר, כגון הרמת סינוס או השתלת שיניים, ניתן לחזור לשגרה מהר מאוד. אומנם ישנם כאבים, אבל בהחלט ניתן לסבול אותם עם ממלאים אחרי ההוראות, כך שאין סיבה שדווקא הפחד מפני כאב אחרי עקירה יגרום לכם לדחות או לעכב טיפולים חשובים. כל עוד תתקשרו עם מרפאה מובילה כמו מרפאת ד"ר הכהן, התהליך אמור להתבצע בצורה מקצועית וללא כאבים וגם תקבלו את כל הדגשים החשובים להתמודד עם הכאבים לאחר העקירה.

בנוסף, אנחנו מציעים למטופלים שלנו אמצעים מגוונים שיעזרו להם להתמודד עם הכאב ועם הפחד במהלך הטיפולים, כמו אפשרות לשמיעת מוזיקה או צפייה בסרט או סדרה תוך כדי התהליך, שימוש בממברנת prf המזרזת את תהליכי הריפוי לאחר העקירה ועוד. ראוי לציין, כי אנו מציעים במרפאתנו שירותים נוספים כדוגמת הלבנת שיניים, וזאת בנוסף לטיפולים המורכבים יותר.

עקירה שן בינה מחיר

 

דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
דילוג לתוכן