הליך השתלות שיניים ממוחשבות

השתלת שיניים ממוחשבת

שיניים חסרות בפה עלולות לפגוע קשות באיכות החיים, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בריאותית. מהפכת המחשוב שנכנסה לתחום בשנים האחרונות מאפשרת לבצע השתלת שיניים מלאה ביום אחד בלבד! מהו הליך השתלות שיניים ממוחשבות, למה צריך לשים לב בתהליך ומה הסיכונים הכרוכים בו?

השתלות דנטליות נחשבות לטיפול אפקטיבי ביותר לבעיות של חוסר שיניים. מדובר בטיפול בעל אחוזי הצלחה גבוהים, אך חשוב מאד לקחת בחשבון גורמים שונים, כגון מבנה הלסת, ייצוב השתלים על פני החניכיים ואת התוצאה הרצויה. להשתלות שיניים ממוחשבות, טכנולוגיה חדשה שהתפתחה בשנים אחרונות יש יתרון מובהק – באמצעותה ניתן להגיע לתוצאות טובות עוד יותר.

מי זקוק להשתלת שיניים?

אנשים שמסיבה כלשהי חסרות להם שיניים או קיימת פגיעה בשלמותה של הלסת, למשל אחרי תאונה, נפילה או טראומה אחרת. חוסר שיניים מפריע לא רק בפן האסתטי, אלא גם בפן הבריאותי, מאחור ועלול להיגרם נזק גם לשיניים סמוכות או תיווצר ספיגת עצם שרק תחמיר את הבעיה. שלמות השיניים חשובה גם למערכת העיכול וטחינה מספקת של מזון לפני הגעתו לקיבה. כמו כן, ככל שמחכים יותר זמן, כך יותר רקמת עצם הולכת לאיבוד וייתכן ויהיה צורך בהליך הרמת סינוס והשתלת עצם, תהליכים מורכבים שאמנם ישימים, אך יאריכו את תקופת ההחלמה וייקרו את התהליך.

הכנה להשתלת שיניים ממוחשבת

ההכנה לקראת ביצוע השתלת שיניים ממוחשבת מתחילה מפגישת ייעוץ אישית עם הרופא המטפל. מטרות הפגישה:

  • בחינת ההתאמה לתהליך
  • תיאום ציפיות
  • שאלות ותשובות

חשוב מאד לעדכן את הרופא בכל פרטי ההיסטוריה הרפואית, למשל אם המטופל סובל מסכרת או בעיות קרישה.

אם הכל ברור ואין התוויות נגד, עוברים לשלב הבא:

  • הכנת מודל המדמה את הלסתות של המטופל עם מיקומם הרצוי של השתלים – כולל הדמיה של השתלים בתוכנה מיוחדת המודדת את אורכם
  • הכנת סד עם שרוולים מנחים במקומות בהם צריך למקם את השתלים החדשים

ההשתלה

ההשתלה עצמה מתבצעת בהרדמה מקומית (כמו במקרה של סתימה). לאחר שהאזור מורדם, מחדירים את השתלים. על השתלים הרופא ימקם גשרים זמניים אותם ניתן להסיר אחרי מספר חודשים, לקראת התקנת שיניים קבועות.

תקופת ההתאוששות וההחלמה

לרוב מדובר בתהליך שמתבצע בהרדמה מקומית ולא כרוך בכאבים, אך במקרים חריגים ייתכן ויופיעו חוסר נוחות וכאב, במקרה זה מומלץ להיוועץ ברופא המטפל. היתרון הגדול בהשתלת שיניים ממוחשבת הוא התכנון מראש המאפשר לרופא לדייק בעבודתו, לעבוד ללא צורך בחתכים או תפרים, מה שמקצר את התהליך ואת תקופת ההחלמה.

יתרונות השתלת שיניים ממוחשבת

  • דיוק רב
  • צמצום סיכונים
  • היעדר חתכים ותפרים
  • החלמה קלה ומהירה
  • מגוון פתרונות שיקומיים רחב יותר בהשוואה לשיטת השתלת השיניים הקלאסי

סיבוכים אפשריים

מאחר והסיבוך העיקרי בהשתלת שיניים הוא כישלון או אי קליטה של השתל, תכנון מדויק וביצוע מוקפד לצד השימוש בסוגי שתל איכותיים מצמצמים מאד את הסיבוכים ומגדילים באופן משמעותי את סיכויי ההצלחה. סיבוך נוסף הוא פגיעה לא מתוכננת במבנים אנטומיים סמוכים כמו הסינוסים או עצבי הפנים, אך גם כאן, כמו קודם, התכנון המדויק מצמצם את הסיכוי לתרחיש זה באופן משמעותי מאד.

מרפאת שיניים של ד"ר שלומית ויצחק הכהן מטפלת במגוון בעיות שיניים רפואיות ושיקומיות ברמה הגבוהה והמתקדמת ביותר. לשניהם ניסיון עשיר של שנים בתחום ההשתלות ויישור השיניים ותחומי אסתטיקה דנטלית אחרים. כאן במרפאה יעשו הכל כדי שהטיפול שלכם יעבור בצורה חלקה, ללא סיבוכים או כאבים. ד"ר שלומית ויצחק הכהן דוגלים בגישה האישית והתאמה של סוג ואופן טיפול לדרישות וצרכים של המטופל. כמו כן, במרפאה יש מכשיר CT מיוחד, המאפשר לבצע את כל הצילומים במקום בלי לבקש מהמטופל להגיע למכון צילום חיצוני ובכך מקל עליו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
דילוג לתוכן