חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

הליך הרמות סינוס

הליך הרמות סינוס

כדי שהשתלת שיניים תהיה מדויקת, יציבה ותשרת אתכם לאורך זמן, חשוב מאד להקפיד על מיקום החדרת השתלים. במקרים מסוימים, קיימת בעייתיות במציאת מקום מתאים בגלל מבנה חלל הפה והלסתות. כדי לפתור את הבעיה, קיימות מספר שיטות מתקדמות שמאפשרות בו זמנית לבנות שתילם יציבים וגם לשמור על שלמות של חלל הפה. אחת השיטות האלה היא הרמת הסינוס.

מתי נבצע הרמה?

כשאנחנו רוצים לתלות תמונה על הקיר, אנחנו צריכים להחדיר לתוכו את הדיבל, ולכן חשוב מאד שהקיר יהיה מספיק עבה כדי שהדיבל לא יחורר אותו מהצד השני. בדיוק אותו מצב נדרך במקרים של השתלת שיניים – חייבים כמות עצם מספקת, כדי שלאחר ההחדרה השתל יהיה יציב. הבעיה מתחילה כשמדובר על החלק העליון של הפה, באזור האחורי, שם שכבת העצם דקה ומעליה יש חלל אוויר, לכן לפני ביצוע השתל חשוב לעבות את העצם לתוך חלל הסינוס בהליך הרמת סינוס. אם לא מבצעים את העיבוי, שתל ארוך שמוחדר לעצם דקה, עלול לצאת לתוך חלל הסינוס ולגרום לו נזק.

השיטות השונות

הבחירה בשיטה מסוימת להליך הרמות סינוס תלויה בנתונים הקיימים:

  • הרמת סינוס פתוחה: מתבצעת במקרה שכמות העצם שנותרה דקה מ-5 מ"מ. במקרה זה נפתח חלון מצד חלל הסינוס, לאחר מכן הרירית של הסינוס מורמת ומתחתי מוזרמת אבקת עצם כתושה, לרוב ממקור בקר.
  • הרמת סינוס סגורה: מתבצעת במקרה שכמות העצם שנותרה עבה יותר מ-5 מ"מ. הרופא מבצע קדח קטן מתחת לרצפת הסינוס, שבהמשך ישמש להחדרת השתל. דרך הקדח דוחפים למעלה את הרירית וממלאים את החלל בגרגרי עצם כתושה.
  • הרמת סינוס על ידי שתל מיוחד

גרגרי העצם הופכים לעצם טבעית תוך 6 עד 8 חודשים, אז העובי יהיה מספיק כדי להחדיר אליו את השתל.

כדי לבצע את ההרמה ניתן להשתמש בכלי עבודה שונים – הדרך הידנית הקלאסית, הליך הרמות סינוס עם בלון, עם מקדח נוירו-כירורגי ועוד. ההחלטה לגבי דרך פעולה מתקבלת בהתאם למצבו והצרכים של המטופל ובהתאם ליכולת שלנו לספק את התוצאה הטובה ביותר על ידי החומרים האיכותיים ביותר.

החדרת שתלים לאחר התהליך

בשיטה הסגורה מחדירים את השתל פנימה באותו מהלך. אם מדובר בשיטה הפתוחה, בדרך כלל מומלץ להמתין עד לאיחוי העצם המלא, בין שישה לשמונה חודשים, להחדיר שתלים ואז לחכות עוד כחצי שנה לקליטתם. בשני המקרים בניית תותבות או כתרים ניתן להתקין רק אחרי קליטת השתלים ולא לפני. במקרים מסוימים אנחנו משתדלים במרפאה לבצע השתלות שיניים יחד עם הרמות סינוס בשיטה הפתוחה וכך לקצר את המשך ההמתנה לחצי שנה בלבד, אך זה משתנה ממטופל למטופל. נוכל לבדוק זאת על ידי ביצוע CT במרפאה שלנו כבר במהלך פגישת ייעוץ.

בשנים האחרונות יש שימוש במקדח מיוחד, בעל מבנה ייחודי הוא מסתובב הפוך והוא דוחס את העצם לצדדים . בפועל הוא מצופף את העצם ומחזק אותה . כך אנחנו מקבלים יציבות שתל גבוהה מאוד. ושוב עוזר לתהליך הרמת סינוס החלמה מהירה ונעימה יותר.

המדהים הוא שע"י השיטה הזו ניתן אף להרים את הסינוס בצורה לא פולשנית ולהימנע מהחשש שיש היום למטופלים רבים מהרמה פתוחה וטראומטית.

צפו בסרטון הדמיה של השיטה:

סיבוכים וסיכונים

פעמים רבות אנשים ששוקלים לבצע השתלת שיניים נרתעים מביצוע ניתוח הרמת סינוס. פעם היה באמת מדובר בהליך כירורגי מורכב שנמשך מעל שעתיים עם תופעות לוואי כמו כאב, נפיחות ודימומים. היום ניתן לבצע את ההליך בדרכים הרבה יותר יעילות, תוך שלושת רבעי שעה בלבד, ללא כאב, נפיחות או חוסר נוחות מיוחדת. הסיכונים יורדים באופן משמעותי עקב השימוש במרפאה שלנו במיקרוסקופ כירורגי בהנחייה ממוחשבת ובשתלים מיוחדים המרימים את הסינוס.

נכון להיום, סיכויי ההצלחה, בהתאם למחקרים קליניים מגיעים ל-90%. עם זאת, חשוב להבין שקיים גם סיכוי קטן להופעות התפתחויות הבאות:

  • עצם חדשה לא נקלטת, מה שדורש לחזור על הטיפול
  • רירית הסינוס נפגעת במהלך הטיפול. במקרים מסוימים ניתן לתקן את הקרע, אך במקרים מסוימים, כשאין אפשרות כזו, יש להמתין כשלושה חודשים לריפוי הטבעי של הרירית ורק אז לבצע את ההרמה מחדש
  • זיהום בסינוס – מצב רפואי שמגיב בדרך כלל מצוין לאנטיביוטיקה, אך אם קיים זיהום כרוני (סיבוך נדיר יחסית), יש לפנות לרופא אא"ג לצורך ניקוי.
דירוג:
5/5
Picture of ד"ר הכהן - רופאי שיניים
ד"ר הכהן - רופאי שיניים

מרפאת שיניים הכהן פעילה מאז 2007 בהנהלת ד"ר יצחק הכהן וד"ר שלומית הכהן, מתמחה בשתליים, יישור שיניים, שיקום הפה ועוד. אצלנו תמצאו שילוב של מקצועיות ברמה גבוהה וחדשנות בתחום רפואת השיניים, הבאה לידי ביטוי במגוון טיפולי שיניים המתבצעים במרפאה.

לקביעת תור >>
המלצות מלקוחות
Orit Zaig
Orit Zaig
קרא עוד
בעקבות המלצה חמה הגעתי לפני כשבוע לדר הכהן בעקבות כאבים, וכבר היום עברתי טיפול כירורגי לא פשוט במרפאה.
אין לי מילים...באמת... חוויה אחרת לגמרי מכל מה שידעתי עד כה אצל רופאי שיניים...אשים בצד את המרפאה( המזמינה...היפה...המאובזרת בטוב טעם ובמיכשור הכי חדשני / מקצועי)את המנהלות מרפאה האדיבות מאודדד, ועוד... ישבתי על כסא המטופלת שעה תמימה... ולא כאב לי כלוםםםםםם. חשתי בטוחה וחשתי ש"רואים " אותי באמת... שמתעניינים בשלומי באמתתת, שמסבירים לי בגובה העיניים תוך כדי התבוננות בצילום און ליין מה נעשה, שדואגים למוזיקה רגועה שתעשה לי טוב( מוזיקה כ"בקשתך) אבל הכי הכי הרגשתי את הרצון האמיתי והכנה של דר כהן לטפל בי באופן הכי מכבד, להתאמץ שלא יכאב חלילה( ולא כאב. נשבעת) שהחרדה עימה הגעתי תומר ב: סומכת!!!!! אז זהו: סומכת. מצאתי אחרי 50 שנה את הרופא שיניים שלי! והוא גם מתוק אמיתי. תודה
תמי פלד חיון
תמי פלד חיון
קרא עוד
ד"ר הכהן שלומית וד"ר הכהן יצחק הם רופאי שיניים הכי מושלמים שהכרתי בחיי ולצערי הכרתי לא מעט.
שניהם מדהימים בכל פרמטר : הם מקצועיים! מסבירי פנים! אדיבים! משרים אווירה רגועה! אמינים! ועוד... האסיסטנטיות והשינניות עילאיות, פקידות הקבלה אדיבות ביותר המרפאה נקייה מאוד. מה עוד אפשר לבקש...
* אם לטפל בשיניים זה רק אצלם.
כל השבט שלנו המונה 6 נפשות מטופלים במרפאה זו, כולנו אוהבים אותם מאוד אך שמחים לא להזדקק לטיפולי שיניים... - בריאות!!!
Shiko Shtiner
Shiko Shtiner
קרא עוד
חוויה מתקנת מכל רופא שיניים שפגשתי, וזה עוד לפני שראיתי את תעודות ההתנדבות בטיפול שיניים לניצולי שואה (כיף לדעת שאתה משלם למי שעוזר למי שהמדינה לא עוזרת לו ), הזיעה הקרה שהיתה מלווה בישיבה על הכסא הנשכב הזה נעלמה ובמקומה אמונה שאתה אצל הרופא שיניים הטוב ביותר.
דר' יצחק גרם לטיפול להיות מרגיע, אמין ומדויק. אין ספק שמצאתי סוף סוף את הרופא שיניים שלי :) אל תתביישו לבחור את הפלייליסט שמתנגן בזמן הסתימה/ניקוי אבן.
שנראה רק בביקורת תקופתית!
צפריר ליברמן
צפריר ליברמן
קרא עוד
טופלתי על ידי דר יצחק.יחס אישי. לא מתנער מאחריות.
במקרים שהיו לי ונדרשו טיפולים מהירים הכניס אותי ללא תור וטיפל בי כמו ענק.היה לי מקרה לפני נסיעה לחול שהגיע במיוחד בשבילי למרפאה.
כול הכבוד רופא מדהים ואישתו שלומית מקסימה ומעורה בכול מה שקורה במרפאה.
Dina Rubin
Dina Rubin
קרא עוד
על המקצועיות ועל החדשנות. על היותו קודם כל בן אדם. רופא מדהים הכי טוב שיש. עברתי השתלת 8 שיניים, תוך כמה שעות יצאתי עם שיניים זמניות וללא כאבים.
אני שחששתי כל חיי מטיפולי שיניים, מצאתי בד"ר יצחק הכהן את הרופא שלי, שאני הכי סומכת עליו ומרגישה אצלו שאני בידיים הטובות ביותר! רופא מדהים, עברתי אצלו חווייה מתקנת.
ממליצה עליו מכל הלב! המרפאה יפה ומצויידת הצוות נהדר וכן רוצה לציין את ד"ר שלומית הכהן, שהיא מקסימה ורופאה נפלאה..
dori aloni
dori aloni
קרא עוד
הגעתי לטיפול במרפאתו של ד״ר יצחק ושלומית הכהן לצורך שני טיפולי שיינים לא פשוטים ( אגב גם השיננית מאד מומלצת ). ד״ר יצחק גילה סבלנות רבה מעל ומעבר למצופה ולסדנרט הקיים , הרגיע , הסביר באופן המקצועי ביותר את מהלך האופרציה בשיתוף ובשקיפות והוריד את סף הלחץ / החרדה למינימום האפשרי , הציוד המקצועי הידיים הנאמנות והטיפול המסור עשו את שלהם . ההרדמה התפוגגה לה … שעתיים אחרי אפס כאבים , אפס תופעות לוואי חזרה מהירה לשיגרה וכל זה באדיבות ובסבלנות אין קץ . ממליץ בחום רב לכל מי שחפץ בטיפול מקצועי אנושי והוגן ברמה הגבוהה ביותר 🙏
Sigal Singer
Sigal Singer
קרא עוד
הגעתי למרפאה של ד"ר יצחק הכהן עם המון חרדות וחששות , אך כבר בטיפול הראשון הבנתי שאני בידיים טובות. ד"ר הכהן מקצוען , רגיש , אכפתי ,פרפקציוניסט וחסר פשרות. אדם אנושי מאוד ועם המון סבלנות. צוות המרפאה אדיב ושירותי ,המרפאה מעוצבת ואסתטית ברמה מאוד גבוהה. אני יכולה להגיד בלב שלם שטיפול שיניים אצל ד"ר יצחק הכהן היא חוויה נעימה וחיובית. ממליצה מאוד. סיגל זינגר
Daniel Ribak
Daniel Ribak
קרא עוד
הגעתי למרפאה בחששות כבדים וחרדות רבות שנים מרופאי שיניים וטיפולי שיניים בכלל. כבר מהרגע הראשון הבנתי שהסגנון הוא אחר ממה שהכרתי, היחס מדהים, משפחתי ונעים בכל מפגש. כעת, לאחר סיום כל הטיפולים, אני יכול לומר שזאת הייתה חוויה מתקנת, החרדות פשוט התפוגגו והטיפול היה מסור, מקצועי ועדין. ממליץ בחום.
ליה פרץ
ליה פרץ
קרא עוד
רוצה בשמחה לשתף : אחרי עשרות שנים של טיפולי שיניים טראומטיים, היגעתי למרפאה שעשתה לי חוויה מתקנת בכל התחומים. מקצועיות, אמינות, נעימות, הכלה, סימפטיות, בתוך מקום עם אנרגיות מדהימות. אז אומר תודה תודה תודה......... מעומק הלב ושעוד רבים כמוני, יהנו מהמרפאה הזאת כמוני!!!
יעל דורון יבין
יעל דורון יבין
קרא עוד
בתור מישהי עם טראומה מרופא שיניים הגעתי למרפאה של ד״ר הכהן וסופסוף אני מרגישה שיש לי כתובת. קודם כל היחס האישי, אין ריח של רופא שיניים והכי חשוב מקצועיות מעל הכל. אני חוזרת שוב ושוב ולא מבטלת ובזכות המקצועיות הרבה נחסכה ממני פרוצדורה מורכבת. ממליצה בחום!!
הקודם
הבא
מעוניינים לחזור לנושא מסויים במאמר? לחצו:
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
מידע נוסף בנושא
דילוג לתוכן