הרמת סינוס והשתלת עצם – כל מה שצריך לדעת

הרמת סינוס והשתלת עצם

אם אתם זקוקים להשתלת שיניים חסרות בלסת העליונה, ככל הנראה גם לכם הומלץ לעבור הליך מקדים של הרמת סינוס והשתלת עצם. מדוע ככל הנראה? מאחר ועצם הלסת העליונה נחשבת לבעייתית אצל רבים מהאנשים בכל הקשור להשתלת שיניים, בשל היותה דקה וצרה יחסית וגם הולכת ונספגת כלל שהשנים עוברות. מסיבה זו היא אינה יכולה לקבל את השתלים הדנטליים לתוכה בצורה אופטימאלית וצריך לעבות ולהאריך אותה טרם ההשתלה. אצלנו במרפאה תוכלו לעבור את ההליך הזה על ידי מיטב המומחים והנה כל המידע לגביו.

 

מה ההבדל בעצם?

בחרנו להתחיל במענה על שאלה מאוד נפוצה ומבלבלת שאנחנו נשאלים על ידי לקוחות שמגיעים למרפאה שלנו – מה ההבדל בין הרמת סינוס והשתלת עצם? ובכן, האמת היא שמדובר באותו ההליך בדיוק ולו כינויים רבים, עממיים ומקצועיים גם יחד. ניתוח בשילוב שניהם כולל למעשה תגבור של עצם הלסת על ידי חומרים שונים לכיוון חלל הסינוס, כך שהוא למעשה "עולה כלפי מעלה" ומכאן שמו של הניתוח. התגבור בממדי עצם הלסת נועד להכין אותה טוב יותר לקראת החדרת השתלים הדנטליים וזאת במצבים שבהם מורגש חוסר עצם משמעותי. בלעדי הליך זה עצם הלסת עשויה להיות קצרה או דקה מדי על מנת לאחוז בשתל הדנטלי וההשתלה תיכשל. העצם המושתלת עשויה להיות ממקור עצמי (מעצם הירך או מעצם לסת סמוכה), ממקור עצמות בקר מרוסקות ולעיתים גם משילוב של מלחים שונים של סידן.

 

השתלת עצם והרמת סינוס – סגורה מול פתוחה

ניתוח השתלת עצם והרמת סינוס יכול להתבצע בשתי שיטות – הרמת סינוס סגורה או הרמת סינוס פתוחה. השיטה הסגורה נחשבת לפשוטה והקלה יותר לביצוע, עם תקופת החלמה מהירה ביותר. בניית העצם בשיטה הסגורה מתבצעת מתוך חלל הפה כלפי מעלה, דרך אותו פתח שדרכו מבצעים את החדרת השתל הדנטלי בהמשך. השיטה מתאימה למצבים בהם קיים חוסר עצם של פחות מ-5 מ"מ ופעמים רבות ניתן לבצע את השתלת השיניים מייד לאחריה. ניתוח הרמת סינוס והשתלת עצם בשיטה הפתוחה מהווה את המקרה היותר מורכב, בו קיים חוסר של יותר מ-5 מ"מ ולכן נדרשת תוספת גדולה יותר לעצם הלסת. בשיטה זו לא ניתן לעבות את העצם מאותה זווית ומיקום של ההרמה הסגורה והרופא המבצע יוצר פתח מהצד של החניכיים וזאת על מנת להגיע ישירות אל חלל הסינוס ולעבות אותו משם. תקופת ההחלמה מניתוח זה הינה ממושכת יותר ולא ניתן לבצע את ההשתלה באותו היום, אלא רק לאחר בין חודשיים לחצי שנה, כתלות בקליטת השתל וצמיחת עצם חזקה סביבו.

 

הרמת סינוס והשתלת עצם מחיר – תלוי בסוג הניתוח

במקרה ויש צורך לעבור הרמת סינוס והשתלת עצם מחיר השתלת השיניים יתייקר. ניתן לומר כי הרמת סינוס והשתלת עצם בשיטה הפתוחה היא יקרה יותר לעומת השיטה הסגורה וזאת בשל העובדה שמדובר בטיפול מורכב ומסובך יותר. מחיר הפרוצדורה משתנה בין מטופל למטופל גם במידה ויש צורך לבצע טיפולים מקדימים הכרחיים נוספים, כגון טיפולי חניכיים, עקירות ועוד. יתרון ההתקשרות איתנו הוא בכך שתמצאו במרפאה שלנו את כל המומחים הרלוונטיים, בין אם מדובר במומחי השתלות שיניים ושיקום הפה, רופאי שיניים, מומחי חניכיים, מומחי טיפולי שורש ואף שינניות. כל אלו יבטיחו לכם טיפול מקצועי ומדוייק שיסתיים בהצלחה ולא יגרור מכם הוצאות כספיות נוספות. בנוסף אנו מציעים לכם הסדרי תשלום נוחים ופריסת תשלומים ללא ריבית, על מנת שתוכלו לעבור את הטיפולים השונים בצורה רגועה מכל בחינה שהיא. לקבלת מידע על הרמת סינוס מחירים מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

דילוג לתוכן